Голосование
 

ЯК ВИКОРИСТУВАТИ ШТАТИВ - ОСНОВИ

26 июня 2009
ЯК ВИКОРИСТУВАТИ ШТАТИВ - ОСНОВИ

«Гарний» штатив є основною частиною спорядження будь-якого фотографа, і вартий стільки золото, скільки важить - особливо зважаючи на той факт, що сучасні штативи чим далі стають все легшими. Якісний штатив допоможе зробити чіткі фотографії за допомогою вашої, дорогоцінної камери та дозволить отримати такі знімки, про які ви лише мріяли - надаючи час ретельно подумати композицію. Насправді він, прискорює продуктивність більше, ніж будь-яке інше обладнання.

Завдяки штативу ви можете встановити камеру в такі місця про які ви навіть раніше не мріяли. Значна частина триног, дозволяє розмістити камеру в будь-якому місці, починаючи з відстані в кілька сантиметрів над землею до рівня вищого за рівень очей. Коли ви перебуваєте в студії, штатив звільняє вас від камери, і дозволяє зосередити увагу на висвітленні об’єктів, адже ви знаєте, що камера в безпеці в потрібному місці.

Телеоб’єктиви, як правило, важко стабілізувати. На чіткість фотографії впливають будь-які зовнішні вібрації, викликані вітром або самим фотографом. Повільніша максимальна апертура також змушує часто вповільнювати швидкість затвору. Зазвичай, чи можливо знімати з руки з телеоб’єктивом визначають за простим правилом –  витримка має складати не менше 1/фокусної відстані. Наприклад, якщо ви використовуєте 500 мм об'єктив, мінімальна витримка без використання штатива, як правило, має складати 1/500 секунд. Якщо ж швидкість затвору стає нижча за вказану, здоровий глузд каже, що необхідний штатив. Надійний штатив стабілізує камеру та забезпечить чіткі знімки.


Фотограф з штативом

Коли мова йде про цифрову техніку, штатив стає просто необхідним, особливо при використанні старих моделей камер, які зазвичай мають більше проблем з роботою затвору. Взагалі, більшості цифрових камер необхідна повільніша швидкість затвору, вони чутливі до розмивання зображення, тому штатив в студії і поза нею надасть вам кращі результати через запізнення затвору, що притаманне деяким цифровим фотоапаратам і чіткість усіх ваших зображень покращиться, якщо усюди, де це можливо, застосувати штатив.


Штатив полегшує роботу з теле об’єктивами

Штативи Manfrotto відомі своєю високою якістю за доступними цінами, компанія пропонує дуже широкий спектр стилів, технічних рішень, розмірів і матеріалів. Якщо ви часто та багато використовуєте ваше обладнання, ви оціните високий рівень витривалості і якість Manfrotto. Не має значення, чи фотографія – це лише ваше хобі, чи ви професіональний фотограф, чи досвідчений мандрівник або шукач екстремальних пригод, у Manfrotto ви завжди зможете знайти модель, що підходить саме вам.


 Штатив Manfrotto дозволяє проводити зйомку з рівня землі

Діапазон цін Manfrotto також дуже широкий, тому не становить проблеми знайти штатив, що має потрібні функції в межах потрібного бюджету. Замінник з нижчого класу не буде працювати так довго, ймовірно, буде надто хитким та не зможе підняти багато ваги, а професійні штативи, орієнтовані на значно більше, ніж насправді потрібно.


Різні моделі штативів

Найперше, що потрібно враховувати при виборі штативу, це розмір і вага обладнання. Тринога повинна бути в змозі витримувати його. Подивіться заявлену вантажопідйомність на штативі, і якщо можливо, встановіть камеру та об'єктив на штатив, аби перевірити що все працює зручно.


322RC2 – варіант Manfrotto's "Grip Head" на основі традиційної шароподібної голови

Деякі фотографи - особливо ті, які працюють у студії, воліють вибирати важчі штативи, оскільки їх вага робить їх більш стійкими. Але якщо ви любите подорожувати чи знімати живу природу, легкість ваги та транспортування можуть бути вирішальними факторами у виборі. Нові технології та матеріали дозволили Manfrotto запропонувати міцні, неймовірно стійкі, дуже легкі й прості у транспортуванні штативи.


Модель з серії шароподібних голів Manfrotto 468MG

Серед звичайних матеріалів що використовуються у виробництві штативів - вуглецеві волокна, магній і алюміній. Найлегші триноги зроблені цілком з вуглецевих волокон з композитними матеріалами. Та, на диво, головна перевага використання вуглецевих волокон при виробництва штатива є не скорочення його ваги, а збільшення витривалості та міцності вздовж вертикальної осі ніг.


Manfrotto 410, 3-вимірна голова з додатковим обладнанням для чіткого налагодження

Алюміній є найпоширенішим матеріалом для виготовлення штативів, що чудово підтримають обладнання та зазвичай мають більш низьку ціну. На іншому полюсі діапазону Manfrotto - штативи серії Pro виготовлені з алюмінію, з більшим діаметром труб, витривалими сплавами, які як правило, використовуються в студіях для обладнання середнього та великого формату, наприклад камер 4х5 та 8x10, що важать понад 20 фунтів.

Встановити правильну висоту для камери можливо за допомогою центральної колони. Як тільки ви обрали потрібну висоту послабте фіксуючий затискач на центральній колоні та встановіть колону. Коли колону встановлено, потрібно знов затиснути фіксатор, щоб вона залишалась у цьому положенні.

Пам’ятайте, що центральна колона є найбільш піддатливою вібраціям частиною штатива - багато професійних фотографів взагалі ніколи її не використовують. Трикутоподібні трубки на багатьох моделях Manfrotto дозволяють скоротити вібрації до мінімуму.

Багато з моделей штативів Manfrotto мають можливість встановити центральну колону у горизонтальне положення, або перевернути вниз. Штатив кожної з серій має конкретні шляхи для досягнення цього.

На малюнку ми бачимо центральну колону у горизонтальному положенні, ми могли б використати цю можливість щоб знизити камеру ближче до підлоги або поставити камеру на рівні нижче своєї голови, коли ми повинні дивитися прямо вниз на предмет.


Відкрийте затискач


Витягніть секцію ноги


Натисніть на затискач аби знову заблокувати ногу


Використовуйте затискач на пауці штативу аби підняти або опустити центральну колону


 Центральна колона у моделях серії PRO може бути встановлена як у вертикальне так і в горизонтальне положення

Коли Ви знаходитесь на знімальному майданчику і готові налаштувати штатив, краще спершу розтягнути ноги штатива перш ніж виставляти його на місце. Таким чином ви отримаєте ноги необхідної довжини набагато простіше, ніж коли спробуєте настроїти довжину ноги «на око». Щоб подовжити ноги, розстібніть затискач першої секції штативу и витягніть ногу на бажану довжину, потім натисніть на затискач аби знов закрити його. Повторіть ці дії для решти ніг. "Належним" чином відкривати штатив треба зверху вниз, так щоб найбільш тонкі секції ніг використовувались останніми.

Голова, яку ви підбираєте для вашого штативу, не менш важлива, ніж його ноги. За виключенням готових комплектів, при купівлі голова, як правило, не входить до складу штативу, так що ви можете вибрати тип та модель, яка підходить Вам найбільше, та замінювати голови в залежності від потреб. Є досить багато різних моделей на вибір, кожна має свої сильні і слабкі сторони. Існують два основних стилі голів, які використовуються при фотографуванні: голова, що може змінювати кут нахилу у три сторони (3-way) і шароподібні (сюди входить також підкатегорія шароподібних голів, з більш ергономічним контролем, на зразок джойстика).

Фотографи живої природи, користувачі оптичних пристроїв та телеоб’єктивів, скоріше всього забажають обрати відео голови, що надають додатковий контроль. Головне, на що треба звертати увагу при виборі голови – наскільки плавно вона рухається, скільки ваги вона може безпечно підтримувати і чи обладнана швидкозмінною платформою. Переконайтеся, що Ви купуєте голову, яка відповідає вашим завданням, може витримати вагу найважчого спорядження, яке ви плануєте встановити на неї. Майже всі голови Manfrotto споряджені швидкозмінними платформами для встановлення камери, які роблять зміну або заміну камери швидкою справою, безпечною для камери і штатива.


Встановлення голови на штатив


Закріплення голови гвинтами

Базова процедура встановлення голови на штатив є однаковою для більшості триног. Голова встановлюється у верхній частині центральної колони штативу. Нові штативи постачаються з гумовими захисними ковпачками на гвинт кріплення. Щоб встановити голову спершу зніміть ковпачок, а потім помістіть голову на центральну колону, так щоб гвинт співпадав з різьбовим отвором на голові. Будьте обережні, не зіпсуйте різьбу, добре закрутіть голову на центральній колоні, але не надто сильно. Для закріплення голови на штативі використовуйте викрутку, щоб затягнути гвинти в нижній частині пластини на центральній колоні.

Стара аксіома "річ варта того, скільки вона коштує" вірна як ніколи, коли мова йде про триногу. Кожна модель Manfrotto буде працювати довго, настільки, що ви навіть зможете заповісти її своїм дітям.

 
Поделиться ссылкой