044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Офсет: майбутнє є!

Офсет: майбутнє є!
729

суха статистика

Недавнє дослідження аналітичної компанії Caslon показало, що в офсетного галузі намітилася стабілізація. Фахівці провели опитування компаній, що належать двом сегментам: середні комерційні друкарні з понад 10 працівниками, а також невеликі комерційні друкарні. В обох випадках число респондентів, які відзначили збільшення офсетних тиражів, перевищила кількість респондентів, чиї тиражі падають.

Однак ці дані не відображають стан справ в сегменті великих друкарень, де відзначається падіння обсягів друку. Особливо падіння стосується видавничого напряму.

У пакувальної офсетного друку по всьому світу через зростання споживчого попиту триває неухильне зростання обсягів.

Зниження тиражів друку тривалий час було причиною загального падіння обсягів в офсетному сегменті. Власники друкарень в цьому році стають більш оптимістичними щодо свого бізнесу. Так, 68% представників середніх і 43% представників малих друкарень прогнозують подальше зростання. При цьому 5% середніх і 24% невеликих друкарень налаштовані на зниження обсягів.

Однак, прогнози в області продажів друкарського обладнання поки невтішні: більше половини середніх комерційних друкарень і дві третини малих друкарень оперативної поліграфії не планують купувати додаткове офсетна обладнання. Частина з них замислюється над покупкою струменевих друкованих машин.

фактори зростання

Серед основних факторів, що впливають на розвиток офсетного ринку, фахівці виділяють стабільно високу якість друку і економічні переваги. За прогнозами маркетингового агентства Persistence, в 2017-2025 роках листовий офсетний друк, як і раніше буде залишатися номером один при виборі рішень для друку певних видів рекламної продукції. Також вона залишиться найкращим варіантом для друку книг, журналів і газет.

Однією з рушійних сил розвитку офсетного друку залишається зростання економіки в окремих регіонах. Так, за даними Європейської комісії, економіки всіх 28 членів Євросоюзу продовжать розвиватися. Загальне зростання ВВП досягне 1,8% в 2017 і 2018 роках. У друкованому секторі це означає зростання витрат на друк.

Крім того, намітилася тенденція зміщення акцентів рекламних агентств з цифрових технологій на комбінацію друкованих та електронних медіа. Що також сприяє зміцненню позицій офсетного друку.

Згідно з прогнозами Smithers Pira, падіння європейського друкованого ринку, що спостерігалося останні кілька років, зупиняється. Починається невелике зростання в грошовому вираженні, і до 2021 обсяг досягне позначки в $ 170 млрд. Однак падіння обсягів друку все ще триває на 1,6% в рік. Частка пакувальної друку в загальному обсязі зросте до 57%, а частка видавничої друку знизиться до 14%.

вектори розвитку

Останні кілька років однією з основних тенденцій в офсетного друку залишається концепція тотальної інтеграції та автоматизації Print 4.0. Одна з причин - попит на індивідуалізовані звернення, необхідність інтерактивного спілкування і залучення користувача, що вимагає певних підходів до виготовлення друкованої продукції.

Також важливим напрямком для розробників друкарського обладнання залишається розширення спектру матеріалів для друку.

Крім того, в сучасних друкарнях основна увага приділяється друкованого, а післядрукарське обладнання. Саме всілякі методи обробки дозволяють надати відбитку максимальну додану цінність.

Набувають популярності гібридні друковані лінії, де друк та післядрукарська обробка відбитка здійснюються в лінію в один прохід.

нові підходи

Для розвитку в рамках кожної стратегії експерти пропонують кілька дієвих кроків, які допоможуть істотно збільшити ефективність і прибутковість друкованого бізнесу:

  • збільшення кількості часу, який проводиться з замовниками, щоб зрозуміти їх потреби і стати авторитетним консультантом, допомогти підвищити ефективність бізнесу замовника і швидше повернути інвестиції. Не варто зациклюватися на технологіях і продуктах;
  • підвищення продуктивності, перегляд всіх факторів, які впливають на витрати і прибуток, включаючи виробничу площу, складські запаси, доступність обладнання, контроль якості, кількість відходів, штат людей, систему поставок і закупівель. Друкарня повинна стати постачальником друкованих сервісів, а не друкованої продукції;
  • спрощення комунікації з замовниками. Для цього можна інтегрувати внутрішні системи з системами клієнтів, використовувати технології web-to-print, дозволити клієнтам здійснювати замовлення, підтверджувати пруф, отримувати інформацію в режимі реального часу;
  • автоматизація робочого потоку для прискорення виробництва, поліпшення продуктивності обладнання і співробітників. Це ключовий спосіб виробляти більше за менший час;
  • впровадження систем контролю кольору, що гарантують якість продукції і точність передачі кольору, що знижують витрати і час приладження (докладніше на стор. 14-15);
  • задіяння послепечатних рішень в лінію (докладніше на стор. 12-13);
  • розширення асортименту за допомогою додаткових сервісів, наприклад, друку змінних даних. Акцент на індивідуалізацію друкованої продукції допоможе і друкарні, і кінцевим замовникам залучити додаткових клієнтів;
  • пошук нових додатків, які можна додати в портфоліо, наприклад, друк книг (докладніше стор. 4-5) або упаковки;
  • нові підходи до продажів і маркетингу, розробка рекламних кампаній для клієнта, які дозволять друкувати продукцію з доданою вартістю.

Таким чином, песимістичні прогнози залишаються в минулому. Офсетне напрямок продовжує розвиватися спільними зусиллями виробників обладнання та друкарень.

і: Caslon, PrintFuture, Smithers Pira, Persistence

23 Серпня, 2017