044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Спектрофотометри X-Rite

Що таке спектрофотометр?

Спектрофотометр — це прилад, який точно вимірює електромагнітну енергію на певних довжинах хвиль світла. Він використовує характеристики світла й енергії для ідентифікації кольорів і визначення кількості кожного кольору в промені світла. Двома основними компонентами спектрофотометра є спектрометр і фотометр.

  • Спектрометр:  спектрометр використовує лінзу для надсилання прямого пучка світла до призми, яка розділяє його на окремі довжини хвилі. Потім селектор довжини хвилі відфільтровує лише вказані довжини хвилі та надсилає їх до фотометра.
  • Фотометр:  фотометр — це частина пристрою, яка виявляє кількість поглинених фотонів і надсилає результати вимірювання на цифровий дисплей.


Спектрофотометр, по суті, кількісно визначає, наскільки певна речовина відбиває або поглинає світла. Ви можете описати непрозорий продукт як червоний або синій, з матовим або глянцевим блиском. Спектрофотометри роблять цю оцінку кількісно, визначають ці характеристики в щось, що можна виміряти та використовувати в точних програмах, включаючи клінічну діагностику, контроль якості, дизайн продукту, поліграфію та біохімічні дослідження.

Які переваги має спектрофотометр?

Відображає чіткі, остаточні результати: за допомогою точного вимірювання кольору відмінності в умовах перегляду не впливатимуть на колір, з яким ви працюєте. Наприклад, зміна налаштувань екрану комп’ютера та освітлення може призвести до того, що колір буде виглядати інакше, ніж заплановано. Навіть відмінності в людському сприйнятті, такі як дальтонізм і втома очей, можуть призвести до багатьох різних інтерпретацій кольорів. За допомогою конкретного вимірювання ця проблема зникає.

Спектрофотометр кількісно оцінює якісну характеристику: оскільки вибірка кольору точно визначена, ви можете попрощатися з суб’єктивними відмінностями в тому, як люди інтерпретують кольори. «Бордовий» може бути абсолютно різним кольором для двох різних людей, але вони не можуть сперечатися з конкретним вимірюванням кольору. Це покращує спілкування та полегшує обговорення вашої роботи.

Створює узгодженість: для багатьох додатків і брендів постійний колір є важливою частиною успіху. Виробник автомобіля повинен переконатися, що кожна частина кузова автомобіля має однаковий колір, а бренди повинні переконатися, що весь їхній маркетинг підтримує узгоджені кольори в усіх середовищах. У друку та на екрані все має виглядати однаково. Точні вимірювання можуть допомогти їм досягти цього.

Спектрофотометр забезпечує неймовірно точні вимірювання: людське око напрочуд добре помічає різницю кольорів. Завдяки точним вимірюванням ви можете впевнено звести цю проблему до мінімуму.

Пропонує швидку роботу: спектрофотометри можуть збирати результати всього за кілька секунд, а деякі моделі розроблені для масових кількостей.
Поставляється в різних конфігураціях: ці інструменти поставляються в різних моделях для різних зразків і середовищ і пропонують портативність, інфрачервоне виявлення та сканування нестандартних зразків.

Які є недоліки спектрофотометра?

Він має дещо круту криву навчання роботі з інструментом та інтерпретації даних. Може знадобитися деяке навчання, щоб повністю зрозуміти надані.

Не кожен спектрофотометр може вимірювати всі типи зразків. Вам може знадобитися модель, налаштована відповідно до ваших потреб.

Ціна на спектрофотометр може відрізнятися, але ви можете очікувати, що продукт початкового рівня, такий як портативний спектрофотометр, коштуватиме менше 9000 доларів США, тоді як варіанти високого класу можуть досягати 28 000 доларів США. Повні системи разом із програмним забезпеченням можуть перевищувати 40 000 доларів США.

Можливо, ви пам’ятаєте з уроку хімії, що світло є формою електромагнітного випромінювання, як мікрохвилі та гамма-промені. Коли ми говоримо про спектр світла, ми говоримо про спектр енергії, де різні рівні енергії створюють те, що ми сприймаємо як різні кольори. Кольори веселки відповідають прогресу енергії, при цьому червоний є найнижчим, а фіолетовий – найвищим.

З точки зору речовин, зразок, який поглинає все видиме світло і нічого не відбиває, виглядає чорним, тоді як речовина, що робить навпаки, виглядає білим. Між ними знаходяться речовини, які відбивають певні енергії світла та поглинають інші, відображаючи певні кольори.

Повертаючись до нашого спектрофотометра, цей інструмент є каліброваним світлолічильником.

«Спектро» означає той факт, що світло розсіюється на окремі або групи довжин хвиль в електромагнітному спектрі енергії. Частина цієї енергії знаходиться в діапазоні ультрафіолетового та видимого світла, який можуть зчитувати певні спектрофотометри, тоді як інші можуть вимірювати інфрачервоне випромінювання. Типовий спектрофотометр може вимірювати 31 смугу довжини хвилі світла в діапазоні 300 нм. Більш дорогі прилади можуть вимірювати понад 150 смуг світла в діапазоні 800 нм.

«Фотометр» у назві означає здатність вимірювати інтенсивність світла на кожній групі довжин хвиль і масштабувати її до діапазону людського сприйняття від 0 до 100. Нуль означає повну темряву, а 100 — ідеальний білий колір. Деякі властивості, наприклад флуоресценція, дозволяють цій шкалі перевищувати 100, тому більшість спектрофотометрів можуть досягати 150 або 200.

Поєднуючи ці два інструменти, ми можемо генерувати конкретні дані про вивільнені кольори та пов’язані з ними довжини хвиль для інформування різних програм.

Для чого використовується спектрофотометр?

Спектрофотометр має більше застосувань, ніж ви можете подумати. Дослідження, розробка продукту, контроль якості та діагностика можуть отримати користь від даних, які надає спектрофотометр. Ось кілька конкретних прикладів використання цих потужних інструментів:

Напої: колір може вказувати на якість багатьох напоїв, від безалкогольних напоїв і соків до міцних алкогольних напоїв і пива, і постійний колір має вирішальне значення, щоб викликати довіру у клієнтів.

Фармацевтика: колір таблетки є невід’ємною частиною ідентифікації. Це може не впливати на його роботу, але повідомляє людям, що вони використовують. Інші фармацевтичні продукти, наприклад рідкі інгредієнти, мають відповідати суворим стандартам, деякі з яких стосуються кольору та прозорості. Спектрофотометрія допомагає перевірити фірмові кольори та ідентифікувати підроблені ліки.

Будівельні вироби: якщо підрядник будує будинок з невідповідних частин вінілового сайдингу, клієнт навряд чи буде задоволений результатами. Коли йдеться про зовнішній вигляд, колір має вирішальне значення. Багато матеріалів також відображають зміни властивостей у своєму кольорі. Анодований метал, наприклад, використовує шар природного оксиду, щоб збільшити його стійкість і адгезійні властивості. Аналіз кольору може підтвердити, що кожен виготовлений виріб відображає ці вдосконалення.

Хімічні речовини: хімічні речовини мають бути чистими, однорідними за кольором і не містити забруднювачів, щоб забезпечити належне функціонування та довіру клієнта. Колір є ключовою частиною класифікації багатьох хімічних продуктів і ідентифікації їх складу.

Продукти харчування. Виробництво харчових продуктів використовує спектрофотометрію різними способами. Від оцінки стиглості фруктів до визначення відповідного контрасту випікання хліба та булочок, аналіз кольору підходить для багатьох застосувань у харчових продуктах .

Це лише кілька прикладів, але ви можете знайти спектрофотометри у величезній кількості галузей і застосувань, включно з використанням поза виробництвом, наприклад, у життєво важливих біологічних дослідженнях. Інші програми включають маркетинг для брендів, яким потрібно знайти найбільш привабливі кольори для своєї аудиторії або покращити узгодженість матеріалів.

Чи підходить спектрофотометр для вашого застосування?

Якщо вам потрібно виміряти кольори, подумайте, що для вас може зробити спектрофотометр. Підбирайте кольори: переконайтеся, що якість ваших продуктів щоразу незмінна.

Виявлення концентрації: шукайте домішки або коливання концентрації, які можуть вплинути на продукт.

Визначте готовність продукту: виміряйте ступінь певних процесів, як-от окислення, шляхом перевірки певних кольорів.

Проведіть дослідження продукту: використовуйте колір продукту та варіації, які виникають під час дослідження, щоб виміряти його функціонування та різні характеристики.
Незалежно від того, чи потрібно вам дослідити стійкість кольору ваших текстильних виробів , переконатися, що ваша оливкова олія демонструє оптимальну користь для здоров’я чи підтримувати постійну якість фармацевтичних таблеток, спектрофотометри можуть допомогти. Якщо ви не впевнені, чи підійде спектрофотометр для вашої програми, зверніться до експерта сьогодні.

Як бачите, спектрофотометри є винятковими інструментами, які можна мати в багатьох налаштуваннях. Вони можуть виконувати кілька різних завдань на різних типах продуктів. Ці інструменти можуть покращити зовнішній вигляд вашого кінцевого продукту, покращуючи сприйняття клієнтами. Вони також можуть впливати на ваш виробничий процес і функціонування вашого продукту.

Де купити спектрофотометр?

MacHouse пропонує різноманітні спектрофотометри для зразків будь-якого розміру та брудних, рідких або нерівних. Щоб дізнатися більше про наші спектрофотометри та про те, як вони можуть підтримати вашу роботу, зв’яжіться сьогодні та запросіть ціну.