044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Упаковка: швидше, якісніше, дешевше!

Упаковка: швидше, якісніше, дешевше!
572

Ринок друку картонної упаковки стабільний, він навіть зростає, хоча і повільно, в межах 1% в рік. Однак це середня по світу цифра, в ряді країн вона набагато вище. У Росії, наприклад, приріст обсягу друку упаковки можна оцінити десь в 2%. Втім, зростання ринку як такої зовсім не означає, що цей ринок є неконкурентним. Навпаки, саме стабільне зростання цього сегмента привертає все більшу кількість бажаючих взяти участь. У Росії чимало друкарень друкують або хочуть друкувати упаковку. З іншого боку, замовники в цьому сегменті теж не дуже готові, вкладати в цей напрямок багато коштів. Необхідно розуміти, що для товаровиробників упаковка - «неминуче зло», з яким вони миряться. На продажу упаковки вони не заробляють грошей - це прямий збиток. Якби можна було продавати товар без упаковки, вони б це робили з радістю. Навіть дорога і престижна упаковка, якій стає все більше і більше, - всього лише елемент конкурентної боротьби. І зрозуміло, вкладаючись в цю найпрестижнішу упаковку, замовник все одно має бажання витратити на неї якомога менше. Таким чином, працювати на ринку картонної упаковки в майбутньому буде все складніше і складніше. І друкарні повинні розуміти, що доведеться відповідати певним вимогам:

  • Продукція повинна бути високої безкомпромісної якості незалежно від складності. У серйозній упаковці такі огріхи, як непріводка, різнотону в тиражі або відхилення у фірмових кольорах, просто неприпустимі.
  • Все частіше і частіше замовлення на упаковку стають терміновими. Товаровиробники не готові ні до зберігання великих партій упаковки у себе на складі, ні до тривалого очікування замовлення. Друкувати треба швидко незалежно від тиражу.
  • Упаковка ускладнюється. Це вже не просто коробка, віддрукована в чотири фарби. Сьогодні потрібно і лакування (суцільне та вибіркове), і тиснення фольгою, і фірмові кольори, і інші декоративні ефекти.

І все вищеперелічене замовнику хочеться за ціну не вище тієї, що він звик платити, коли упаковка була простіше і без вишукувань.

Виходить, що упаковку потрібно друкувати швидше, якісніше і при цьому дешевше, і це не дивлячись на те, що курси іноземних валют підвищуються. А якщо врахувати, що в поліграфії велика кількість зарубіжних матеріалів, то дешевшати вони не можуть. Загалом, завдання складне. І для її вирішення потрібно обладнання, яке якщо й не вирішить їх, то чи не погіршить ситуацію.

Рішення

В процесі виробництва упаковки використовується кілька технологічних операцій, однією з найважливіших є власне процес друку. Одним з кращих варіантів для друкарень, що виробляють упаковку, може стати використання Roland 700 HiPrint виробництва компанії manroland. Ця листова офсетна друкарська машина високого класу набула широкого поширення на світовому поліграфічному ринку, причому в самих різних областях поліграфії, в тому числі і в виробництві упаковки. Технічні та технологічні нововведення, закладені в конструкцію Roland 700 HiPrint, дозволяють забезпечувати високу якість продукції, що випускається навіть на дуже високій швидкості друку - до 18 тис. Аркушів на годину, дозволяючи при цьому витрачати на приладження мінімум часу. Існує Roland 700 HiPrint HS - більш швидкісна версія машини, призначена в першу чергу для друку середніх і великих тиражів (High Speed). А в даний час саме упаковка - той сегмент, де ще залишилися чималі тиражі.

Roland 700 HighPrint в модифікації HS може друкувати зі швидкістю 18 тис. Отт / ч без втрати якості друку.

У серйозних товаровиробників разовий тираж упаковки може легко складати 300-400 тис. Прим., А часом і до 1 млн. І в цьому випадку вже швидкість друкарської машини стає тим інструментом, який може забезпечити ефективність виробництва даного замовлення.

До речі, у машини в базовій комплектації є можливість друку на матеріалі товщиною 1 мм, а спеціальна (більш плоска, ніж у інших виробників) проводка матеріалу дозволяє успішно працювати на щільному пакувальному картоні.

Машини серії Roland 700 найбільш гнучкі в плані вибору конфігурації і розширення можливостей. Це може бути як 1-2-секційна машина (для якихось спеціальних завдань), так і «довга» з числом друкованих секцій до 12. Такі зміни потрібні для мінімізації кількості операцій по смивке фарби і для можливості об'єднання замовлень на одному аркуші. Упаковка дуже часто містить фірмові кольори, друкувати які для дотримання достовірності потрібно саме Pantone (а не їх тріадним еквівалентом). Коли на один друкований аркуш друкарня збирає кілька замовлень, може виявитися кілька окремих кольорів Pantone. Так що велика кількість друкованих секцій в цьому випадку просто необхідно. А об'єднувати замовлення на один лист друкарні дуже вигідно, оскільки це істотно знижує собівартість кожного з них. Відповідно, чим більше друкованих секцій в машині, тим більше замовлень з додатковими фарбами можна об'єднати на один лист, або, якщо замовлення не об'єднуються, то просто більшу кількість замовлень можна друкувати без зміни фарби. Наприклад, типова ситуація, коли в двох секціях друкарня постійно тримає срібло і золото - все замовлення, що містять таку фарбу, можна друкувати без Перемивки машини.

Спеціальне покриття барвистого ящика не дає фарбі змочувати поверхню кипсейки Система холодного тиснення фольгою в процесі друку розташовується над друкованими секціями

І все ж час від часу фарбу в машині потрібно міняти. Для спрощення цього завдання для машини Roland 700 HiPrint пропонується опція QuickChange. Вона полягає в спеціальному покритті для кипсейки, яке не змочується фарбою. В результаті немає трудомістких операцій по вимивання залишків фарби з барвистого ящика. Це економить і саму фарбу, і смивочние розчини, і час друкаря.

Опції

У машини серії Roland 700 є ще ряд опцій, які дуже добре вписуються в сучасне уявлення про пресу упаковки.

  • Одна з них - секція тиснення фольгою безпосередньо в процесі друку. Roland InlineFoiler Prindor дозволяє наносити фольгу точно в заданий місце смуги з точністю приведення і практично на робочій швидкості друкарської машини. Хоча сама технологія «холодної фольги» відома досить давно (їй понад 30 років), саме компанія manroland першої опрацьовувала цю технологію на офсетного друкованої машині в 2002-2003 рр. Зараз компанія пропонує вже третє покоління пристрою InlineFoiler, що дозволяє наносити фольгу з декількох струмків і економити частину фольги за рахунок скорочення довжини протягання на довжину грейферного механізму. А якщо врахувати, що зараз рідкісна упаковка провідною торгової марки обходиться без тиснення фольгою, то вигоди від використання InlineFoiler стають відчутними.
  • Ще частіше упаковці потрібно покриття лаком. У manroland є два рішення. Перше - придбати потрібну кількість лакових секцій (їх може бути до 4-5 штук). Якщо ж інвестувати в таке рішення немає можливості або якщо використання лаку мається на увазі не так часто, є альтернатива - використання навісний секції InlineCoater smart. Вона з камерракельной системою встановлюється на останню друковану секції дає можливість здійснювати як захисне, так і різне обробне лакування (наприклад, подвійне). Ця система орієнтована на вимоги ринку: її можна використовувати для лакування, друку додатковим кольором або обробки відбитка в лінію. Така універсальність є перевагою, особливо для невеликих і середніх друкарень, які не готові до серйозних інвестицій в додаткові секції. При невеликих інвестиціях вони можуть справлятися з великою кількість робіт.
  • Важливою є можливість установки в друкарську машину системи виявлення бракованих листів і їх вилучення з стапеля - Roland InlineSorter. Вона проводить автоматичну відбраковування пріладочних друкованих аркушів в спеціальний бокс. Таким чином, після змивки або зупинки машини відсутні неякісні листи в стапелі на приймання. Немає необхідності витрачати час на ручне сортування, тим більше що вона все одно не гарантує, що неякісний лист не проскочить »в готовий тираж. А друкарня, яка використовує InlineSorter, це гарантувати своєму замовнику може.


Схема роботи лакування модуля InlineCoater smart: зліва в відключеному положенні, посередині в положенні обслуговування, праворуч в робочому положенні

Крім друкованої машини Roland 700 HiPrint з широким набором опцій, оптимально підходить для випуску якісної упаковки, компанія manroland пропонує ще й сервісні програми серії printservices. Це робить її обладнання ще більш привабливим для тих друкарень, хто орієнтується на техніку, що дозволяє видавати незмінно великий і якісний обсяг продукції протягом усього свого життєвого циклу.

  • «Управління проектом» охоплює етап установки нової машини і всі необхідні підготовчі операції таким чином, щоб монтаж і введення в експлуатацію пройшли максимально просто.
  • Пакет «Профілактика» є перевіреним часом рішенням, відповідно до якого були розроблені програми платних послуг ProServ і ServiceKit.
  • Постійне «Оновлення» конструктивних частин друкарської машини з плином часу дозволяє задовольняти підвищується вимогам з боку потенційних клієнтів. Таким чином, можливості машини можуть підтримуватися на сучасному рівні.
  • Для підвищення кваліфікації друкарів і менеджерів друкарень технічні експерти manroland проводять навчання як безпосередньо в друкарнях, так і в науково-технічному центрі заводу. Також доступні комплексні технічні рішення та індивідуальні консультації клієнтів, manroland пропонує і оптимізацію виробничих процесів і підвищення кваліфікації персоналу, в тому числі і персоналу управління друкарень.

Загалом, купуючи обладнання manroland, клієнт отримує не тільки друковану машину, він набуває досвід і знання одного з провідних світових виробників друкарського обладнання з більш ніж сторічною історією.

15 Жовтня, 2014