044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Зі святом!

Зі святом!
633

Великдень (букв. З євр. «Проходження повз»), також Воскресіння Христове - найдавніше християнське свято; найважливіше свято богослужбового року. Встановлений на честь воскресіння Ісуса Христа. В даний час його дата в кожен конкретний рік обчислюється за місячно-сонячним календарем (це перехідне свято).

Святкування Великодня у євреїв було встановлено Богом на честь виходу євреїв з Єгипту (див. Песах). «Роби Пасху Господеві, Богові твоєму, бо в місяці Нісан (Авіві) вивів тебе Господь, Бог твій, з Єгипту вночі» (Втор. 16: 1). На згадку про кінець до Великодня пропонувалося ритуальне заклання однорічного ягняти чоловічої статі, без вади, його слід було спекти на вогні, і з'їсти повністю, не переломив кісток, з опрісноками та з гірким зіллям в сімейному колі протягом пасхальної ночі. Після руйнування храму в Єрусалимі ритуальне заклання стало неможливим, тому іудеї в Песах їдять тільки опрісноки - мацу.

Спочатку смерть і воскресіння Христа відзначалися щотижня - п'ятниця була днем посту і скорботи в спогад страждань Христа, а неділя як день радості. Ці святкування ставали урочистими в період єврейської Пасхи - річниці смерті Христа.

Протягом Великої Суботи і після пасхального богослужіння в храмах освячують паски, сирні паски, яйця та все, що приготовлено до святкового столу для розговіння після Великого посту. Великодні яйця віряни дарують один одному як символ чудесного появи на світ - Воскресіння Христового. За переказами, коли Марія Магдалина піднесла в подарунок імператору Тиберію яйце як символ Воскресіння Христа, імператор, засумнівавшись, сказав, що як яйце з білого не стає червоним, так і мертві не воскресають. Яйце в ту ж мить стало червоним. Хоча яйця фарбують в різні кольори, традиційним є червоний, як колір життя і перемоги.

17 Квітня, 2009