044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Чи реально замінити офсет цифрою з точки зору якості і економічної вигоди?

Чи реально замінити офсет цифрою з точки зору якості і економічної вигоди?
548

ВИКЛИКИ, З ЯКИМИ УСПІШНО БОРЕТЬСЯ ОФСЕТНА ДРУК

Нинішній стан ринку поліграфії формує для офсетного друку нові виклики, на які своєчасно реагують виробники офсетних машин.

В першу чергу це стосується збільшення швидкості друку. Приклад успішного вирішення - ROLAND 700 Evolution (рис. 1), яка працює на крейсерській швидкості 16 тис. Отт. / Год.

Михайло Онищенко звернув увагу аудиторії на збільшення швидкості переналагодження системи контролю як важливе досягнення багатьох виробників, серед яких і manroland sheetfeed, під час переналагодження машин якого можна проводити змивку одночасно на всіх секціях, що скорочує тривалість цього процесу на 10-15 хвилин.

Михайло Онищенко, директор з продажу компанії MacHOUSE
«Поки що відбуваються плавний, але не революційний« дрейф »ринку в бік коротких замовлень і, скоріше, рух великих поліграфістів в цифрову технологію, ніж класичних цифровиков« наверх ». Друкарні купують цифрову техніку на додаток до класичної, але не замість ».

Михайло також розповів про новинку компанії manroland sheetfeed, системі InlineInspector 2.0, яка виявляє навіть найменші марашки, бризки, подряпини, заломи, прожилки, спінювання так само надійно, як і відхилення кольору або дефекти підкладки. Забраковані листи маркуються і за допомогою модуля InlineSorter автоматично видаляються.

Також InlineInspector 2.0 здатна працювати на поверхнях з різними рівнями чутливості, в тому числі і на упаковці, і на складних картонних коробках.

Принцип дії InlineInspector 2.0 - порівняння відбитка з завантаженим файлом замовника, збереженим в форматі PDF. Після того, як документ в форматі PDF зі специфікацією клієнта завантажується в операційну консоль, кожен контрольний лист порівнюється з його PDF-зображенням. Система сигналізує про відхилення між PDF-зображенням і еталонним листом, і приймається рішення, чи вносити зміни. У наступному виробничому циклі, все листи проходять процес порівняння з контрольним листом.

Всі виробники офсетних машин прагнуть скоротити вплив людського фактора в друкованому процесі.

Також простежується тенденція до спрощення функціоналу самих машин, коли працювати за ними може навіть людина з мінімумом поліграфічних знань. Нове обладнання має сенсорну панель управління, що нагадує смартфон з інтуїтивно зрозумілим і зручним у використанні інтерфейсом. «Всі компанії прагнуть до того, щоб з биоробота друкар перетворювалася на людину, який приймає рішення. На екранах, відображаються всі процеси, які відбуваються всередині машини. У сучасних системах немає «гри на піаніно» - оператор пальцем проводить обриси кривої, по яких будуються необхідні графіки », - підкреслив Михайло Онищенко.

Михайло згадав і про системи вимірювання кольору і про найшвидшу серед них - ColorPilot з Manroland Sheetfed, адже вона здатна вимірювати вимір оптичної щільності і колориметрические значення за один прохід з допомогою автоматичного сканування всієї смуги управління кольором. Також доступні опції ColorPilot Smart і ColorPilot Plus. Щільність чорнила вимірюється автоматично на повній швидкості без необхідності отримувати листи з машини. Завдяки цьому економиться час, поліпшується стабільність кольору і знижуються втрати під час переналагодження.

На продуктивність і ефективну роботу обладнання ROLAND здійснюють позитивний вплив і інші опції:

  • okBalance® - додаткове програмне забезпечення;
  • ProcessMonitor - контрольна консоль з шести екранів, яка відображає в реальному часі дані по кожному друкованому аркушу згідно ISO 12647-2 (рис. 2);
  • ROLAND InlineRegister - опція, яка забезпечує повністю автоматизоване вимірювання і управління становищем регістра. Контроль регістра виконується в процесі управління кольором - це значно скорочує кількість відходів з виробництва.

Також Михайло говорив про домінування «довгих» машин - тепер уже машини, в яких менше семи фарб, практично не виробляються, а більшість агрегатів працюють таким чином, що на виході виходить практично готовий продукт. Така схема особливо популярна при виробництві упаковки, в якій використовуються надзвичайно складно відтворювані рішення для захисту продукту.

Перевага ROLAND 700 Evolution - технологія холодного тиснення, за допомогою якої можливо друкувати на фользі за допомогою звичайних офсетних фарб.

Відбулися зміни і в сегменті виробництва сушок - ще не так давно з'явилися системи LEC UV (їх також називають H-UV) замінили системи LED UV. І якщо LEC UV отримали розвиток тільки в книжковій та журнальній індустрії, то розробники сучасних систем LED UV обіцяють розширити і кількість фарб і лаків, і різноманітність поверхонь, на які їх наносять.

Сушки систем LED UV ще залишаються досить дорогими, але попит на них уже перевищує пропозиції виробників.

Ключова перевага LED UV - економія енергоспоживання за рахунок можливості включати і вимикати сушку до і після роботи, відповідно. Світлодіоди в основі лампи швидше псуються, якщо горять в режимі очікування, тому своєчасне вимикання йде їм на користь.

Друга перевага пов'язано з компактністю самої конструкції в порівнянні з її попередниками.

Найбільш дискусійним Михайло Онищенко назвав думка про майбутнє офсетного і цифрового друку, яке у різних експертів відрізняється: від повного витіснення офсету цифровими технологіями до створення гібридних рішень.

Але для того, щоб цифровий друк дійсно перевершила офсетний, вона повинна мати властивості офсетного друку. В першу чергу, це універсальність запечатуються, практично будь-якої якості.

Адже, офсетна машина - по суті, «велика залізяка, створена для того, щоб наносити фарбу на папір», в той час як цифрова машина потребує ретельного підборі як самої фарби, так і матеріалів, на які вона наноситься. Це впливає і на другий фактор - зносостійкість обладнання зі збереженням якісних характеристик. І якщо офсетна обладнання надає адекватну якість друку і після 50 років роботи, то якість цифрового друку з віком обладнання суттєво знижується. Також собівартість відбитка на середніх і великих тиражах в офсетного друку набагато нижча, ніж в цифрового друку, а швидкість друку - істотно вище.

Для створення економічно обґрунтованої Super heavy digital кооперації потрібні специфічні умови:

  • зменшення вартості витратних матеріалів;
  • глобальне збільшення ресурсу друкованих систем;
  • поява цифрової технології, здатної отримати уніфікацію запечатуються і відповідати офсетного друку за показниками «ціна / продуктивність».

«Поки що жодного з цих умов реалізовано не було - фактично лідером цифрового друку стала компанія, що надає машини для офсету», - підкреслив Михайло Онищенко. Також можна згадати про декілька альянсах «важких» машинобудівників і «цифрових» компаній, вироби яких коштують дорого, але якістю друку офсет вищими за.

Це говорить про те, що цифрових друкарських систем, здатних відповідати «важким» системам проводки матеріалу, поки просто не існує, а їх комерційна ефективність сумнівна.

Також Михайло Онищенко зазначив поява технічних цифрових рішень (важких), розрахованих на новий сегмент ринку, пов'язаний з печаткою коротких тиражів, але з високими технологічними вимогами з боку кінцевих замовників. На додаток до існуючих з'являються рішення в сегменті сек'юріті-друку і в сегменті друку змінних даних.

Нагадав Михайло і про проблеми офсетного друку, головною з яких по праву вважається барвистий апарат, настільки ж складний, як карбюратор в автомобілі. Потрібно бути дуже розумним, щоб дійсно розібратися в ньому, а ще розумнішим - щоб усунути проблеми, які виникають в ньому. Саме в удосконаленні барвистого апарату бачить Михайло Онищенко потенціал для подальшого розвитку офсетного технології.

Якщо підсумувати, то більшість виробників впроваджують системи 100% контролю якості продукції, створюють виробничі конвеєри в лінію, вдосконалюють сушильне устаткування і інтегрують цифрові технології в процес офсетного друку, що робить проблеми офсетного друку більш розв'язуються, ніж проблеми цифрової технології.

Вкладені файли:
  • Журнал PrintPlus №5 (480 Kb)
4 Серпня, 2016