044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Xerox Versant 2100 Press

Xerox Versant 2100 Press
501

Числа і можливості

  • Швидкість - 100 (понад 300 г / м2 - 80) відбитків А4 в хв
  • Дозвіл - 2400 × 2400 dpi
  • Барвиста конфігурація - CMYK
  • Макс. формат паперу - 330 × 488 мм
  • Макс. область друку - 326 × 482 мм
  • Щільність паперу - 52-350 г / м2
  • Маса (базова конфігурація) - 740 до г
  • Рекомендоване місячне завантаження - 75-250 тис. Відбитків А4, макс. - 660 тис.

Кардинально перероблений тракт подачі паперу. Поєднання зображення на лицьовій і зворотній стороні аркуша проводиться за допомогою системи Paper Accurate Registration (PAR). Крім механічних пристроїв (металеві упори), в ній задіяні і електронні інструменти. Можна змінити положення зображення на аркуші і масштабувати, виправити трапецевидную деформацію і т. Д. (Докладніше див. Нижче в описі системи Full Width Array - FWA).

Змінена технологія нанесення заряду. Якщо у попередньої моделі для цього служили коротрони, то у Versant 2100 заряд наноситься за допомогою роликів. Така конструкція має перевагу: виділяє менше озону і менш чутлива до пилу. В системі з коротроном через неї може виникати нерівномірність друку, особливо помітна на плашках і растрових сітках.

У фьюзер нагрів листа проводиться за допомогою ременя, що обертається на трьох роликах, кожен з яких підігрівається. Він може працювати з товстим матеріалом - наприклад, вініловими магнітами.

На фото зліва - декёрлер на виході з фьюзера. Справа стрілкою показаний радіатор холодильника

Важлива особливість конструкції - друкований модуль в обов'язковому порядку включає в себе випрямляє листи після нагрівання декёрлер і пристрій охолодження запечатаного листа. При цьому декёрлер знаходиться безпосередньо після фьюзера (див. Фото). Конструктори Xerox вважають, що така схема краще, бо при двостороннього друку в модуль друку подається рівний лист, а не деформований після нагрівання під фьюзер.

Але обов'язкове вирівнювання листа - це ще не остання особливість нової моделі. Навіть зовні помітно, що ця ЦПМ має подовжену форму і відповідні габарити: 2670 × 807 × 1110 мм, тобто навіть в базовій конфігурації - майже 3 метри. Але це той випадок, коли розмір має значення і користь. Після декёрлера лист потрапляє в пристрій охолодження (див. Фото) - знову ж таки не опциональное, а що входить в базову конфігурацію. Тільки після розпрямлення і охолодження лист потрапляє на вихід або повертається на друк обороту. При друку на високій швидкості охолодження стає необхідним, оскільки, остигаючи в стопі, лист змінює геометрію, а тонер схильний до механічних пошкоджень і злипання - тим більше, що сучасні тонери мають невисоку температуру плавлення. Протиріччя між зниженням температури плавлення тонера і підвищенням швидкості вирішується за рахунок застосування «холодильника». Тепер після друку на Versant 2100 відбитки негайно готові до післядрукарської обробці, що ще більше підвищує реальну продуктивність пристрою.

Частина друкованого модуля, в якій розташоване охолоджувальний пристрій, нагадує по влаштуванню Xerox Color 800/1000 Press. І це не випадково: в ній, крім «холодильника», знаходиться Full Width Array (FWA) - лінійка RGB-датчиків на всю ширину друку, за допомогою якої автоматично виконуються настройки якості. Процедури, що використовують FWA, запускаються оператором або на сервері друку (FreeFlow Print Server або EFI Fiery), або з панелі управління машини. Тестова друк і вимірювання виконуються автоматично, також автоматично вносяться поправки.

FWA виконує наступні функції:

  • приводка зображення на обличчі і обороті листа;
  • контроль рівномірності і однорідності заливки плашок;
  • автоматизація процесу калібрування і профілювання.

Виконання всіх цих дій, завдяки автоматизації ЦПМ, не залежить від кваліфікації оператора.

FWA є вимірювальним інструментом для системи автоматизації якості кольору Automated Color Quality Suite (ACQS), але він має й інші функції.

Ємність лотків базовій конфігурації - 5650 листів (при щільності паперу 90 г / м2): 3 нижніх під друкованим модулем по 550 аркушів і 2 лотки великої місткості по 2000 аркушів. Треба відзначити, що точність позиціонування листів, що подаються з нижніх лотків, «всього» 1 мм, оскільки вони не проходять через пристрій системи PAR, яке «відпускає» хвіст листа при рівнянні (див. «Деталі»).

Серед різноманітного додаткового фінішного обладнання - промисловий фінішёр-буклетмейкер, модуль C / Z фальцювання, укладальник великої місткості (5500 аркушів), пристрій опресування корінця і обрізувач.

На вибір є 3 контролера: EFI Fiery EX 2100 і EX Р2100, а також власний Xerox Free Flow Print Server.

Не обійшлося без нововведень і в системі формування зображень. Якщо до цих пір на друк вирушав отрастрірованний файл з дозволом 600 × 600 dpi 8 bit (Xerox DC 8080) або 1200 × 1200 dpi 8 bit (Xerox С75 Press, Xerox Color 800/1000 Press), то тепер - 1200 × 1200 dpi 10 bit. Завдяки цій технології Ultra HD кількість градацій при тій же линиатуре збільшилася з 256 до 1024.

Серед інших оновлень - новий стохастичний растр. Об'єктно-орієнтоване растрирование дозволяє працювати окремо з фото, текстом і векторними зображеннями.

Завдяки модулю Library Manager (Бібліотека матеріалів) на всіх трьох контролерів можна створювати каталоги запечатуються: писати коментарі, змінювати температуру, встановлювати перекіс, налаштовувати систему приведення (наприклад, якщо матеріал жорсткий).

Найбільш продуктивний з трьох доступних контролерів - Fiery EX Р2100. У ньому використовується технологія розпаралелювання процесів, що забезпечує зростання продуктивності до 40%. Саме на цьому контролері ми і проводили обробку (растрирование) наших великих файлів. На обкладинку журналу (10 Мбайт) пішло 3 с, на блок журналу (92 Мбайт) - 6 с, фотокнигу (172 Мбайт) - 17 с, ч / б книгу (200 з А4, 102 Мбайт) - 7 с. Всього було витрачено 33 с.

швидкість друку

Механічна швидкість друку практично збіглася із заявленою: за хвилину ми нарахували 101 відбиток формату А4 (80 г / м2) і 51 відбиток на тому ж папері при друку дуплексом. За технічними характеристиками мало б бути 100 і 50.

А ось при друку на форматі А3 (280 г / м2) швидкість виявилася точно дорівнює заявленої - 52 відбитка в хвилину. Двостороння ж друк на цьому папері знову пройшла швидше заявленої: 27 відбитків замість 25.

При щільності паперу понад 300 г / м2 швидкість в форматі А3 повинна зменшитися до 44 відбитків в хвилину, але цього тесту ми не проводили.

якість друку

Спочатку ми виконали суміщення особи з оборотом. На цій операції була продемонстрована в дії робота системи FWA: машина сама друкує тест, перевіряє суміщення, здійснює необхідні зміни в налаштуваннях, друкує новий лист і знову контролює його, позбавляючи оператора від рутинних операцій.

Попереднє налаштування машини при роботі з текстурованою папером вимагає певної кваліфікації оператора для створення відповідного профілю друку. За допомогою спеціального тестового зразка оператор відразу бачить, як вийде друк на даних паперах при різної щільності растру і різних токах перенесення. При цьому, до речі, може статися, що різні відтінки краще друкувати в різних режимах.

Якість друку, як завжди у Xerox, було хорошим. На жаль, нам поки не вдалося знайти різницю між звичайним раструванням і новим, 10-бітовим: для цього, мабуть, доведеться скласти новий тест. А порівняння з конкуруючими моделями за цим параметром - вже, на жаль, справа майбутнього.

Тестування пройшло успішно на звичайному офісному папері, з вторинної сировини - Xerox Recycled, а також Xerox Colotech + (280 г / м2) і сріблястою Curious Metallics in silver (300 г / м2). Відмінний результат вийшов на синтетичному матеріалі Xerox Premium Never Tear (280 мкм) - на гладких поверхнях тонерні машини найчастіше друкують краще, ніж на шорсткуватих.

Але і на текстурованих матеріалах результат вийшов відмінний: на папері Arjo Wiggins Impressions з тисненням Reference fabric (дрібний льон) щільністю 250 г / м2, Arjo Wiggins Conqueror Laid (300 г / м2). Не завадили друку глибокі борозни на поверхні Arjo Wiggins Keaykolour Fusilier (300 г / м2). Навіть на шорсткою Arjo Wiggins Curious Matter goya (270 г / м2), на якій у більшості ЦПМ і МФУ друк виходить з лисинами, вийшло непогане зображення.

Невеликі непропечатка спостерігалися в поглибленнях на поверхні паперу Arjo Wiggins Rives Tradition (250 г / м2), значно більші - Rives Shetland (250 г / м2). Але якщо вже шукати машину, максимально пристосовану для друку на рельєфних поверхнях, то це Xerox iGen з ультразвуковим «вбиванням» тонера в запечатувану поверхню.

висновок

Високопродуктивна ЦПМ Xerox Versant 2100 Press - хороший варіант для розширення цифрового виробництва. Пристрої випрямлення і охолодження листа забезпечують стабільну, надійну і якісну друк.

Може виникнути питання: яка ж різниця між цією моделлю і Xerox Color 800i / 1000i? По-перше, у старшій ЦПМ є можливість друкувати лаком (див. Окремий огляд на с. 34) або металізованим тонером. По-друге, через відмінності в складі тонера, відбитки Xerox Color виходять більш яскравими і глянсовими, що подобається багатьом замовникам художніх альбомів і фотокниг. У Xerox Color 800i нижче швидкість (80 сторінок А4 в хв), але набагато вище рекомендована місячна завантаження - 350 тис. Відбитків проти 250 тис. У Xerox Color 1000i швидкість та ж, що і у Versant 2100 Press, зате рекомендована місячна завантаження - вже 400 тис. Пікові ж навантаження відрізняються більш ніж у два рази. Це і визначило місце Versant 2100 Press в лінійці ЦПМ Xerox - нижче моделей Color 800i / 1000i.

За матеріалами журналу PUBLISH

10 Червня, 2015