Тенденції світової преси: друк і цифра разом розширюють аудиторії газет
Ларрі Кілман, генеральний секретар WAN-IFRA, представив опитування 1000 видавців, головних редакторів та інших членів старшого персоналу газет на 66-му Всесвітньому газетному конгресі, 21-му Всесвітньому форумі видавців і 24-му Всесвітньому форумі реклами в Турині (Італія).
"Роль, яку газети грають в суспільстві, не можна переоцінити, і зараз вона стала як ніколи важливою, - стверджує він. - Якщо газетні видавництва не можуть отримувати достатнього прибутку від цифрових медіа, якщо вони не в змозі дати цікаве, захоплююче пропозицію як читачам, так і рекламодавцям, це означає, що вони нічим не відрізняються від сірої маси фальшивих новин. Знайти стабільну модель бізнесу для нових цифрових медіа не тільки важливо для самого вашого бізнесу, а й для майбутнього оздоровлення дискусії в демократичному суспільстві ".
Опитування, що проводиться щорічно на всесвітніх з'їздах представників преси, показує, що:
- Тиражі друку збільшилися в 2013 році на 2% в порівнянні з попереднім роком, але знизилися на 2% за останні 5 років. Близько 2,5 мільярдів людей в світі читає газети у пресі і близько 800 мільйонів - на цифрових платформах.
- Тиражі друку продовжують рости в країнах, де в даний час розвивається середній клас і порівняно невисокий охоплення населення широкосмуговим доступом до Інтернету, однак довготривалий системний занепад в обсягах тиражів триває на зрілих ринках, де аудиторія переключає увагу з друку на цифру. У 2013 році тиражі зросли на 1,45% в Азії в порівнянні з попереднім роком; в Латинській Америці цей показник склав + 2,56%. У Північній Америці тиражі впали на 5,29%, в Австралії і Океанії - на 9,94%, в Європі - на 5,20%, на Близькому Сході і в Африці - на 1%.
За п'ять останніх років тиражі газет зросли: в Азії - на 6,67 :, в Латинській Америці - на 6,26%, на Близькому Сході і в Африці - на 7,5%; знизилися: в Північній Америці - на 10,25%, а Австралії та Океанії - на 19,59%, в Європі-на 23,02%.
- Тиражі друкованої реклами в світі знизилися в 2013 році на 6% в порівнянні з попереднім роком і на 13% за останні 5 років. Обсяги цифрової реклами для газет збільшилися в 2013 році на 11% і на 47% за останні п'ять років, проте їх частка в загальній масі Інтернет-реклами залишається порівняно невеликою. Велика частина прибутку від Інтернет-реклами надходить невеликій купці компаній, а левову частку отримує Google.
- Обсяги друкованої реклами в газетах збільшилися на 3,9% в Латинській Америці в 2013 році в порівнянні з попереднім роком, проте знизилися у всіх інших регіонах: на 3,2% в Азії і Океанії, на 8,7% в Північній Америці, на 8,2% в Європі і на 1,8% на Близькому Сході і в Африці.
За останні п'ять років обсяги друкованої реклами в газетах виросли на 3,3% в Азії і Океанії і на 49,9% в Латинській Америці. У той же час вони знизилися на 29,6% в Північній Америці, на 17,9% в Європі і на 21,1% на Близькому Сході і в Африці.
- У той час як цифрова реклама продовжує зростати, вона як і раніше дає лише малу частину загального прибутку від газет. У всьому світі 93% прибутку від газет продовжує надходити з друкованого сектора.
- Загальний світовий обсяг прибутку від газет (тиражі і реклама) залишається стабільним вже кілька років, тримаючись в 2013 р на рівні 163 млрд. Доларів. Однак в порівнянні з 2008 роком ця цифра знизилася з 187 млрд.
- Тиражі платних цифрових газет збільшилися за минулий рік на 60%, а за останні 5 років - більш ніж на 2000% (хоча спочатку їх обсяги були дуже малі).
"У суспільстві зростає розуміння того, що за якість треба платити, і зростає бажання платити за газетний контент на цифрових платформах, - пояснює Кілман. - Незважаючи на все різноманіття безкоштовних пропозицій, люди як і раніше готові платити за новини, професійно написані і відредаговані, незалежні, захоплюючі і захоплюючі. Якщо коротко, це все те, що газети пропонували 400 минулих років і продовжують пропонувати зараз, незалежно від платформи ".
Дослідження світових тенденцій преси включає в себе дані з більш ніж 70 країн (більше 90% обсягу світової преси). Дані зібрані від десятків національних газет і асоціацій новинних медіа при щедрій підтримці світових постачальників даних: Zenith Optimedia, IPSOS, ComScore, RAM і ITU.
Дані скомпільовані в річний звіт, представлений всім членам WAN-IFRA, а також доступні через річну підписку на інтерактивну базу даних "World Press Trends": http://www.wan-ifra.org/wpt
У той час як газети продовжують залучати значну частку загальної Інтернет-аудиторії, найбільшою трудністю для видавців є підвищення рівня охоплення аудиторії на цифрових платформах. При тому що 46% "цифрового населення" відвідує сайти газет, газети складають лише малу частину споживаної в Інтернеті інформації: 6% загальних відвідувань, 0,8% числа сторінок, що переглядаються і 1,1% часу проведеного на цифрових платформах.
- підсилюють присутність в соціальних медіа для контакту з аудиторією і побудови бренду;
- рекламують очікуваний матеріал і здійснюють стимуляцію через маркетинг баз даних;
- покращують навігацію по сайтах і реструктурують сторінки за інтересом аудиторії, стимулюючи тим самим відвідуваність сторінок;
- покращують знання про аудиторію на основі історії відвідувань сторінок, з метою збільшення досвіду і часу перебування на сторінках.
"Хоча ще багато чого не зроблено, хороші новини в тому, що вже спостерігається певний прогрес, - говорить Кілман. - І для нашої галузі вельми важливо продовжувати спілкування, обмін ідеями, вивчення того, що роблять інші, пошук натхнення. В цілому ми хочемо продовжувати поставку точної і достовірної інформації і новин, в яких потребують громадяни і яких вони від нас чекають, для того щоб приймати усвідомлені рішення в демократичному суспільстві. у цьому наша кінцева мета і завдання. Ваш успіх - як і ваші невдачі -не тільки позначиться на вашому бізнесі сьогодні, а й зробить глибокий вплив на майбутні покоління і на вигляд нашого суспільства в прийдешньому ".
Дослідження також показало, що:
- Найбільшу частку прибутку від реклами продовжує отримувати телебачення (40,1%), слідом йде Інтернет (20,7%), газети (16,9%), журнали (7,9%), зовнішня реклама (7%), радіо (6,9%) і кіно (0,5%).
- Загальна вартість газетної галузі становить 163 млрд. Доларів (тиражі + реклама); для порівняння, вартість індустрії книговидавництва становить 102 млрд. доларів, кіноіндустрії - 87 млрд. доларів, музичної індустрії - 50 млрд. доларів.
- У регіональному відношенні, 36% вартості газетного ринку припадає на Азію, 34% - на Європу, Близький Схід і Африку, 21% - на Північну. Америку і 9% на Латинську Америку.
- У той час як роздрібні продажі газет впали на 26% в порівнянні з 2008 роком, продажу по підписці знизилися тільки на 8%, що вказує на високу ступінь лояльності і міцність клієнтських відносин з передплатниками.
Довідка
WAN-IFRA - всесвітня організація видавців газет і новин, що базується в Парижі (Франція) і Дармштадті (Німеччина), а також має філії в Сінгапурі та Індії. Організація представляє понад 18 000 видань, 15 000 Інтернет-сайтів і понад 3 000 компаній з більш ніж 120 країн. Головна місія організації полягає в тому, щоб популяризувати та захищати свободу друку, якісну журналістику і розвиток процвітаючого бізнесу.
Останні статті
Всі публікаціїШрифти на дієті: як нові гарнітури худнуть, щоб зберегти папір і гроші
Видавець HarperCollins і набірна компанія 2K/Denmark розробили нові шрифти з метою зменшення кількості сторінок у своїх ...
Майбутнє цифрових друкарських технологій разом із MacHOUSE на REX-T-REX 2024
MacHOUSE бере участь у виставці REX-T-REX 2024, що відбудеться з 10 по 12 вересня 2024 року у виставковому центрі «...
drupa 2024: Нові горизонти поліграфії (фото)
Після восьмирічної перерви з'явилася унікальна нагода відвідати виставку drupa 2024. Ця подія завжди вражала своїм м...
Canon і HEIDELBERG оголошують про партнерство на виставці drupa
HEIDELBERG і Canon офіційно оголосили про глобальне співробітництво у листовому струменевому друці на цьогорічній вистав...
MacHOUSE на PLAST EXPO UA 2024: полімерні технології для вашого бізнесу
MacHOUSE, визнаний лідер у сфері постачання полімерних матеріалів, анонсує свою участь виставці PLAST EXPO UA 2024, що в...