044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Інноваційні технології Zecher в Україні

Інноваційні технології Zecher в Україні
604

ПРО КЛІЄНТА

Роганська картонна фабрика була заснована в 1858 р Основною продукцією до 1935 р була обгортковий папір, з 1935 р фабрика стала спеціалізуватися на випуску покрівельного картону, що використовується як основа під руберойд.

В даний час ПАТ «Роганська картонна фабрика» випускає картон марок Б-350 і Б-420, який користується попитом на внутрішньому та зовнішньому ринках.

У 1990 р на фабриці введено в експлуатацію сучасне обладнання, призначене для виробництва рулонної упаковки флексографским способом друку. З 1997 р фабрика виробляє кольорову рулонну упаковку для харчової та фармацевтичної промисловості. Технологічний парк представлений двома шестибарвистими машинами з центральним барабаном Olimpia 716 SCV SU фірми Windmuller & Helscher (Німеччина). Одна з Флексомашини укомплектована лакування вузлом. Обидві машини можуть друкувати з рулону на рулон. Макс. ширина полотна матеріалу - 720 мм, макс. ширина друку - 670 мм. Роганська картонна фабрика продовжує освоювати нові ринки, постійно нарощуючи свої виробничі потужності. Серед клієнтів підприємства холодокомбінати, молокозаводи, кондитерські фабрики.

Zecher виробляє нові анілокси і відновлює колишні у вживанні.

Компанія відрізняється комплексним індивідуальним підходом до запитів клієнтів і всебічною підтримкою проектів, пропонує додаткові конструктивні форми і варіації растрових валів, які можуть враховувати індивідуальні завдання клієнтів. Для офсетного друку Zecher продає секції для нанесення лаку і клейових композицій.

А для флексографії:

  • високоякісні Анілоксових вали;
  • основи валів (сталь, алюміній, вуглеволокно);
  • покриття (хром, NSC, кераміка);
  • технології гравіювання (Hexa 60 ° and Diamond 45 °, Trihelical, HD anilox, HIT, SteppedHex, Customized);
  • відновлення та очищення валів;
  • гільзи.

Про постачальником

Компанія Zecher - найбільший виробник анілоксових валів в Європі. має понад 60 представництв по всьому світу.

Виробництво Zecher зосереджено на 4 виробничих цехах в місті Падерборн (Німеччина), що гарантує суворе дотримання всіх стандартів і вимог до якості та екології. Строгий контроль до, під час і після окремих етапів виробництва є запорукою постійно високої якості анілоксових валів Zecher.

Щорічно компанія виробляє близько 10500 валів і гільз.

Zecher підтримує безпосередній контакт з багатьма відомими виробниками друкованих машин і різними постачальниками поліграфічної індустрії, тому що їх пропонує компанія Анілоксових вали оптимально відповідають усім особливостям друку упаковки.

У 1989 р компанією Zecher винайдена гравірування CO2-лазером. У 1999 р запропонована унікальна технологія напилення керамічних шарів для збільшення терміну служби, в 2006 р - термічна лазерна технологія. Zecher використовує унікальну технологію виробництва керамічних валів, яка передбачає нанесення двошарового керамічного покриття для підвищення терміну їх експлуатації. Перший шар має антикорозійний ефект, а другий шар - більш пористий характер.

Найбільшого поширення набули металокерамічні Анілоксових вали з кутом нахилу осередків 30 °, 45 ° і 60 ° з квадратної або шестикутної формою осередків.

Анілоксових вали Zecher відрізняють гладкі краю осередків, широку основу, що в сукупності з високоточної поліруванням після гравіювання гарантує найвищу якість даного вироби.

Малюнок 1. «Піраміда специфікацій» Zecher

Компанією розроблена система ITS (Invisible Treatment System - «Система невидимою обробки«), що значно підвищує ефективність експлуатації валів.

ITS однаково сумісна з керамічними валами з лазерним гравіюванням і з хромовими валами. Обробка поверхні ITS змінює молекулярну структуру керамічного матеріалу і робить його більш щільним. Ця плазменно-вакуумна процедура надає структурі вала певні властивості (знижений рівень проникнення друкарської фарби, продовження терміну служби анілоксового вала, завдяки покращеному спустошення осередків і спрощеної очищення, стійкість до зовнішніх впливів).

Виробництво анілоксов Zecher стандартизовано. Компанією запропонована «Піраміда специфікацій» (рис. 1) з випробуваними стандартами гравіювання від Zecher.

Також компанією реалізований метод діагностики анілокса без демонтажу і пересилання - Anilox strips (рис. 2).

Малюнок 2. Метод діагностики без монтажу і пересилання Anilox strips

Мікроскопічний аналіз дає інформацію про дійсний обсязі осередки, а також про знос вала. Anilox strip забезпечує за допомогою матеріалу іридію відбиток структури поверхні анілокса, аналіз якого проводиться в лабораторії Zecher за допомогою професійних мікроскопів. По закінченню процедури надається сертифікат з висновком про стан вала.

Ще одна послуга компанії - очищення анілоксових валів. Технологія Ultrasonic cleaning економить гроші і зменшує знос, збільшує термін служби валу.

Близько 80% виробництва Zecher складають вали з керамічним покриттям, 20% - хромовані. Керамічний функціональний шар створює основу для лазерного гравірування анілоксових валів Zecher. У виробництві використовується перевірена хромооксідная кераміка (Cr2O3), з огляду на її особливих характеристик плавкости, щільності та сумісності з високоенергетичної лазерним гравіюванням.

На Роганської картонній фабриці заміна анілоксових валів проводиться раз в 2-3 року. При виборі постачальника валів розглядалися й інші варіанти, в тому числі більш економічні. На користь Zecher зіграло те, що фахівці підприємства вже були знайомі з валами компанії, крім того, їх повністю влаштовують якість послуг і вартість відновлення валів.

З фінансової точки зору проект досить ємний і оцінюється в 500 тис. Грн. При його реалізації замовник розглядав і покупку нових валів, але все ж вирішив відновлювати колишні, оскільки в цьому випадку вали обходяться на 30% дешевше.

Фахівці MacHOUSE перед відправкою валів на завод Zecher здійснили вхідний контроль, провели зовнішній огляд, щоб переконається у відсутності глибоких пошкоджень на посадочних місцях. Відповідно, під час прийому відновлених валів було проведено огляд робочої повехности.

Реалізація проекту тривала три з невеликим місяці. Запущено він був 8 серпня, а готові вали передані клієнту - 15 листопада. У цей період «Роганська картонна фабрика» використовувала резервні Анілоксових вали також виробництва Zecher, придбані раніше.

В рамках проекту компанією Zecher було відновлено п'ять валів з різною линиатурой - від 120 до 450 lpi (нізколініатурние вали використовуються для друку плашок, високолініатурних - для растрової повноколірного друку).

Як розповів головний інженер Роганської картонної фабрики Олексій Міхасенко, різниця в линиатуре обумовлена застосуванням валів для друку на різних матеріалах з різним ступенем краскопереноса. На оптимальний краскоперенос, крім друковано-технічних властивостей фарби, технологічних умов друку, типу флексографічного друкарської машини і цехових умов, впливають кілька головних параметрів анілоксового вала:

  • линиатура;
  • глибина осередку;
  • форма осередку.

У свою чергу, Денис Максименко, менеджер харківської філії компанії MacHOUSE підкреслює, що при замовленні анілоксових валів необхідно представити креслення із зазначенням наступних даних:

  • діаметр вала;
  • довжина вала;
  • довжина робочої частини;
  • лініатури;
  • форма, глибина і кут нахилу осередків;
  • тип покриття.

Малюнок 3. Технологія HIT (High Ink Transfer)

Денис додає, що замовника в основному цікавила підвищений краскоперенос, який забезпечують технології провідного виробника анілоксових валів компанії Zecher. Зокрема, один з валів проведений за інноваційною технологією HIT (High Ink Transfer), при якій використовується класична гравірування з кутом 60 °, що характеризується оптимізованою формою осередку вала (рис. 3).

«Сама технологія реалізована так, що деякі перемички між осередками« втоплені », і за рахунок цього вал переносить більший обсяг фарби», - пояснює Денис Максименко.

Технологія HIT забезпечує підвищений краскоперенос, рівномірну покриваність при меншій кількості фарби, дозволяє економити фарбу за рахунок меншого її витрати, може використовуватися для валів секцій нанесення лаку офсетних і лакувальних машин.

«Анілоксовими вал, виготовлений за технологією HIT, забезпечує подвоєний краскоперенос, що дозволяє економити фарбу: наприклад, білий колір наносити не в два, а в один прогін», - продовжує Денис Максименко.

З нових валів проводилася тестова друк, що дозволила зрозуміти можливості валів і сфери їх подальшого застосування, результати якої повністю задовольнили замовника. Необхідність додаткових комплексних тестів по друку була обумовлена новими для Роганської картонної фабрики можливостями валів, які забезпечують підвищений краскоперенос.

Для отримання додаткової інформації звертайтесь:
Олександр Онищук, (044) 494-3824, [email protected]

10 Квітня, 2017