044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Андреас Штайнле: "Інтелектуальна екоупаковка - переважна тенденція 2025 г."

Андреас Штайнле: "Інтелектуальна екоупаковка - переважна тенденція 2025 г."
503

Він поговорив з нами про завтрашні тенденції упаковки, особливості нового покоління упаковки і майбутньої ролі інтелектуальної упаковки.

Г-н Штайнле, вже багато років одним з напрямків вашої роботи є ретельне вивчення процесів розвитку. Як змінилося наше ставлення до упаковки за останні кілька років?

Те, що стає все більш значущим - це естетичний і тому емоційний аспект упаковки. Він стає все більшою мірою визначає для споживчих товарів, особливо в складних умовах сучасного світу, коли люди зможуть заощадити час, якщо будуть приймати рішення на основі внутрішнього чуття, а не раціональних міркувань.

Що конкретно це означає для упаковки завтрашнього дня, і які основні труднощі?

Упаковці доведеться вступати в діалог з покупцем на місці продажу, і вона повинна буде робити це не настирливо, а пробуджуючи наш інтерес. І щоб здійснити це, упаковці доведеться підвищити рівень свого комунікативного інтелекту.

Одним із прикладів комунікативного інтелекту є так звана «розумна упаковка», яка реагує на своє оточення за допомогою сенсорів і мікросхем. Як ви думаєте, яка галузь найперспективніша для подібної упаковки?

Всі всяким сумнівом, найбільш доцільною сферою її застосування є медицина. Велика кількість ліків приймається неправильно через те, що пацієнти забувають приймати їх в потрібний час і в правильних дозах. У майбутньому за цим стежитиме упаковка. Більш того, якщо в аптечці виявляться два несумісних препарату, можуть подаватися попереджувальні сигнали.

Однією з очевидних тенденцій, яку ми спостерігали в останні роки, є те, що все більше число продуктів споживається на ходу. Які складнощі можуть виникнути для упаковки завтрашнього дня?

Продукти повинні бути в продажу повсюдно, 24 години на добу. В майбутньому основну роль гратимуть служби доставки, і доставка буде здійснюватися за допомогою безпілотних літальних апаратів. Це також означає, що міцність упаковки стане ще більш важливою, особливо якщо продукти будуть скидатися з невеликої висоти. Більш того, обсяг товарів, а тому і упаковки, стане менше, і вони будуть оптимізовані для швидкого одноразового використання.

Ви вже говорили про ту навантаженні, яку в майбутньому доведеться витримувати упаковці. Чи означає це, що нам доведеться дуже обережно поводитися з упаковкою?

Ну, очевидно, що не потрібно викидати скляну пляшку з вікна другого поверху. Те саме можна сказати і до упаковки з вбудованими датчиками. Однак такі технології прекрасно підходять для звичайного повсякденного використання. Тільки задумайтеся про те, з чим стикаються сьогоднішні смартфони.

Підвищення міцності - це те, чого особливо чекають від упаковки корпоративні клієнти. З іншого боку, споживачів все більше цікавить максимальне скорочення викидів в атмосферу. Яку користь можуть компанії витягти з цієї тенденції?

Це, перш за все, допоможе компаніям з комплексним підходом до виробництва і споживання, які дотримуються принципу безперервного життєвого циклу вироби. Це означає, що упаковка розробляється таким чином, щоб матеріал можна було б використовувати на всьому протязі циклічного шляху - на основі концепції безвідходного виробництва, так би мовити, від «колиски до колиски» (cradle to cradle). Це також буде сприяти поліпшенню іміджу упаковки.

У зв'язку з цим виникає питання возобновляемости ресурсів: які матеріали будуть використовуватися у виробництві упаковки в майбутньому?

Одним з найбільш перспективних сировинних матеріалів є водорості, які представляють собою низькозатратний і поновлюваний сировини. Вони не вимагають площ на землі, оскільки зустрічаються у всіх регіонах світу, і можуть використовуватися і в якості палива, і як сировину для упаковки.

Г-н Штайнле, ми говорили про розробках, появи яких можна очікувати на ринку. Як ви вважаєте, наскільки інноваційна пакувальна промисловість в цілому?

Я б сказав, дуже інноваційна! Пакувальна промисловість має світове значення і орієнтована на технології. Це означає, що робота ведеться в умовах жорсткої конкуренції, і тому їй доводиться бути інноваційною. Як наслідок, сектор упаковки значно більш інноваційний, ніж інші галузі.

В яких галузях можна очікувати найбільш серйозних змін з точки зору упаковки?

Значних змін слід очікувати в харчовій промисловості. Нові ідеї будуть потрібні для задоволення споживчого попиту на ультрасвіже продукти в виключно зручною і естетично приємною упаковці.

Чи існують в даний час якісь розробки, які продовжать домінувати в пакувальної промисловості в майбутньому?

Так, особливо це стосується розробок, пов'язаних зі штучним інтелектом. Їх значення, безсумнівно, зросте. Якщо машини будуть здатні навчатися і зможуть автономно прогнозувати цикли попиту, то це істотно підвищить ефективність виробництва.

Однією з тенденцій, яка впливала на галузь в останні роки, є мегатенденція в сторону неоекологія, яку я згадував раніше. Дискусії про зміну клімату та усвідомлення нами обмеженості ресурсів змусили нас переглянути колишні погляди. Ми повинні розірвати зв'язок між споживанням і виробництвом з одного боку і зростанням викидів в атмосферу з іншого.

Чи був отриманий в останні кілька років якийсь урок, який би міг впливати на наступне покоління упаковки?

Люди кажуть, що для них важлива екологія. Проте, це зовсім не означає, що в зв'язку з цим вони готові витратити більше грошей на відповідні продукти, або що вони захочуть обійтися без якихось зручностей.

І нарешті, нам би хотілося знати, які цілі повинні ставити пакувальна промисловість і компанії, що працюють в ній, в період до 2025 р

Метою повинні бути «нульові відходи», іншими словами, абсолютно безвідходне виробництво. Виробництво повинно бути засноване на замкнутому циклі.

За матеріалами сайту interpack.com

5 Травня, 2016