044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Точка зору: видавничий ринок в Україні оживає

Точка зору: видавничий ринок в Україні оживає
500

По-перше, за останні 10-15 років з'явилося покоління талановитих українських письменників, чиї роботи відомі не тільки в Україні, а й були відзначені на багатьох міжнародних фестивалях. Андрій Курков, Оксана Забужко, Сергій Жадан, Юрій Андруховчіч і інші автори набули розголосу по всій Європі. Їх твори багато в чому допомогли вписати Україну в європейський культурний контекст.

По-друге, Україна є привабливий ринок для придбання прав і пов'язаних з видавництвом послуг, в зв'язку з порівняно невеликими обсягами витрат, особливо в порівнянні з іншими країнами Європи. Незважаючи на це, якість текстів, ілюстрацій і дизайну тут - на висоті.

У 2014 році тираж виданих книг зменшився на 20%, а число найменувань - на 17% в порівнянні з 2013 роком. Відносно обсягів, середній тираж зменшився з 5000 примірників у 2012-2013 роках до 2500-3000 в даний час. У той же час спостерігається зростання продажів художньої, соціально-політичної літератури та книг для дітей.

Одне з головних перешкод для українського книжкового ринку - вимушене підвищення вартості книг з-за майже дворазового падіння курсу національної валюти, а також зниження купівельної спроможності населення.

З іншого боку, така ситуація стимулює конкурентоспроможні ціни на книги та інші послуги. Україна залишається привабливою зоною аутсорсингу послуг. Велике число талановитих і працьовитих художників, дизайнерів, перекладачів і редакторів - не потребують надвисоких гонорарів - готові запропонувати свої послуги закордонним видавцям. Представники українського ринку IT, самого швидко зростаючого в Європі, створюють інноваційні пропозиції, такі як програмні розробки для «доповненої реальності».

Автор: Том Чалмерз, керуючий директор IPR License

8 Червня, 2015