CTP для себе і для репроцентра: яким він повинен бути?
Але СТР для себе і для стороннього виведення виходять занадто різними. Поділюся з читачами підсумками моїх роздумів і частих обговорень цієї теми з колегами.
Економіка друкарні і репроцентра
«Де гроші, Зін? ..» | Кожен вид використовуваного обладнання повинен мати конфігурацію, яка дозволить вирішити завдання всього виробництва. Його завдання - створити якісний (продається) продукт з найменшою собівартістю. У друкарні - це готова друкована продукція. У репроцентре - готова цифрова пластина.
Друкарня заробляє на друкарській машині та післядрукарське обладнання, а на все інше (в тому числі на ділянці допечаті) - витрачає. Допечать носить забезпечувальний характер основного виробництва. Репроцентр заробляє на ділянці допечаті.
Друге плече зростання маржинальність | Дохід компанії складається з різниці між собівартістю продукту і ціною, за яку ринок дозволяє його стабільно продавати. Це обмежує зниження собівартості за всяку ціну, т. К. Якщо продукт втратить свою якість, його не вдасться продати за ту ж ціну.
Друкарня може відстояти продається ціну, вносячи в продукт елементи винятковості і роблячи його важко відтвореним. Це можуть бути, наприклад, друк стохастическим растром, унікальні особливості післядрукарської обробки, можливість вдруковування цифровими головками змінних даних і т. П. Все подібні особливості дозволяють зменшити число потенційних конкурентів і зберегти або в ряді випадків навіть збільшити рівень продаваної ціни. На збереження цієї ціни надасть якість кінцевого продукту і обсяг супроводжуючого його сервісу.
Подібні можливості у репроцентра обмежені. На висококонкурентному ринку з вимогливими замовниками друкарень, останні, як правило, бачать різницю між термальної і аналогової або фотополімерною пластиною. В іншому конкурувати доводиться ціною і рівнем додаткових послуг.
Параметри СТР для друкарні і репроцентра
Очевидно, що СТР в друкарні і репроцентре вирішують різні завдання. І оптимальні характеристики апаратів будуть істотно відрізнятися. Пристрій, що забезпечує конкурентоспроможність репроцентр, для друкарні стане надмірним.
Друкарні складно бути репроцентр через очевидного конфлікту інтересів. Друкарням цікаві опції, які дозволять їм створювати нестандартний продукт. Репроцентр орієнтований на масове виробництво пластин зі стандартними параметрами. Поява будь-яких особливостей значно збільшує ризик людських помилок, тому небажано.
Друкарням з невеликим і середнім об'ємом виведення має сенс звернути увагу на беспроцессние пластини. У разі репроцентра час цієї технології ще не настав.
А ось до UV-технології я б поставився насторожено для обох застосувань і пропоную все зайвий раз зважити. Різниця у вартості пластин (найдешевших термальних і високочутливих «аналогових») сильно скоротилася і становить 1-0,6 дол. При цьому власники швидких термальних апаратів можуть працювати без падіння продуктивності на самих бюджетних марках, а власники UV-машин цього собі дозволити не можуть, т. к. втрата в продуктивності знищить виграш в ціні.
Навіщо друкарні свій препресс?
За кризою обов'язково піде період відновлення. Вартість грошей зменшиться, відновляться інвестиційні програми. Друкарні, особливо з невеликими обсягами виведення, виникає питання, що дає свою ділянку препресс і доцільні інвестиції в нього.
З моєї точки зору, переваги наступні:
- повний контроль над усіма процесами, від яких залежить якість продукції;
- скорочення термінів виробництва;
- можливість впровадження таких технологій, як стохастичне растрування;
- можливість точного калібрування пластин під папір і машину, щоб забезпечити стабільний колір і друк кольору по ISO.
Тому я думаю, що число друкарень зі своїм ПреПресс буде поступово поповнюватися. І за рахунок колишніх клієнтів репроцентров теж.
Автор: Андрій Єзерський
: Журнал PUBLISH
Останні статті
Всі публікаціїШрифти на дієті: як нові гарнітури худнуть, щоб зберегти папір і гроші
Видавець HarperCollins і набірна компанія 2K/Denmark розробили нові шрифти з метою зменшення кількості сторінок у своїх ...
Майбутнє цифрових друкарських технологій разом із MacHOUSE на REX-T-REX 2024
MacHOUSE бере участь у виставці REX-T-REX 2024, що відбудеться з 10 по 12 вересня 2024 року у виставковому центрі «...
drupa 2024: Нові горизонти поліграфії (фото)
Після восьмирічної перерви з'явилася унікальна нагода відвідати виставку drupa 2024. Ця подія завжди вражала своїм м...
Canon і HEIDELBERG оголошують про партнерство на виставці drupa
HEIDELBERG і Canon офіційно оголосили про глобальне співробітництво у листовому струменевому друці на цьогорічній вистав...
MacHOUSE на PLAST EXPO UA 2024: полімерні технології для вашого бізнесу
MacHOUSE, визнаний лідер у сфері постачання полімерних матеріалів, анонсує свою участь виставці PLAST EXPO UA 2024, що в...