044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Тренд inline-технологій

Тренд inline-технологій
501

Якби близько п'яти років тому ви запитали поліграфістів про те, чи мають намір вони встановлювати обладнання в лінію, то вони б відповіли, що їм це навряд чи підходить. Проте сьогодні це поняття все частіше входить в наш побут і з'єднання різних фінішних рішень в одну лінію, доповнене відповідними рішеннями по автоматизації, вже не здається чимось незвичайним або примхою виробників. Більш того, в наш час це, безумовно, останній крик моди.

У всякому разі, цей тренд з усією очевидністю продемонстрували на виставці drupa 2012: видавалося враження, що кожен виробник фінішного обладнання задавався лише одним питанням, скільки ще послепечатних машин він може вибудувати в лінію разом з фінішними рішеннями і друкарською машиною.

Але послепечатная обробка - величезна область, що об'єднує безліч самих різних процесів і технологій, і може виникнути слушне запитання: чи дійсно настільки очікуване багатьма майбутнє прийшло в усі сектори галузі? Іншими словами - чи післядрукарські процеси готові до вибудовування в лінію? І навіть в тому випадку, коли є готове рішення, наскільки воно підійде до бізнес-моделі всіх друкарень?

Безумовно, існує безліч сценаріїв, за яких робота в лінію може бути ефективною. Компанія прямої поштової реклами GI Solutions використовує офсетні рулонні друкарські машини Zirkon 24рр, системи друку змінних даних Scitex 6240 і фінішний комплект у вигляді двох систем, вбудованих в лінію, для того щоб істотно зменшити час між отриманням і виконанням замовлення і гарантувати збереження даних клієнтів.

«За допомогою ваучерів в рамках програми лояльності супермаркетів можна, наприклад, висилати гроші, але при цьому інформація про людей, надрукована на ваучерах, буде знаходитися у відкритому доступі. Тому було б добре мати можливість друкувати буклет ваучера і лист і запечатувати все це в адресний конверт за один прогін на машині », - пояснює директор з розвитку бізнесу Алістер Еззі.

На думку виконавчого директора компанії Muller Martini UK Андреаса Шіллінгера, навіть там, де безпеку даних не виявляється пріоритетним питанням, іншим ключовим перевагою виконання оздоблювальних процесів спільно з печаткою є гарантія якості.

«Якщо машини не пов'язані один з одним, то можна пошкодити продукцію при переміщенні або помилитися в послідовності, - каже Андреас Шіллінгер, пояснюючи переваги недавно встановленого апарату для клейового скріплення Allegro і вкладочношвейной машини Primera. - Технологія inline забезпечує контроль якості, так як всі операції здійснюються за один прогін ».

Проте, попереджає глава компанії Робін Браун, певні оздоблювальні процеси, які поліграфісти хочуть збудувати в лінію, технологічно досить складні, щоб отримати перераховані вище переваги. Тому, якщо представники галузі занадто завзято візьмуться використовувати технологію inline, вони доб'ються лише того, що знизять швидкість роботи, безпеку процесів або якість друку.

Робін Браун пояснює, що головним предметом обговорення є питання, як швидко можна завершити обробний процес. Якщо оператор офсетного обладнання теоретично здатний знизити швидкість роботи друкарської машини так, щоб вона відповідала швидкості вбудованого фінішного пристрою, то в новому світі цифрового друку такої опції немає. І тому, незважаючи на те що певні машини, збудовані в лінію, можуть бути досить ефективні, далеко не всі з них будуть справлятися зі швидкістю цифрового друкарського пристрою, до якого вони приєднані. Тому використання технології inline в цьому випадку стане зайвим або навіть невигідним.

«Це говорить лише про те, що повнокольоровий цифровий друк знаходиться на ранній стадії розвитку, - пояснює Робін Браун. - Технологія активно застосовується в реальних умовах протягом двох років, і тому в обробці все ще щось надолужують - ми можемо робити все, але не завжди з тією швидкістю, з якою працюють ці пристрої ». За його словами, використання фінішного обладнання, що працює разом з друкованим, може бути найбільш вигідним при виробництві щодо простих транзакційних поштових тиражів або матеріалів прямої поштової розсилки. Він пояснює це тим, що цей вид роботи вимагає тільки певних оздоблювальних процесів, таких як різання, біговка, перфорація і пробивання отворів. А вони можуть бути здійснені сьогодні на збудованих лініях, що виконують операції так само швидко, як останні ЦПМ, а при необхідності так само оперативно, як і офсетні машини, які друкують на великих швидкостях.

Робін Браун вважає, що поліграфісти, найімовірніше, зіткнуться з труднощами, коли спробують зробити більш складні операції: склеювання, зшивання, фальцювання. Хоча багато хто все одно вибудовують ці процеси в лінію, це може привести до проблем. «На деяких підприємствах, і правда, включають в лінію ці процеси і успішно справляються із завданням, - каже він. - І це дійсно можлива. Все залежить від того, наскільки поліграфісти готові пожертвувати розміром стопи і швидкістю друку. Якщо ви займаєтеся висічкою і клейовими швами, а в цей час цифрового принтер повідомляє: «Я готовий - роби», є ймовірність того, що у вас з'являться помилки ». Робін Браун пояснює, що це може призвести не тільки до більш тривалого часу простою, а й до виникнення загрози для особливих даних.

«Якщо сталася аварія, а ви використовуєте реальні дані, то необхідно відновити їх негайно. Проблема в тому, що якщо телефонний рахунок і ваші дані змішаються в баку для приготування клею, ви можете не отримати цей рахунок назад », - додає він.

Але навіть там, де технологія дозволяє поліграфістам вибудувати фінішне обладнання в лінію без ризику, необхідно переконатися в тому, що обраний варіант підприємству підходить.

Якщо два процеси - наприклад друкований і обробний або два оздоблювальних - завжди слідують один за одним, то доцільно, щоб вони були з'єднані, - важливо, щоб це не викликало ні одну з перерахованих вище проблем.

Мова, безумовно, йде про ламінування і вибірковому УФлакірованіі, пояснює Джон Гілмор, виконавчий директор виробника ламінаторів та пристроїв для нанесення УФпокритій Autobond. «Близько 95% вибіркового УФ-лакування наноситься поверх матового ламінування, тому, очевидно, в цьому випадку варто задіяти технологію inline», - говорить він.

Але, прагнучи урізноманітнити пропозицію послуг в умовах зниження обсягів друку, більшість поліграфічних підприємств мають сьогодні набагато більш складні процеси, які не завжди вписуються в одну лінію.

Pureprint є одним з таких підприємств. Компанія застосовує машини в досить багатофункціональних комбінаціях для найбільшого збільшення робочого часу на випадок відмови одного з принтерів, а також для максимального розширення кількості можливих креативних рішень при використанні офсетного або цифрової машини, суміщеної з будь-яким оздоблювальним устаткуванням.

Виникає питання: якщо можна використовувати обладнання як лінію, так і окремо, то чому такі друкарні як Pureprint, не застосовують технологію inline для процесів, які йдуть в послідовному порядку?

Незважаючи на те що це могло б бути хорошою можливістю для прискорення роботи, - пояснює Аерон Арчер, технічний директор Pureprint. - ми вважаємо, що не варто ставити під загрозу технічну надійність Pureprint заради досягнення невелику вигоду в часі між отриманням і виконанням замовлення за допомогою з'єднання тільки іноді наступних один за одним операцій ».

«Побудова обладнання в лінію веде до того, що з'являється набагато більше компонентів, неполадки в яких здатні привести до відмови всієї системи, - пояснює Аерон Арчер. - У разі якщо ми підемо цим шляхом, ризик перевершить будь-яке збільшення продуктивності, якого інші компанії можуть домогтися, виключивши необхідність вторинної обробки готової продукції ». Директор з роздрібного маркетингу компанії Duplo в Великобританії Енді Пайк додає, що витяг друкованого продукту з машини, приєднаної до оздоблювального обладнання, може бути більш повільним процесом, ніж його виїмка з автономної моделі.

«У тому випадку, якщо обробна машина перестає працювати або поліграфіст просто хоче перейти до іншої операції, доведеться доставляти відбитки за допомогою іншого лотка, і це займе більше часу, ніж використання лотка для виводу», - пояснює Енді Пайк.

Тому в Pureprint при фінішній обробці віддають перевагу режиму nearline. Він передбачає фізичне переміщення фінішного комплекту від принтера, оснащеного сканером штрихкоду для впевненості в тому, що жодна сторінка книги або поштовий конверт «не заблукали» під час перевезення.

Аерон Арчер переконаний, що при переміщенні друкованих відбитків від однієї машини до іншої втрачається дуже невеликий час. І він, і Енді Пайк вважають, що варіант nearline - це хороший спосіб захисту їхнього бізнесу на випадок будь-яких майбутніх змін компонентів комплекту обладнання.

«Ми просто не знаємо, в якому напрямку буде розвиватися друк, а система nearline досить надійна. Так, якщо ви раптово перейдете від Xerox до Indigo, наприклад, то машини в режимі inline навряд чи вийде швидко перемістити, а ось друкований штрихкод може побут використаний на будь-яку установку », - уточнює Енді Пайк.

І це зовсім не свідчить про те, що у offline немає своїх шанувальників. Так, керуючий директор Sam Neal Джефф Ніл Лито зазначає, що деякі поліграфісти просто не захочуть ризикувати наявними широкими можливостями своїх установок через популярність системи inline. При цьому, на його думку, вони не володіють достатньою інформацією, яка дозволила б їм виправдати значні інвестиції в нове фінішне обладнання, яке функціонує в режимі nearline. «Насправді друк фінансових документів не є нашим напрямком, тому це не такий великий питання для нас», - каже він.

Незважаючи на те що сьогодні все більше число inline-рішень наводнює ринок, прикладів вигідного використання inline-систем більше не стає. Операції, під час яких безліч різних форматів друкується малими тиражами, як правило, проводяться в режимі nearline або offline. Хоча для операцій по друку великих тиражів, які повторюються день у день, можливо, і слід застосовувати рішення, що вбудовуються в лінію.

Проте, якщо задатися питанням, що може в найближчому майбутньому змінитися, відповідь буде однозначною: збільшиться кількість поліграфічних підприємств, що займаються крупносерійним виробництвом певних форматів, де почнуть встановлювати фінішне обладнання відповідно до технології inline. Незважаючи на те що в даний час в друкарнях все ще є техніка для виконання складних операцій, яка здійснює всі процеси набагато повільніше, ніж працюють на оптимальній швидкості офсетні машини або друкують на стандартній швидкості цифрові моделі, що теоретично може створювати проблеми при вибудовуванні цього обладнання inline , все це з приходом, наприклад, лазерного різання може змінитися.

За твердженням багатьох поліграфістів, у зв'язку із збільшеним сьогодні в галузі інтересом до виконання обробки разом з друкованими роботами технологія inline буде і далі розвиватися і незабаром, можливо, дозволить включати в одну систему набагато більше число процесів.

На сьогоднішній день вбудовування в лінію обмежує кількість фінішних машин, які можуть бути успішно приєднані до одного компоненту всього комплексу, але для деяких поліграфістів майбутнє фінішної обробки - в тому випадку, якщо є економічне обґрунтування проекту - можливо, дійсно, все-таки в значній мірі пов'язане з inline-технологією.

На прикладі in-line рішень від Manroland можна простежити ефективність технології встріванія обладнання в лінію.

In-line рішення від Manroland

№ на схемі

Рішення

призначення

1

InlineCoater

Поліпшення друкованої продукції за допомогою звичайної та подвійної лакування

ROLAND 200H

ROLAND 700

ROLAND 900

ROLAND 900 XXL

2

InlineCoater smart

Гнучка система лакування для простого епізодичного нанесення дисперсійного лаку (захисного і матового або глянцевого фінішу) на папір або легкий картон. Недорога альтернатива модулю InlineCoater.

Встановлюється на останню друкарську секцію машин одно- і двосторонньої друку.

ROLAND 200

ROLAND 700

3

InlineColorPilot

Денситометричний контроль якості нонстоп - без необхідності отримувати листи.

Використовуючи високоразрешающем датчик CCD, InlineColorPilot вимірює повну колірну контрольну смугу на трьох аркушах.

RGB-підсвічування відповідає кольору фільтра, використовуваного в звичайних денситометрических вимірах.

ROLAND 700

ROLAND 900

ROLAND 900 XXL

4

InlineFoiler

Нанесення холодної фольги з подальшою запечаткою повним спектром кольорів на широкий асортимент матеріалів за один прохід.

InlineFoiler забезпечує ідеальну приводку фольги і друку.

Друк звичайними або УФ-фарбами. Функція індексування допомагає знизити витрату фольги.

ROLAND 700

ROLAND 500

5

InlineImpress

Повністю патентований процес, що надає складається картонній упаковці тривимірний і відчутний ефект.

ROLAND 700

ROLAND 900

6

InlineInspector 2.0

Система інспекції листа виявляє найменші похибки і дефекти (марашки, бризки, подряпини, складки, патьоки, тенение) навіть на повній швидкості друку.

Відбраковані листи позначаються і автоматично витягуються InlineSorter.

Встановлена на останній друкованої секції камера контролює кожен друкований аркуш на можливі помилки.

ROLAND 700

ROLAND 900

7

InlineObserver

Камери, які відстежують маршрут листа, для прискорення налаштування системи напряму листа.

ROLAND 500

ROLAND 700

ROLAND 900

8

InlinePerfector

Система перевороту листа подвійного діаметра забезпечує високу якість і відмінну приводку сторін, завдяки мінімальному механічному натягу листа.

ROLAND 500

ROLAND 700

ROLAND 900 XXL

9

InlineRegister

Повністю автоматизована процедура приладження і приведення, інтегрована в систему InlineColorPilot.

ROLAND 700

ROLAND 900

ROLAND 900 XXL

10

InlineSheeter

Система подачі «з роля в лист» дозволяє листовій машині друкувати на недорогих рольових матеріалах.

ROLAND 700

ROLAND 900 in format 6

11

InlineSorter

Для безперервної зміни стоп на повній швидкості друку. Може використовуватися в поєднанні з ROLAND InlineInspector для виведення стоп без шлюбу.

ROLAND 700

12

InlineSlitter

Встановлюється на останній друкованої секції для поздовжнього різання листа по середині. Дозволяє обробляти готовий матеріал на обладнанні половинної ширини.

ROLAND 900

ROLAND 900 XXL


Малюнок 1. In-line рішення Manroland Sheetfed

Вкладені файли:
  • Тренд inline-технологій (502 Kb)
28 Березня, 2014