Подорож кольору: від замовлення до готової продукції
Малюнок 1. ColorMunkiDisplay і EyeOne Display Pro
По суті, ці апаратні засоби (рис. 1) відрізняються можливостями програмного забезпечення. ПО Color Munki забезпечує калібрування і динамічний облік зовнішнього освітлення.
Можливості EyeOne Display Pro і ПО Color iProfiler ширше:
- калібрування;
- динамічний облік зовнішнього освітлення;
- перевірка якості калібрування;
- перевірка однорідності дисплея.
Далі кінцева продукція (або кольоропробного відбитка) друкуються на принтері або друкарській машині. Всі недоліки, пов'язані з роботою друкувальних пристроїв (особливо паперу, чорнила, полотен) теж впливають на кінцевий результат, як і кліматичні умови (температура в цеху або вологість). Всі ці параметри повинні враховуватися в кожному випадку за допомогою комплекту програмного забезпечення і спектрофотометра i1.
Якщо в друкарні поєднуються цифрові і офсетні технології, то друк тиражу виконується на декількох типах друкованих машин, на різних типах паперу і різними тріадними фарбами. Отже, другий крок - побудова колірних профілів для всіх друкарських машин.
За допомогою опції перевірки якості калібрування дизайнер може бути впевнений, що його монітор правильно відображає кольори. Для калібрування друкованих пристроїв (принтер, друкарська машина) використовуються тестова таблиця-еталон, а також обчислення на основі порівняння таблиці-еталона і вимірювань надрукованих мішеней. На основі отриманих результатів генерується ICC-профіль принтера / друкованого процесу.
Спочатку друкується еталонна шкала. Після цього шкала вимірюється за допомогою спектрофотометра. Після вимірювання цієї шкали на основі порівняння еталона і усереднених вимірювань надрукованих мішеней розраховується ICC-профіль пристрою.
І, нарешті, третій параметр управління кольором - конвертація (перетворення): тут важливі принципи конвертації кольору з одного апаратно залежного колірного простору в інший (CMYK або RGB), а також механізми екранної кольоропроби.
Перетворення кольору досягається за рахунок приведення всіх апаратно-залежних колірних просторів в єдиний математичне простір CIE Lab або т.зв. Profile Connection Space (PCS). Або за рахунок використання прямої калькуляції-перерахунку на основі спектральних даних.
Малюнок 2. Колірний обхват і колірна система Lab
Максим Букасов продемонстрував аудиторії слайд з двома діаграмами (рис. 2), на одній з яких був зображений колірний обхват, а на іншій - колірна система Lab (що охоплює абсолютно всі кольори, які тільки можуть бути в природі). У разі невідповідності можливостей монітора і принтера в відтворенні кольорів цей процес можна контролювати за допомогою спектрофотометрів і програмного забезпечення.
Для ф отограф ов-лю вачів MacHOUSE пропонує комплект ColorMonki, а для професіоналів рішення i1 (Eye One Pro 2).
Малюнок 4. Відмінність можливостей версій Eye One Pro 2
НЕ ЗАБУВАЄМО Про пресу
Кольоровий спектрофотометр дозволяє контролювати якість тиражу на друкарській машині. Цим пристроєм можна зручно керувати за сучасного смартфона, спеціальна програма дозволяє завантажувати сюди стандарти ISO, PSO, бібліотеку Pantone, що дуже зручно. Оскільки, як би чудово не був видрукуваний віяло Pantone на унікальній 28-барвистою машині, він витирається, вигорає, вицвітає, дряпається. І якщо при визначенні кольору на етапі додрукарської підготовки використовувався старий, потертий віяло, то подальша робота буде виконана з явними похибками.
А електронна бібліотека Pantone завжди залишатиметься незмінною.
Для оперативного контролю друку Максим Букасов порекомендував використовувати спектроденситометри eXact (рис. 5), який включає всі опції, наявні для ручного приладу, а також дозволяє проміряти шкали і врахувати параметри у пресі.
Основні переваги eXact:
- умови вимірювання M0, M1, M2 і M3, Bluetooth, докстанція, вбудований калібрувальний зразок;
- інтуїтивний кольоровий сенсорний екран спрощує експлуатацію пристрою eXact;
- повідомлення pass / fail при порівнянні значення вимірювання кольору і стандарту, включаючи ISO, JPMA, G7 і PSO;
- розширені можливості приладу при використанні iQC Print, PantoneLIVE, InkFormulation і / або NetProfiler;
- вбудована калібрування і унікальна технологія вимірювання дозволяють користувачам ефективно працювати з приладом;
- вбудовані бібліотеки Pantone забезпечують швидкий доступ до спеціальних квітам;
- можливість зберегти виміряні значення і створити власні бібліотеки, які будуть доступні в будь-який час одним натисканням;
- ВestMatch - швидкий і надійний інструмент, який дозволяє отримати точні результати роботи швидко і просто, використовуючи бібліотеки Pantone або призначені для користувача бібліотеки кольору.
Ще більш професійне рішення для швидкісних машин - це скануючий спектрофотометр EasyTrax - нова напівавтоматична система для точного контролю друкованого процесу, необхідна для друкарських машин малого і середнього форматів.
Малюнки 5-6. Cпектроденсітометр eXact і спектрофотометр EasyTrax
EasyTrax (рис. 6) спрощує і модернізує процес контролю друку, скорочуючи час на приладження тиражу і зберігаючи час і витратні матеріали. В середньому на друкарській машині до 120 полів, і ручним приладом виконувати 120 вимірювань проблематично (в принципі можливо, але запам'ятати, наприклад, свідчення у 20-ти вимірів нереально). А EasyTrax вимірює показує значення і на моніторі.
Система поставляється в двох модифікаціях - денситометричної або спектральної.
"Дуже важливо. - підкреслює Максим Букасов, щоб замовник завжди брав готову продукцію і мав можливість переконатися, що вона зроблена якісно ». Тому фахівець рекомендував використовувати спектрофотометр і на приймання готової продукції, щоб самому переконатися в тому, що все в порядку або для того, щоб прийняти готову продукцію від контрагента.
ЧАС ПОДАРУНКІВ
В кінці презентації відбувся розіграш серед учасників акції «Час подарунків», яку MacHOUSE проводив за підтримки Print +.
Переможцями акції стали:
Юрій (ВКФ «Інтер Парк", м.Лубни) і Денис ( «Календарик», м.Київ), яким були вручені довідники «Поліграфія України».
Мікроскоп для контролю якості друку тиражу виграли: Тетяна (ФОП «Тетяна», м.Вінниця) та Наталія (Друкарня «Геопринт», м.Київ).
Анна Христенко (РА «Алатир», м.Первомайськ, Миколаївська область) виграла головний приз - колірної довідник Pantone Formula Guide!
За додатковою інформацією звертайтеся: Максим Букасов, (044) 490 9926, [email protected]
Останні статті
Всі публікаціїШрифти на дієті: як нові гарнітури худнуть, щоб зберегти папір і гроші
Видавець HarperCollins і набірна компанія 2K/Denmark розробили нові шрифти з метою зменшення кількості сторінок у своїх ...
Майбутнє цифрових друкарських технологій разом із MacHOUSE на REX-T-REX 2024
MacHOUSE бере участь у виставці REX-T-REX 2024, що відбудеться з 10 по 12 вересня 2024 року у виставковому центрі «...
drupa 2024: Нові горизонти поліграфії (фото)
Після восьмирічної перерви з'явилася унікальна нагода відвідати виставку drupa 2024. Ця подія завжди вражала своїм м...
Canon і HEIDELBERG оголошують про партнерство на виставці drupa
HEIDELBERG і Canon офіційно оголосили про глобальне співробітництво у листовому струменевому друці на цьогорічній вистав...
MacHOUSE на PLAST EXPO UA 2024: полімерні технології для вашого бізнесу
MacHOUSE, визнаний лідер у сфері постачання полімерних матеріалів, анонсує свою участь виставці PLAST EXPO UA 2024, що в...