Четвертий звіт drupa «Світові тенденції 2017»
У дослідженні, проведеному в жовтні 2016 р взяли участь близько 1200 керівників і власників компаній, які представляють усі основні сектора поліграфії і всі основні регіони. В першу чергу ми висловлюємо їм вдячність за участь.
Вступ
Щоосені ми проводимо два незалежні дослідження для поліграфістів і виробників поліграфічного обрудования, пропонуючи їм ряд загальних і кілька спеціальних питань для кожної з груп. У нинішньому дослідженні взяло участь 839 поліграфістів, більшість з яких (525 осіб) - з Європи, а решта 314 представляють різні інші регіони. У порівнянні з ними участь виробників обладнання відносно невелике. Ми отримали відповіді від 331 респондента, 220 з яких - з Європи. Однак всі інші регіони також були представлені.
Messe Düsseldorf як організатор drupa висловлює подяку двом своїм партнерам у проведенні дослідження та підготовці Звіту - Printfuture (Великобританія) і Wissler & Partner (Швейцарія).
Основні положення
Позитивні оцінки від більшості поліграфістів і виробників в більшості регіонів
Два роки тому ми спостерігали практично універсальну картину поліпшення ситуації як в друкарнях, так і на заводах-виробниках. Наші респонденти з обох груп говорили про благополуччя своїх компаній. Ми звели дані в drupa Barometers of economic confidence - графіки впевненості в економіці. У минулому році картина в різних регіонах була вже менш однорідною - хтось відчував себе прекрасно, а хтось відчував великі труднощі. Така ж ситуація і в 2016 р, проте розкид став ще більше.
Проте, в глобальному масштабі 42% тіпографій1 оцінюють економічний статус свого бізнесу як «хороший» і тільки 11% вважають його «поганим». Таким чином, чистий позитивний баланс становить 31%. Різницю в кількості позитивних і негативних оцінок ми назвали «чистий баланс» і відбили на декількох графіках нижче. Як завжди, прогноз на наступний рік виявився більш оптимістичним, ніж реальні показники поточного року, при цьому в деяких випадках різниця була дуже істотною. Зокрема, Африка - єдина з усіх регіонів - вперше з 2013 р показала негативний чистий баланс упевненості в економіці.
1. Кількість опитаних друкарень по секторам ринку і регіонах представлено в Додатку. Виробники обладнання, які взяли участь в опитуванні по певному регіону, можуть розташовуватися або не володіємо в даному регіоні. Так як більшість виробників обслуговують кілька ринків, в більшості випадків ми не ґрунтувалися на їх відповідях при аналізі ринку.
Якщо говорити про окремі ринкових секторах, то функціональні і пакувальні друкарні в цілому більше впевнені в економіці, ніж комерційні, які, в свою чергу, обганяють за цим показником книжково-журнальні. Така картина не змінюється з 2013 р Однак ця глобальна оцінка маскує істотні відмінності на регіональному рівні. Впевненість в економіці книжково-журнальних друкарень в Африці і Азії вище, ніж у комерційних. А на Близькому Сході, в Австралії / Океанії ситуація прямо протилежна.
В цілому виробники обладнання демонструють позитивний чистий баланс - 56% опитаних вважають економічний стан своїх підприємств «хорошим» і тільки 6% - «поганим». Таким чином, чистий баланс становить 50% - як і в минулому році. Примітно, що розкид по регіонах менше, ніж роком раніше.
Можливо, у поліграфістів і виробників обладнання в цілому почав формуватися більш зважений (і, можливо, більш реалістичний) погляд на ситуацію. Економічний огляд в основному звіті показує, що для такої оцінки з'явилися вагомі підстави.
Поліграфісти та виробники обладнання, що володіють детальною інформацією про В цілому виробники обладнання демонструють позитивний чистий баланс - 56% опитаних вважають економічний стан своїх підприємств «хорошим» і тільки 6% - «поганим». Таким чином, чистий баланс становить 50% - як і в минулому році. Примітно, що розкид по регіонах менше, ніж роком раніше. фінансовий стан своїх компаній, підтримують цей більш консервативний погляд. Друкарні у всьому світі відзначають триваюче падіння цін на друковану продукцію, яка доводиться компенсувати збільшенням частки позикових коштів і, отже, збільшенням обсягу випуску продукції, щоб компенсувати падіння прибутку.
Незважаючи на загальне зменшення прибутку, триває зростання кількості персоналу. Загалом за цим показником спостерігається чистий баланс + 9%, розняти по регіонах від + 21% в Північній Америці до 0% в Південній / Центральній Америці і Австралії / Океанії. При цьому кількість персоналу, зайнятого на виробництві, в загальному зросла на 9%, а кількість працюючих в офісі знизилося на 2%. У більш розвинених регіонах різко зменшилася кількість працівників книжково-журнальних друкарень. Наприклад, в Північній Америці - на 21%. У виробників обладнання в цілому картина приблизно однакова: дохід зріс на 17% при падінні цін на 24%, а прибутки на 27% (проте це найкращий, тобто мінімальний, показник негативного чистого балансу за останні три роки). І знову картина по регіонах неоднорідна - Близький Схід і Південна / Центральна Америка відчувають більш серйозні труднощі.
Ймовірно ви думаєте, що умови глобального і регіональних фінансових ринків однаково впливають на друкарні і виробників обладнання. Але це аж ніяк не так. Друкарні в загальному говорять про поліпшення в минулому році фінансових показників за всіма напрямками (за винятком середнього терміну погашення дебіторської заборгованості). При цьому виробники в цілому відзначають погіршення за всіма показниками. Особливо помітні погіршення в Південній / Центральній Америці, Африці і на Близькому Сході (в цих регіонах фінансове становище друкарень теж погіршується).
Що стосується використання технологій друку поліграфія - дуже різнопланова галузь. 14 з 16 технологій займають більше 10% ринку хоча б в одному з секторів. За результатами дослідження лідирують тонерні кольорові листові машини - позитивний чистий баланс за кількістю надрукованих примірників в 2016 р - + 25%. За ними слідують струменеві рулонні машини - + 11%. У міру вивчення ринкових секторів картина ускладнюється: наприклад, ми спостерігаємо зростання 8% в листовому офсеті завдяки розширенню пакувального і видавничого ринку і зростання на 8% флексографічного друку завдяки зростанню того ж пакувального і функціонального ринків.
Тенденції останніх років в комерційній друку продовжилися і в цьому році - подальше скорочення тиражів і часу виконання, подальше зростання кількості замовлень. Однак великий сюрприз чекав тих, хто був упевнений в безсумнівному і невідворотне переході на цифровий друк, - вперше з моменту початку її розвитку спостерігається невелике, але виразне зниження обсягів друкованої продукції, виконаної цифровим способом. Якщо дивитися по секторам, цифрові машини найбільш затребувані в функціональних друкарнях, за ними слідують комерційні, потім книжково журнальні та в незначній мірі - пакувальні.
На жаль частка відбитків зі змінними даними в загальному обсязі цифрового друку не росте. У 2013 р 19% цифрових друкарень відзначали, що більше 25% їхньої продукції друкується зі змінним контентом. З 2016 року таких друкарень тільки 18%. Так як змінні дані - основний доданої вартості в цифрового друку, така тенденція викликає побоювання.
Інший дивовижний показник нинішнього звіту - помітне зниження кількості друкарень, у яких в цьому році з'явилася можливість онлайн-замовлення через сервіс Webto-Print. Після декількох років стабільного зростання в цьому році їх кількість в світовому масштабі впало на 3%. Це торкнулося не всіх регіонів, але в деяких було здійснено суттєві масштаби. Наприклад, в Північній Америці падіння склало 25%.
Група експертів drupa в основному складалася з відвідувачів дуже успішною виставки drupa, що відбулася навесні 2016 г. На виставці вони спостерігали демонстрацію неймовірних технічних можливостей поліграфії майбутнього. Не дивно, що у них амбітні плани інвестицій в це майбутнє. Друкарні у всіх регіонах за винятком Близького Сходу відзначили зростання рівня капіталовкладень. Функціональні і пакувальні друкарні впевненіше говорять про плани збільшення обсягу інвестицій, ніж книжково-журнальні та комерційні. Пріоритетними для первинних інвестицій є післядрукарські процеси. Впритул за ними слідують друковані технології. Однак значні вкладення в PrePress / workflow / MIS говорять про усвідомлення друкарнями необхідності істотного підвищення рівня автоматизації.
Якщо розглядати плани інвестицій в друковані процеси, то листової офсет перевершив в боротьбі за світове лідерство тонерні листові машини. Третє місце розділили: швидко зростаючий сектор листових струменевих машин і поліграфічне обладнання. Вперше з початку досліджень світових тенденцій в поліграфії (тобто з 2013 р) в кожному секторі - свій лідер: комерційні друкарні найбільше планують інвестувати в кольорові листові тонерні машини, книжково-журнальні - в листової офсет, пакувальні - у поліграфічне обладнання, функціональні - в рулонні кольорові струменеві машини.
Плани інвестицій виробників обладнання в цілому залишаються на тому ж рівні, а в деяких регіонах прогнозується зростання. Винятки становлять регіони, що знаходяться в складній економічній ситуації, наприклад, Південна / Центральна Америка і Близький Схід. Здебільшого найпоширеніший напрямок для інвестицій - пошук нових каналів збуту (46%), однак і вкладення в R & D знаходяться на найвищому з початку проведення досліджень рівні - 20%. Виробники обладнання мають намір цього року збільшити асигнування на маркетинг, участь у виставках, тренінги по продукції, онлайн-контент і освіту. Останні два - найдинамічніші інструменти підтримки користувачів.
Стратегічно і поліграфісти, і виробники обладнання згодні з тим, що головний стримуючий фактор росту - низький попит, що призводить до посилення конкуренції. Однак поліграфісти вважають найскладнішим пошук нових замовників, а виробники обладнання - підтримання конкурентоспроможних цін. В якості найкращого способу підвищення економічної ефективності виробництва представники друкарень віддають перевагу поєднанню зменшення кількості персоналу / збільшення продуктивності і нових технологій, а виробники обладнання покладаються на нові продукти і канали збуту.
Специфічні ринкові тенденції
Комерційні друкарні, що протистоять натиску цифрових засобів комунікації, розраховують знайти і доходу в нових можливостях отримання доданої вартості. Треба сказати, що за чотири роки досліджень не знайшлося підтверджень зростання в цій галузі, за помітним винятком в секторі широкоформатного друку, яке виросло з 37% в 2013 р до 50% в 2016-м. В області розширення асортименту послуг лідирує Північна Америка, але навіть там є відомості про його скорочення. Послуги cross media поки займають невелику частку ринку (18% по всьому світу), і знову Північна Америка - в лідерах (38%).
Звіт показав, що найсильніше розвиток цифрових засобів комунікацій відбилося на становищі книжково-журнальних друкарень. Зростає кількість видань, що випускають електронні версії, в результаті чого падають друковані тиражі, проте число видань, що виходять тільки в електронному вигляді, як і раніше дуже мало. Інші способи створення доданої вартості, такі як персоналізація, версійність і друк змінних даних, ростуть, хоча і дуже повільно (і знову піонер - Північна Америка). Як і раніше відносно невелике число книжково-журнальних друкарень пропонує послуги з високою доданою вартістю, не пов'язані з традиційною додрукарської підготовкою, дизайном, повним виробничим циклом і зберіганням.
В пакувальних друкарнях вплив цифрових медіа сьогодні відчувається, як мінімум, не так сильно, як в книжково-видавничих: у всіх регіонах вони в цілому задоволені економічною ситуацією. З іншого боку, обсяг впровадження доданої вартості на одиницю продукції в більшості випадків залишається невеликим - набагато частіше використовуються інтерактивні можливості. Очевидно, що цифровий друк почала чинити значний вплив на виготовлення упаковки в цілому (її пропонують 32% пакувальних друкарень по всьому світу). Найчастіше вона застосовується для випуску етикетки, далі йде гнучка і картонна упаковка, а потім упаковка з гофрокартону.
У функціональних друкарень все складається дуже добре: вони відзначають хороший зростання в більшості напрямків. У цьому секторі в основному домінує струменевий технологія (зростання з 61% в 2014 р до 74% в 2016 р). ,
Слідом за успішної виставкою drupa 2016 це дослідження показує в цифрах, що світова поліграфія відроджується після подвійного удару - глобальної економічної кризи і впливу цифрових засобів комунікацій. Друкарні відзначають стабільні поліпшення в області доходу, цін і прибутку і будують серйозні плани інвестицій. При цьому підвищення доходу виробників обладнання, що супроводжується збільшенням прибутку, і плановані значні капіталовкладення говорять про позитивний розвиток.
Однак не всі можуть похвалитися хорошими новинами: поки функціональні і пакувальні друкарні успішно розвиваються, книжково-журнальні - виживають, а комерційні займають положення десь посередині. На Близькому Сході виробництво як і раніше падає, а Африка і Південна / Центральна Америка залишаються нестабільними.
Всі друкарні змушені адаптуватися до змін ринку, підвищуючи свою ефективність і ступінь автоматизації і в той же час набуваючи нові знання і знаходячи нові способи отримання доданої вартості. Незважаючи на це, приємно констатувати, що в цілому до поліграфії повертається її привабливість.
Вкладені файли:- Тенданціі у пресі (844 Kb)
Останні статті
Всі публікаціїШрифти на дієті: як нові гарнітури худнуть, щоб зберегти папір і гроші
Видавець HarperCollins і набірна компанія 2K/Denmark розробили нові шрифти з метою зменшення кількості сторінок у своїх ...
Майбутнє цифрових друкарських технологій разом із MacHOUSE на REX-T-REX 2024
MacHOUSE бере участь у виставці REX-T-REX 2024, що відбудеться з 10 по 12 вересня 2024 року у виставковому центрі «...
drupa 2024: Нові горизонти поліграфії (фото)
Після восьмирічної перерви з'явилася унікальна нагода відвідати виставку drupa 2024. Ця подія завжди вражала своїм м...
Canon і HEIDELBERG оголошують про партнерство на виставці drupa
HEIDELBERG і Canon офіційно оголосили про глобальне співробітництво у листовому струменевому друці на цьогорічній вистав...
MacHOUSE на PLAST EXPO UA 2024: полімерні технології для вашого бізнесу
MacHOUSE, визнаний лідер у сфері постачання полімерних матеріалів, анонсує свою участь виставці PLAST EXPO UA 2024, що в...