044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Для точного кольору в «цифрі»

Для точного кольору в «цифрі»
513

На початку заходу Світлана Буянова розповіла гостям про нову лінійку рішень X-Rite i1Pro2 для контролю кольору. Серед їх достоїнств - ергономічність (світловий індикатор і спеціальна лінійка для сканування), можливість протоколювати вимірювання, підтримка новітнього стандарту вимірювання ISO 13655 (який, зокрема, описує використання фізичних фільтрів в приладах) та інші переваги.

Під правильним кутом

Потім Олександр Дроздов розповів про тонкощі і проблеми роботи з кольором стосовно цифрового друку - причому як в разі тиражної друку, так і для виготовлення цифрової кольоропроби.

Наприклад, при виході в сектор етикетки і упаковки важливо пам'ятати про ах освітлення. Зокрема, складність представляють різні лампи в різних торгових залах, оскільки в різних галузях промисловості маркетологи вибирають освітлення, в якому їх продукція виглядає найбільш виграшним чином.

Зазвичай, якщо не вказано інше, умови спостереження вибираються стандартні: стандарт освітлення - D50, кут спостереження об'єкта - 2 °. Другий параметр виявився в поліграфічних стандартах тому, що сприйняття кольору залежить від відстані. У пакувальної індустрії, до речі, зустрічається і умова оцінки кольору при 10 °, оскільки упаковка зазвичай розглядається з близької відстані.

Така відома поліграфістам проблема, як метамеризма, одночасно є і благом: саме завдяки метамеризма можна робити цветопробу, незважаючи на те, що барвники в офсетних або флексографських фарбах кардинально відрізняються від складу водних пігментного чорнила на струйники, які зазвичай застосовуються для кольоропроби. Але при цьому важливо пам'ятати про правильне, стандартному освітленні - в іншому випадку цветопроба буде тільки збивати з пантелику. За кордоном для контролю умов освітлення широко застосовуються індикатори, у нас вони теж зустрічаються, але поки не так часто, як слід було б.
Торкнувся Дроздов хвилюючі багатьох поліграфістів питання про світлофільтрах, що застосовуються при вимірах, а також розповів про зміни, які з роками відбуваються в приладах і методиках для вимірювань.

Про налаштуваннях і «пантону»

Напевно, немає в поліграфії таких дизайнерів, які не використали б у своїй роботі Adobe Photoshop. Але, незважаючи на це, до цих пір часто виникають питання по правильним налаштуванням в цій програмі. Тим часом, неправильні настройки при стисненні гами та інших операціях можуть привести до воістину фатальних наслідків.

Також Дроздов звернув увагу, що основна увага в додрукарської підготовці приділяється роботі з профілями - часто в збиток не менш важливого процесу калібрування. Тим часом, калібрування дозволяє привести пристрій до стабільного стану, без чого робота з профілями може бути не тільки марною, але навіть шкідливою.

Окрема частина виступу Дроздова була присвячена роботі зі сумішевими фарбами, які для «цифровиков» представляють певну проблему, оскільки на ЦПМ зазвичай немає додаткових фарб. З іншого боку, якщо друкарня регулярно застосовує сумішеві фарби на офсетних і флексографічних друкарських машинах, виникає проблема з їх відтворенням на цветопробе. Особливі труднощі виникають, якщо в сюжеті присутні не тільки плашки, але і градієнти сумішевих фарб або їх накладення один на одного. На жаль, в цій області ще не існує простих і дешевих рішень. Стандартні бібліотеки містять, найчастіше, тільки плашки і не враховують різну поведінку фарб. Тим часом, воно при різних способах друку відрізняється: у фарб різна прозорість, здатність, що криє і т. Д. У Esko є спеціальні профілі, які дозволяють моделювати накладення «пантонов» для кольоропроби, але перед цим доведеться віддрукувати спеціальні тестові шкали.

Стандартне хмара

Солідний замовник зацікавлений в стандартизації приладів і методик вимірювання. Як не дивно, при цьому відбувається відхід від матеріальних зразків друку. Наприклад, «Пепсі-кола» раніше мала фізичні зразки друку для друкарень. Гідність такого варіанту: зразок можна виміряти своїм приладом і порівняти з печаткою візуально. Але у нього є і недоліки: бувають відмінності між зразками, потрібно їх розсилка виконавцям. В результаті тривалої еволюції тепер зі сумішевими квітами можна працювати в хмарному сервісі - Pantone Live. І так - «Пепсі-кола» тепер працює з цифровими еталонами.

Після закінчення лекційної частини слухачі не поспішали розійтися, а вступили в активне спілкування з доповідачем та іншими співробітниками компаній - організаторів семінару.

22 Жовтня, 2015