044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


П'ятий звіт drupa «Світові тенденції в поліграфії 2018»

П'ятий звіт drupa «Світові тенденції в поліграфії 2018»
893

Це самий надихаючий звіт з моменту початку проведення щорічних досліджень в 2013 р для більшості друкарень і більшості виробників обладнання, що представляють всі основні ринки і регіони світу. Він відображає повільне, але неухильне відновлення світової економіки після кризи 2008 р і підвищення впевненості в майбутньому, продемонстроване багатьма друкарнями в частині того, як вони можуть найкращим чином використовувати технічні інновації та впровадження цифрових комунікацій.

очікування

Представники друкарень в цілому відзначили підвищення впевненості в економіці і майбутніх проектах. Виробники обладнання їх в цьому перевершили. Ця тенденція дуже яскраво простежується за результатами звітів drupa «Світові тенденції в поліграфії» за останні чотири роки. Ми систематизували результати опитувань і представили їх у вигляді графіків впевненості учасників у економіці.

У 2017 р 40% представників друкарень назвали свою економічну ситуацію «хорошою», а 9% «поганий» (баланс «задовільний»). Позитивний баланс становить 31%. Таким же чином ми вирахували баланс (позитивний або негативний) графіка, представленого нижче, і більшості графіків цього звіту.

Реальні показники друкарень часто відстають від їх оптимістичних прогнозів. Тому реальні результати діяльності в 2017 р виявилися нижчими за прогнози, зроблених роком раніше.

Розглядаючи різні сектори ринку, як і в попередніх звітах, ми розділили їх на чотири категорії: функціональна печать.2 Впевненість в економіці пакувальних друкарень зростає, як було і у функціональних друкарень до цього року, коли раптом несподівано вони стали її втрачати (аналогічний процес спостерігається і у їх постачальників). Комерційні і книжково-журнальні друкарні також підвищили свою впевненість в економіці, однак помітно, що в цьому році показники книжково-журнальних друкарень не такі високі.

При цьому позитивна динаміка більшості друкарень меркне в порівнянні з безперервним зростанням впевненості в економіці з боку виробників обладнання, позитивний баланс у яких з 2014 р щорічно зростає: 18% в 2014 р, 25% в 2015 р, 34% в 2016 р . і 53% в 2017 р в цілому позитивна ситуація для виробників знайшла своє відображення в зростанні продажів устаткування, програмного забезпечення і матеріалів (позитивний баланс 29%). Дійсно, всі канали надходження доходу досягли в цьому році своїх найкращих показників.

Фінансові показники

Не дайте цій позитивній динаміці затьмарити собою серйозне фінансове тиск, що випробовується і друкарнями, і виробниками обладнання. Падіння цін і зниження прибутку - фактори, що впливають на учасників дослідження з 2013 р Друкарні відзначають збільшення коефіцієнта завантаження устаткування, а, значить, і обсягів виробництва, намагаючись при цьому зберегти виробничі витрати на колишньому рівні. Однак напруженість ситуації з часом слабшає. Цього року повсюдно зростання цін на папір і запечатувані матеріали не робить великого впливу на прибуток.

Розподіл показників по регіонах виглядає набагато складніше. Так, друкарні Північної, Центральної та Південної Америки говорять про позитивному балансі цін, а підприємства Близького Сходу - про яскраво вираженому падінні прибутку. Виробники відзначають тиск в питаннях цін і прибутку на Близькому Сході, в Австралії / Океанії і особливо сильно - в Центральній і Південній Америці.

Світова поліграфія. Розподіл по ринках

Друк упаковки стала кращим сектором поліграфії з майже незмінним рівнем цін. Сюрпризом стало зниження прибутку функціональних друкарень.

Відображаючи в цілому позитивну економічну ситуацію в світі, в дослідженні цього року і друкарні, і виробники обладнання відзначили поліпшення фінансових умов в частині доступності кредитів і їх вартості, поряд зі скороченням термінів покриття дебіторської заборгованості.

Спостерігається велике розмаїття в способах друку і подальше поширення цифрових технологій. 65% опитаних заявили, що у них на підприємствах є листові офсетні машини, 47% мають листові тонерні кольорові машини, 29% - листові тонерні монохромні ЦПМ, 24% - струменеві широкоформатні принтери (планшетні і рулонні) і 20% - поліграфічне обладнання. Швидше за всіх зростає сектор листових тонерних кольорових машин - позитивний баланс 23% 2. На другому місці широкоформатний друк - 12%, на третьому - флексография і листової офсет - по 10%.

У традиційній (нецифровий) друку тиражі і час переналагодження машин з кожним роком зменшуються, а кількість замовлень зростає. У цифрового друку ситуація схожа з одним важливим винятком - тиражі ростуть. Частка цифри в загальній кількості виготовленої друкованої продукції поступово зростає: за повідомленням 23% опитаних, в 2013 р вона становила трохи більше 25%, а в 2017 р - 30%.

Функціональні друкарні стали більш цифровими: 60% респондентів відзначили, що цифровий друк складає більше 50% їх обороту. У 42% комерційних друкарень цифровий друк займає 25% від загального обсягу виробництва. У книжково-журнальних цей показник - 21%, у пакувальних - 12%.

Незважаючи на в цілому значний розвиток електронної комерції, тільки 27% опитаних поліграфістів приймають замовлення через інтернет. Це всього на 2% більше, ніж в 2014 р Для функціональних друкарень інтернет є важливим му замовлень, проте в інших секторах, особливо у пресі упаковки, це не так.

Капітальні витрати

Відображаючи зростаючу впевненість учасників дослідження в економіці в цілому, капітальні витрати продовжують рости і в друкарнях, і в компаніях, що випускають обладнання. По всьому світу представників друкарень, які відзначили збільшення капітальних витрат, на 33% більше, ніж відзначили їх зменшення. У Північній Америці ця різниця склала + 51%, а в Австралії / Океанії - + 18% (найнижчий показник по регіонах). Тож не дивно, що найбільший позитивний баланс за цим показником - в пакувальних друкарнях. Він становить + 45%. У функціональних - + 42%, в комерційних - + 30% і в книжно-журнальних - + 20%. Другий рік поспіль найпривабливішим для інвестицій залишається обробне устаткування. За ним йде друковане, а далі - prepress / workflow / MIS.

Плани на покупку устаткування в 2018 р залежать від сектора ринку. Поліграфічне лідирує в секторі друку упаковки. За ним йде листової офсет. У комерційній друку першість - за листовими Тонерний кольоровими ЦПМ. Зовсім трохи відстає від них офсетна і широкоформатне струйное обладнання. У книжково-журнальному секторі перше місце - у офсетних машин, друге - у кольорових листових тонерних. Представники функціональних друкарень віддали перевагу листовим Тонерний кольоровим ЦПМ, поставивши на друге місце струменеві широкоформатні принтери.

Грунтуючись на помітному підвищенні впевненості в економіці, продемонстрованому виробниками обладнання, ми не здивувалися, що вони продовжують збільшувати капітальні витрати. Світовий позитивний баланс склав 18% з розкидом по регіонах від + 41% в Північній Америці до + 8% в Африці. Найпоширеніший пріоритет діяльності - побудова нових каналів збуту. Рік від року виробники обладнання говорять про збільшення витрат на маркетинг. Це відбивається в зростанні позитивного балансу: з + 26% в 2014 р до + 39% в 2017 р Найпопулярніші інструменти зростання продажів - тренінги по продукції та онлайн-контент / освіта.

У минулому році відсутність попиту призвело до посилення конкуренції. Цей фактор назвали ключовою перешкодою для зростання і поліграфісти, і виробники обладнання. Керівники друкарень покладають свої надії на підвищення прибутку на скорочення чисельності співробітників і підвищення продуктивності, пов'язане з системною інтеграцією. Виробники обладнання для тієї ж мети планують випуск нових моделей і відкриття нових каналів збуту. Ми запитали виробників обладнання, які поліграфічні технології стануть самими революційними в найближчі п'ять років. Найпоширеніша відповідь: автоматизація та обмін даними (концепція «Індустрія 4.0»), на другому місці - інтеграція друкованих та цифрових медіа, на третьому - робота з великими масивами даних.

Тенденції по секторам ринку

85% комерційних друкарень по всьому світу називають себе «в основному комерційними» і мають в середньому 1,8 замовлення з інших секторів. Однак показники по регіонах істотно розрізняються. Наприклад, 81% друкарень Північної Америки працюють в секторі Direct mail, при цьому в Центральній і Південній Америці таких друкарень всього 2%, а на Близькому Сході немає зовсім. Друк змінних даних - найпоширеніший спосіб отримання доданої вартості. За ним слідують послуги дизайну, застосування незвичайних матеріалів, зберігання і аутсорсинг.

Книжково-журнальні друкарні в більшості регіонів відповідають на падіння попиту на періодичну пресу і книги розширенням асортименту продукції, що випускається. На додаток до традиційної для них продукції газетні друкарні тепер пропонують друк журналів і каталогів, журнальні - каталогів, а книжкові - цифровий друк книг малими тиражами і «на вимогу». Поки вплив цифрових медіа на існуючий книжково-журнальний бізнес не настільки велика - тільки кілька респондентів відзначили суттєві втрати клієнтів через перехід видань на електронні версії.

Пакувальні друкарні в цілому насолоджуються високим рівнем попиту, тому не відчувають потреби в диверсифікації - вона складає всього 1,8 замовлення на друкарню. У цифрових друкарень кількість замовлень продовжує рости по всьому світу: з 24% в 2013 р до 35% в 2017 р 18% етикеточних друкарень відзначили, що понад 10% їх асортименту випускається цифровим способом. У друкарень, що випускають картонні коробки, цей показник становить 15%, а у виробників гнучкої упаковки - 13%. З іншого боку, спостерігається невелике зростання доданої вартості (наприклад, при друку змінних даних). За останні п'ять років всього на 2% більше представників друкарень відзначили її наявність.

Представники функціональних друкарень серед наших респондентів мають в своєму арсеналі замовлення на промислову друк з інших секторів ринку, що становлять істотну частку їх загального обороту. На ринках, де використовується функціональна друк, основним способом друку стає струменевий (її використовують 65% опитаних функціональних друкарень). Трафаретного тампонная втрачають свої позиції (їх частка знизилася до 24%).

Це найпозитивніший звіт drupa «Світові тенденції в поліграфії» за весь час проведення досліджень. І друкарні, і виробники обладнання завищили свої прогнози. Зростання світової економіки, відбитий в економічному розділі звіту, є головною причиною цього оптимізму.

Тим часом тривають поширення і інтеграція цифрових засобів масової інформації та комунікацій. Однак замість того, щоб розглядати ці фактори як роблять негативний вплив на існування поліграфії в майбутньому, друкарні і виробники обладнання все активніше шукають шляхи використання нових технологій в своїх інтересах, щоб зробити друк основним інструментом, вирішальним завдання споживача.

Таким чином, електронні книги розглядаються як доповнення до друкованих, а не як їх заміна. Повідомлення по електронній пошті і соціальні мережі настільки міцно увійшли в життя багатьох людей, що сприяли підвищенню значимості друкованих комунікацій, особливо в поєднанні з цифровими. Пакувальні друкарні багатіють завдяки значному збільшенню частки цифрових замовлень. Функціональні друкарні як і раніше шукають способи застосування печатки для підтримки стилю життя споживачів.

Це не означає, що оптимізм виявлений повсюдно. Багато основні поліграфічні ринки відчувають сильний тиск, наприклад, книжково-журнальні друкарні в більшості регіонів. Картина по регіонах також нерівномірна. Наприклад, Європа зміцнює свої позиції, а Північна Америка пішла далеко вперед, але при цьому Близький Схід і Африка знаходяться в скрутному становищі, а Центральна і Південна Америка нестабільні.

Інновації, наприклад, застосування нових технологій, є ключовим фактором майбутніх інвестицій, про які говорили учасники дослідження. Одне з головних напрямків інвестування - струменевий друк, що стала темою поглибленого дослідження цього року, яке буде опубліковано окремо від цього звіту.

Словник з визначенням ринків

Сектор комерційної друку Комерційна продукція, матеріали для прямої поштової розсилки, бізнес-формуляри, захищена продукція, широкоформатний продукція (на жорстких і гнучких матеріалах), фотодрук, транзакційна продукція, обробка комерційної продукції
Сектор книжково-журнальної друку Газети, журнали, каталоги та книги (традиційні, малими тиражами і «на вимогу»), обробка книжково-журнальної продукції
Сектор пакувальної друку Етикетка, картон і картонна упаковка, гнучка упаковка, гофрокартонна / вторинна упаковка, жорсткі конструкції, оформлення точок продажів, банери.
Сектор функціональної друку Промислове виробництво / декорування - текстиль, шпалери, інші види декорування, керамічна плитка, друкована електроніка, 3D-друк.
Тонерний листова монохромний друк Однокрасочние електрофотографічні машини (з сухим або рідким тонером) з листової подачею
Тонерний листова кольоровий друк Багатобарвні електрофотографічні машини (з сухим або рідким тонером) з листової подачею
Тонерний рулонний монохромний друк Однокрасочние електрофотографічні машини (з сухим або рідким тонером) з рулонної подачею
Тонерний рулонний кольоровий друк Багатобарвні електрофотографічні машини (з сухим або рідким тонером) з рулонної подачею
Струменевий монохромна рулонна друк Монохромні струменеві друкарські машини з рулонної подачею. Категорія включає в себе всі формати
Струменевий кольорова рулонний друк Кольорові струменеві друкарські машини з рулонної подачею
Струменевий монохромний листовий друк Монохромні струменеві друкарські машини з листової подачею
Струменевий кольорова листовий друк Кольорові струменеві друкарські машини з листової подачею
Струменевий широкоформатний друк Планшетні і рулонні широкоформатні кольорові струменеві принтери
термотрансферний друк Цифровий друк з використанням паперу з термохромною покриттям або полімеру для термопереносу
Гібридна друк. Офсет / флексография / цифра

Друк різними способами на одній друкарській машині

Вкладені файли:
  • П'ятий звіт drupa «Світові тенденції в поліграфії 2018» RU (2 Mb)
25 Квітня, 2018