044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Відбулося Третє засідання Газетного Клубу

Відбулося Третє засідання Газетного Клубу
551

Представники газетної галузі обговорили наступну тему: «Після кризи: чого чекати галузі в 2010 році?». Серед доповідачів були присутні: Олексій Погорелов (УАВПП), Едуард Литвак ( «УкрПапір»), Євген Шнурко (ВД «Софтпрес»), Микола Залужний (MacHOUSE), Костянтин Рибалко ( «Димов і Партнери»), Олег Сохань (m-House) та ін.

Фахівці розглянули ряд актуальних галузевих проблем:

  1. Преса в 2010 році. Найважливіші тенденції.
  2. Газетний папір. Ситуація на ринку в 2009 році і прогнози на 2010.
  3. Нові газетні друкарні і проекти в 2009 році. Аналіз тенденцій і перспектив.
  4. Економічні, політичні, валютні ризики і надії 2010 року.
  5. і фінансування, коли грошей немає. Огляд фінансового ринку.
  6. Борги і неплатники. Як убезпечити себе і як повернути гроші.
  7. Преса та інтернет. Порівняння світової та українського досвіду переходу до моделі «Видавництво + Інтернет».
  8. iPad - вбивця преси або медіа-платформа майбутнього?

Коментарі учасників:

Валерій Данюк (ВД "Порадниця", друкарня "Нормальні ціни"):

Організатори вибрали правильний формат - об'єднали представників усіх ланок ланцюжка газетного бізнесу. Такі зустрічі, на мій погляд, дуже потрібні! Це підтверджує хоча б і той факт, що, виходячи із залу, особисто я не побачив жодного розчарованого обличчя. Сподобалося також і те, що в рамках заходу дійсно ніхто не піарив свої проекти, а обговорювалися досягнення, тенденції та проблеми галузі.

Найбільше запам'ятався останній доповідь Олега Соханя про iPad з цікавими відео-роликами.

Дмитро Плеханов ( "Кераміст"):

Найактуальніші і животрепетні теми третього засідання стосувалися паперу, договірної роботи з замовниками, процедур недопущення великих заборгованостей і т.д. Подібні зустрічі цінні також і кулуарами - можливістю поспілкуватися з колегами. Оскільки "зльоти", наприклад, в рамках виставок, відбуваються в основному восени, такі заходи дають можливість збиратися всім разом і в проміжках. У майбутньому хотілося б почути більше аналізу основних тенденцій галузі, це може бути якийсь дайджест з оглядовими матеріалами по всіх учасниках ринку. Також цікава тема - аналіз ресурсів, які є в країні, для вирішення різних технологічних проблем.

Говорячи про тему засідання - не сказав би, що зараз етап "після кризи", скоріше, це проміжний фініш. Хвилі кризи будуть відчуватися ще як мінімум пару років, і говорити, що він пройшов і все стало добре, поки рано. Навпаки, "підшкірні шари жиру" у багатьох компаній, які працювали в розпал кризи, за цей час сильно виснажилися, і вони починають тільки зараз закриватися. У кого з самого початку не було цього запасу, померли відразу, а зараз, підозрюю, гряде друга хвиля. І тільки потім почнеться перерозподіл ринку між рештою в живих.

Олександр Величко (ЗАТ "Сегодня Мультимедиа"):

Захід був цікавим. Особливо запам'яталися доповіді по інтернету і нових технологій.

На прикладі нашого видавництва можу сказати, що ніякого протистояння між пресою та інтернетом немає, наш директор з нових медіа займається цікавими інтернет-проектами.

Надалі хотілося б також дізнаватися про інноваційні рішення в газетній галузі.

Михайло Гринь ( "Грінар"):

Найбільш цікавими і корисними вважаю три останніх доповіді, присвячених юридичним аспектам, інтернету і нових технологій у видавничій сфері. Наша компанія займається папером, тому, природно, цікаво було послухати і представників "УкрПапір", проте представлені в доповіді цифри в деяких місцях здавалися не до кінця вивіреними. На наступних засіданнях хотілося б отримати ще більше інформації про український виробництві паперу, почути не тільки про об'єктивні проблеми в цій галузі, а й про шляхи розвитку.

Довідка:

Газетний Клуб - спільна ініціатива Української Асоціації Видавців Періодичної Преси та компанії MacHOUSE

Компанія MacHOUSE і Українська Асоціація Видавців Періодичної Преси (УАВПП) в 2008 році оголосили про відкриття Газетного Клубу - професійного майданчика для обміну досвідом та ідеями, дискусій, знайомств і взаємовигідного співробітництва.
Основною метою створення Газетного Клубу є надання можливості для спілкування на професійні теми, обговорення нагальних для галузі проблем, пошуку спільних рішень цих проблем і отримання кваліфікованих експертних консультацій від запрошених учасників і фахівців.

На першому засіданні, яке відбулося 23 вересня в Києві, були присутні близько 60 осіб, що представляють ключові галузі газетного ринку: керівники провідних друкарень південній, східній і центральній Україні, представники великих видавничих будинків, а також фахівці компаній, які займаються постачанням обладнання та витратних матеріалів для газетної друку. Правильно обраний формат заходу дозволив учасникам першого засідання не тільки ознайомитися з доповідями, що відображають ряд сучасних тенденцій розвитку газетного ринку України, але також обговорити актуальні проблеми галузі.

Детально доповіді вивчайте тут.

Список учасників.

Зі звітами про попередніх засіданнях можна ознайомитися тут:

  • Перше засідання ЦК
  • Друге засідання ЦК

: Газетний Клуб

2 Квітня, 2010