044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Етикетка: вплив технології на вибір моделі бізнесу

Етикетка: вплив технології на вибір моделі бізнесу
563

У числі прихильників такого підходу - цифрові компанії, які не мають власних асортиментом флексографських машин і досвідом їх розробки: Domino, Xeikon і інші. Як наслідок, вони можуть запропонувати друкарням цифровий механізм друку, ефективно створює рулони з напівфабрикатами етикеток. Що з цими рулонами робити далі - вибір самих друкарень. Це дозволяє побудувати дуже гнучку бізнес-модель - можна використовувати вже існуючі у флексотіпографіях післядрукарські потужності з аналоговими секціями або придбати чисто цифрові фінішні системи. В останньому випадку навіть установка фінішу в лінію з ЦПМ зберігає повністю цифровий характер рішення, забезпечуючи його небувалу гнучкість. Перехід від одного замовлення до іншого фактично можна виконувати, не відходячи від пульта. Залишається лише групувати роботи по типам матеріалів.

У числі бізнес-моделей, які можна реалізувати за допомогою чисто цифрових етикеточних рішень - спеціалізація на обслуговуванні невеликих локальних брендів. Що важливо подібним компаніям? На відміну від великих, вони не можуть собі дозволити заморожувати великі кошти в великих замовленнях на етикетку. Значить, друкарня повинна бути здатна ефективно і швидко випускати малі тиражі. Крім того, потрібно пам'ятати, що в таких невеликих та початківців компаніях може просто не бути власного дизайнера, а також істотних бюджетів на замовлення дизайну в великому агентстві - значить, їм непогано було б запропонувати послуги дизайну (або його адаптації) і, само собою, додрукарської підготовки з урахуванням наявних у друкарні технологій друку і финишинга. І цілком логічним було б створення системи web-to-print для замовлень на етикетку. Це лише одна з бізнес-моделей, ідеально сумісних з цифровим для етикеток рішенням. І, як нам здається, досить перспективна для старту нового бізнесу.

Що мають на увазі великі виробники узкорулонних Флексомашини, що пропонують гібридні рішення, в яких поєднуються цифрові друковані секції з аналоговими технологіями обробки? Очевидно, їх головний орієнтир - запропонувати вже існуючим флексотіпографіям варіант диверсифікації. Причому зробити це в максимально щадному режимі - цифровий друк впроваджується в уже налагоджені роками платформи, добре знайомі друкарням. Випускаючи подібні рішення, такі компанії, як Mark Andy та інші, як би говорять своїм клієнтам: «Ми бачимо, що" цифра "вже досягла достатнього рівня якості, тому готові запропонувати вам максимально м'який варіант переходу на неї». Очевидно, флексотіпографіі з набагато більшою довірою ставляться до вже знайомим виробникам, ніж до цифрових «чужаків». Нехай навіть власне друковані модулі в гібридних машинах нерідко розробляються тими самими «чужинцями». Ймовірно, поліграфісти праві в тому, що довіряють перевіреним постачальникам. Однак далеко не факт, що гібридні рішення забезпечать цифровий прорив для етикеткової індустрії. Їм явно не вистачає гнучкості - все оздоблювальні модулі-то аналогові. Якими мають бути бізнес-моделі, щоб вони виправдали впровадження «гібридів» - це питання ...

EDP Association вважає, що чисто цифрові рішення перспективніше. Поєднання цифрових друку і финишинга - не просто ефективно, але ще і дозволяє реалізовувати нові бізнес-моделі в етикеткової галузі. Тому і цифровий «Оскар» - EDP Awards 2016 - дістався машині Domino N610i.

За матеріалами журналу Publish

8 Листопада, 2016