044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Цифра для офсету

Цифра для офсету
552
Xerox для неперевершених результатів

Фахівець компанії Xerox Олексій Агарков розповів, як офсетні друкарні можуть домагатися неперевершених результатів друку за допомогою цифрових рішень. Їх використання особливо актуально в світлі триваючого зменшення тиражів і зростання потреби у високоякісному продукті.

«Цифровий друк дозволяє друкувати те, що треба, коли треба і стільки, скільки треба. На прикладі самої компанії Xerox - колись ми випускали великий багатосторінковий каталог з інформацією про нашому обладнанні. І тим не менше сьогодні для цього семінару ми підготували для вас брошуру саме по тій машині, яку будемо обговорювати. І надрукована ця брошура тиражем не в 1000 примірників і навіть не в 500, ми надрукували всього 40 екземплярів спеціально під цю подію », - розповів Олексій Агарков спочатку своєї доповіді.

Цей приклад ілюструє реальні потреби сучасного поліграфічного ринку: тиражі будуть продовжувати скорочуватися, тоді як у офсету є поріг, нижче якого опускатися не рентабельно. Тут важливо також і те, що у цифрових машин немає довгої і складної приладки, що дозволяє друкувати починаючи від одного примірника.

Таким чином, основна перевага машини Xerox Versant 2100 для офсетчіков - відсутність довгою і складною приладки, що означає можливість з легкістю друкувати тиражі від одного примірника і вище з високою якістю здатністю 2400 х 2400 dpi. При цьому машина обробляє як стандартну папір, так і дизайнерські картони, щільністю від 52 до 350 г / м², включаючи текстуровану папір, поліестер, вінілові магніти і синтетичні матеріали.

Реалізована в машині технологія Ultra HD дозволяє підвищити чіткість ліній і плавність градієнтів, забезпечуючи чудове відтворення фотографій, графіки і тексту. При цьому технологія Full Width Array автоматизує і прискорює процеси калібрування, профілювання, відомості особа-оборот і настройки однорідності щільності по листу, дозволяючи отримувати яскраві й деталізовані відбитки зі стабільною передачею кольору.

За приводку, проведення калібрування (забезпечення повторюваності результату) і профілювання (точне попадання в колір) в машині Xerox Versant 2100 відповідає вбудований сканер FWA (Full Width Array). Причому, за словами Олексія, працює сканер дуже просто: «ви натискаєте на кнопку, далі машина все робить сама, усуває різнотону по листу». На відміну від інших пропозицій на ринку, машина растрируется зображення з роздільною здатністю не 8, а 10 bit, що відчутно підвищує якість при роботі, наприклад, з складовим сірим.

Машина Xerox Versant 2100, яка поставляється на територію України, має збільшений формат до 660 мм для банерної друку.

кейс

ЦПМ Xerox Versant 2100 Press успішно використовується в київській друкарні «Фастпрінт» для виготовлення рекламної продукції, брошур, каталогів і фотокниг. Якщо раніше друк на матеріалах збільшеного формату здійснювалася на Xerox iGen 3, то тепер

для цих цілей достатньо максимального формату друку Xerox Versant 2100 Press. Можливість друку на щільних нестандартних паперах і синтетичних матеріалах розширює пропозицію друкарні в області створення упаковки та інших нетрадиційних виробів.

Xerox Versant 2100 в деталях

«Чарівна паличка» для чистки лазера. Зменшує запиленість лазера.

Пристрій подачі великої місткості для паперу великих форматів (по 2000 листів в кожному).
Оснащений системою роздування стопи по передній і бічний кромок.

Фоторецептори зі збільшеним терміном служби. забезпечують більш
однорідний заряд фоторецептора і стабільну якість друку.

Вузол розпрямлення паперу знаходиться за грубкою,
що дозволяє відразу ж подавати відбиток на дуплекс.

Инвертер для щільних матеріалів.

Суперсила рольової «цифри» Xeikon

Денис Левін, фахівець компанії MacHOUSE, розповів про цікавий напрямку розвитку для офсетних друкарень за допомогою використання можливостей рольової цифрового друку Xeikon.

Серія машин Xeikon 8000 включає екологічні, високопродуктивні цифрові машини двосторонньої друку, повністю інтегровані в цифрову систему управління друкованим процесом. Спеціальні види тонерів для конкретних додатків і широкий спектр модулів введення і виведення розширюють сферу застосування.

В машинах Xeikon використовується тонер власного виробництва, за його розробку відповідає окремий дослідний відділ і спеціалізована лабораторія. Переваги тонерів Xeikon: патентовані технології, високий рівень контролю якості, сертифікація для контакту з їжею, можливість переробки.

Асортимент включає CMYK, тонери для розширення колірного охоплення (RGB, моно-кольору Orange, extra-Magenta і ін.), Спеціальні тонери (прозорий, тобто відображає УФ), білий, тонери на замовлення (фірмові кольори, кольори з бібліотек, тонери для захищеного друку). Основна відмінність тонерів Xeikon - високий рівень адгезії.

«Є така спеціальна« вовняна шкала », яка вимірює фарби на вицвітання, - сказав Денис Левін, - найвищий бал 8 означає, що фарба без вицвітання може протягом року перебуває під впливом сонячних променів. Для шовкотрафаретного або флексографічного друку такі стійкі до вицвітання фарби спеціально закуповуються, у випадку з Xeikon це надається за замовчуванням ».

Вершиною модельного ряду є машина Xeikon 9800 - ця цифрова машина кольорового друку працює з новим тонером QA-CD, що забезпечує найвищу якість на швидкості до 21,5 м / хв. при помітному зниженні витрат на витратні матеріали. Машина виробляє двосторонній друк 5 + 5 на широкому розмаїтті матеріалів, які не потребують попередньої обробки, масою від 40 до 300 г / м² з дозволом 1200x3600 dpi.

кейс

Скандинавська офсетний друкарня Koliprint Oy інвестувала в машину кольоровий цифрового друку Xeikon 9800 для розширення пакету послуг за рахунок створення цифрового виробництва. Завдяки новій машині на додаток до традиційних друкованих робіт друкарня виробляє персоніфіковану продукцію для цільових аудиторій. Компанія розширила базу клієнтів малотиражними персоналізованими замовленнями. Нова машина друкує 5 + 5 з роздільною здатністю 1200 dpi і автоматичним управлінням кольором, забезпечуючи високу якість, порівнянне з сучасної рулонної офсетним друком. Вона друкує зображення необмеженої довжини на полотні шириною 500 мм, так що на ній цілком можна друкувати форматом В2.

Таблиця 1. Машини Xeikon серії 8000

Модель Xeikon 8500 Xeikon 8600 Xeikon 8800
тонер Xeikon QA-P сухий тонер
Матеріал для друку Папір (крейдований і некрейдований), картон,
синтетичний матеріал, для етикеток матеріал
Ширина матеріалу, мм 320-512
Щільність матеріалу, г / м2 40-350
Швидкість друку, м / хв. 12 14,5 19,2
Швидкість 2х-сторонньої друку,
сторінок А4 / хв.
сторінок А4 / год

160
9600

195
11700

260
15600
Продуктивність, стор. А4 / міс 5 000 000 6 000 000 10 000 000
Дозвіл, dpi 1200х3600
відповідність стандартам РЄ, GS, CB, FCC
Переваги машин Xeikon:
  • система рольової подачі без обмежень по довжині аркуша або зображення;
  • двосторонній друк 5 + 5;
  • дозволу 1200х3600 dpi забезпечує якісний друк з високими лініатурами і плавними переходами відтінків і тонів;
  • чіткість і різкість деталей дозволяє додавати мікротекст і гильоше;
  • технологія One-Pass-Duplex забезпечує ідеальну приводку при одночасній двостороннього друку;
  • друк на матеріалах самої різної ширини і щільності, від газетного паперу до картону;
  • світлостійкі, екологічні, допустимі для контакту з харчовими продуктами тонери в широкій гамі кольорів: CMYK, RGB, моно-кольору, білий, спеціальний відображає УФ тонер, а так само тонери для захищеного друку;
  • відсутність людської участі в процесі друку тиражу зводить ризик помилок до нуля;
  • широкий спектр різноманітних модулів введення і виведення (включаючи ламінування, UV-лакування і висікання) підтримує високий рівень продуктивності.

«Машину можна поставити практично в будь-якому цеху, - пояснює Денис Левін, - завдяки герметичності і блоку кондиціонера на вході, вона працює в будь-яких виробничих умовах, незважаючи на пил і вологість, що абсолютно не застосовується до будь-яких інших цифрових машин».

Принцип роботи друкарської секції Xeikon

Друкований модуль працює за технологією One-Pass-Duplex і складається з восьми (для 4 + 4 друку) або десяти (для 5 + 5 друку) друкованих секцій, розташованих у шаховому порядку по обидва боки паперового полотна, що дозволяє друкувати з обох сторін одночасно .

Секції працюють за технологією електрофотографії з сухим тонером, використовуючи реверсивний прояв. Це означає, що негативно заряджене приховане електростатичне зображення проявляється негативно зарядженим тонером.

ом світла служить LED-масив (1200 / inch) світлодіодів, яскравість яких змінюється за допомогою комп'ютера і може мати 16 градацій - від нуля до максимуму.

При цьому сам тонер переноситься на папір електричним полем, тобто без прямого фізичного контакту з матеріалом. Це виключає механічний знос барабана.

One-Pass-Duplex технологія Xeikon гарантує 100% точне сполучення між лицьовій і зворотній сторонами.

Матеріал відчуває тривалий нагрів до 100 С ії нагрів до 5 секунд до 200 С

Кінцева обробка зображення в машині Xeikon

Після друкованої секції полотно направляється в секцію закріплення. Пристрій закріплення складається з печі, де відбувається безконтактний нагрів тонерного зображення до температури, при якій він оплавляється і зчіплюється з полотном. При цьому відбитки готові до фінішної обробки безпосередньо з моменту виходу з друкарської машини.

Отримане зображення має матову поверхню. Для додання глянцю паперове полотно проходить через GEM-модуль (Gloss Enhanced Module - модуль поліпшення глянцю), який надає надрукованому зображенню глянець і збільшує насиченість кольору. Регулюючи температуру валиків, можна змінювати величину глянцю, погоджуючи його з глянцем паперу.

Розширений колірний обхват

Наявність в машинах додаткового п'ятого кольору дозволяє при необхідності істотно розширити колірний обхват. Наприклад, якщо при друку необхідно зберегти яскраву зелень трави, можна використовувати в якості п'ятого кольору - зелений. Програмне забезпечення Xeikon підтримує багатобарвне кольороподіл, дозволяючи встановити настройки кольороподілу CMYK + 5й колір (в нашому прикладі + Green). В результаті - яскравий насичений зелений колір.

Колір на стику цифри і офсету

Популярність друку на вимогу і попередніх тестових тиражів привела до необхідності комбінування цифровий і офсетного друку в рамках одного замовлення, коли невелика «термінова» частина тиражу друкується на ЦПМ, а решту відправляється на офсет. В інших випадках для підвищення продуктивності довгі тиражі діляться між кількома офсетними або цифровими машинами. У цих випадках необхідно домогтися точного збігу кольорів протягом усього тиражу, що буває непросто. Денис Левін розповів про те, як домогтися однаковості кольору в цифрі і офсет - від профілювання обладнання до вимірювань кольору відбитків.

В цілому, процес управління кольором включає в себе калібрування (підтримання стабільності відтворення кольору), характеризацію або профілювання (створення профілю ICC і визначення колірного охоплення пристрою), а також конвертацію (трансформація кольору з одного колірного простору в інше, на основі ICC профілів).

профілювання монітора

Невідповідність колірних діапазонів RGB-і CMYK-моделей представляють серйозну проблему. Отримана на екрані картинка при непрофесійної підготовки може перетворитися в руда і неточне подобу оригіналу під час друку. Тому наш перший крок - настройка монітора для коректного відображення квітів. Можна відкалібрувати монітор для імітації певного колірного простору, наприклад, CMYK, який використовує в поліграфії при друку 4-ма фарбами. У процесі калібрування програма виводить певні кольори на екран і спеціальний пристрій (калібратор або спектрометр) робить заміри кольорів.

Після калібрування монітора програма створює файл колірного профілю монітора. Це таблиця, згідно з якою на монітор надсилається певна інформація для відображення необхідного кольору.

Рішення X-Rite для калібрування і профілювання моніторів: X-Rite i1 Display Pro, ColorMunki Display.

Профілювання друкованого пристрою

Якщо в друкарні поєднуються як цифрові, так і офсетні технології, то друк тиражу виконується на декількох типах друкованих машин, на різних типах паперу і різними тріадами фарбами. Отже, наш другий крок - побудова колірних профілів для всіх друкарських машин.

Виконується це в два етапи. Спочатку друкуємо еталонну шкалу (50 колірних зразків на аркуші формату не менше, ніж А4). Вимірюємо її за допомогою спектрофотометра, а далі програма генерує другу шкалу (ще 50 колірних зразків на аркуші А4). Тільки після вимірювання цієї шкали на основі порівняння еталона і усереднених вимірювань надрукованих мішеней програма розраховує ICC профіль пристрою.

Рішення X-Rite для профілювання друкованих пристроїв: X-Rite i1Pro 2, eXact.

Взаємодія різних пристроїв через профілі ICC

І кілька слів про прилади, які використовуються для досягнення однаковості кольору. Для вимірювання відбитого світла по всьому видимому спектру використовується спектрофотометр. Виміряний спектр необхідний для обчислення CIE Lab колірних координат для створення ICC профілю.

X-Rite i1Pro 2

Спектрофотометр X-Rite i1Pro 2 пропонує найвищий рівень точності, надійності, гнучкості і простоти у використанні. Він володіє розширеним набором професійних функцій, включаючи функцію компенсації оптичного відбілювача матеріалу і останні розробки в ISO стандартизації.

X-Rite eXact

Портативний спектроденситометри eXact призначений для контролю кольору на всіх етапах виробництва: від колористичної лабораторії до друкарського цеху.

Контакт: (044) 490 9926, [email protected]

13 Квітня, 2016