044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Друковані акценти 2018

Друковані акценти 2018
910

загальні тенденції

Згідно з дослідженнями Idealliance, обсяг продажів в комерційній друку виросте на 1,5-3% в 2018 році (в 2017 зростання склало 1%). До 2022, за даними ReportsnReports, ринок комерційної друку досягне позначки в $ 317 млрд. Поліграфічна галузь буде в меншій мірі залежати від економічних умов і більшою - від ефективності виробництва.

Триває диверсифікація. Багато друкарні розвивають додаткові недруковані послуги (дизайн, поштові розсилки, управління базами даних, маркетингові та Інтернет-сервіси), які за прогнозами принесуть їм 31,6% доходу в 2018. У 2012 цей показник склав 13,3%.

Співробітники комерційних друкарень значно більше часу стали приділяти клієнтам, прагнучи залучити їх до співпраці на більш ранніх етапах і максимально задовольнити потреби, як друковані, так і суміжні. У той же час найбільш успішні друкарні до 75% прибутку продовжують отримувати саме від друку. На думку респондентів, успіх залежить не стільки від технології, скільки від професіоналізму людей, які працюють на компанію.

складнощі

За даними Idealliance, кількість друкарень в США зменшилася на 22,9% з 2007 року, однак конкуренція не стала менш жорсткою. Конкурувати доводиться з Інтернетом та електронними засобами комунікації.

На думку експертів ReportsnReports, основні складності на світовому ринку комерційної друку пов'язані з ціновою конкуренцією, старінням обладнання, високою вартістю витратних матеріалів.

За даними опитування WhatTheyThink, за останні 12 місяців думку поліграфістів щодо найбільших складнощів в галузі суттєво змінилося. Займала раніше перші місця «економічна ситуація» спустилася в середину списку. На перше місце піднялася цінова політика.

Цінову конкуренцію як найбільшу складність відзначило 44% респондентів. У минулому році частка таких відповідей склала 26%. Одна з причин такої ситуації - подальше поширення цифрового друку і труднощі з оцінюванням поліграфічної продукції, виготовленої цифровим способом. Ще одна причина - в опитуванні взяло участь більше дрібних друкарень (зі штатом від 1 до 9 співробітників), для яких витримати ціновий тиск складніше.

На другому місці опинилося «збільшення продуктивності», раніше займало третю позицію. Друкарням сьогодні доводиться виконувати і інтегрувати в одному замовленні безліч мелкотіражних робіт, є необхідність обробляти їх як можна швидше.

Пошук професійних кадрів став однією з найбільших складнощів для учасників опитування Idealliance. 37,6% зіткнулися з проблемами, наймаючи молодих співробітників, 35,3% - з вдосконаленням менеджерського персоналу.

Інвестиційні плани

Багато власників друкарень усвідомлюють, що для виживання на ринку потрібні істотні інвестиції. Більше 38% респондентів планують збільшити розмір інвестицій в найближчі три роки, і лише 6,7% планують його знизити.

За даними Idealliance, останні три роки очолюють список найбільш частих інвестиційних вкладень цифрова інфраструктура (робочі станції, сервера, мережі), а також тонерні листові цифрові друкарські машини і ПО для управління робочим потоком.

У найближчі три роки друкарні сконцентруються на ПО для управління робочим потоком, фінішному обладнанні і цифровий інфраструктурі. Також серед акцентів підвищення ефективності робочих потоків, зниження тимчасових і трудовитрат за рахунок більшої автоматизації.

нові потреби

Замовники надають перевагу виробам з текстурою, щоб залучити не тільки візуальні, а й тактильні відчуття. Тому часто використовується рельєфне лакування, тиснення, преміальне лакування.

Привернути додаткову увагу допомагає нетрадиційний підхід до застосування друкованої продукції. Наприклад, візитні картки використовуються як дисконтні або можуть містити спеціальні промокодом.

Все більшим попитом починають користуватися онлайн-замовлення, включаючи тиражі зі складною обробкою, які раніше оброблялися тільки оффлайн. За даними Global Industry Analysts, більше 40% друкованих обсягів розміщується через електронні канали. Простота замовлення стимулює кінцевих користувачів купувати більше кастомізованої продукції на зразок чашок або футболок з фотографіями. Для друкарні стає дуже важливо мати просунутий портал з можливістю не тільки замовити продукцію, а й великим асортиментом шаблонів для її дизайну.

цифровий зростання

Замовникам потрібно висока швидкість виконання замовлень, при цьому часто містять елементи персоналізації. Причому це актуально при виготовленні як комерційної продукції, так і сувенірів, і упаковки. Це підвищує попит на різні рішення для цифрового друку. За прогнозами Smithers Pira, ринок цифрового друку в 2018 досягне показника $ 187,7 млрд.

Доступні цифрові технології, що гарантують високу якість і швидкість, стають акцентом як для виробників техніки, так і для друкарень. Великі надії багато експертів покладають на струминне обладнання. Згідно Drupa Global Print Report 2017, 74% ринку цифрового друку займає саме струменевий.

Підвищення продуктивності і надійності цифрового обладнання робить його більш ефективним при друку великих тиражів, що призводить до жорсткої конкуренції з офсетними друкарнями. Мова про більш високу якість офсетного друку також у багатьох випадках вже не варто. Тому офсет прагне до підвищення рівня автоматизації, зниження ризику людських помилок і ефективної обробки невеликих тиражів. Зростає інтерес до гібридних робочим потокам, що з'єднує традиційне і цифрове обладнання.

За матеріалами piworld.com, printedelectronicsnow.com, prnewswire.com, whattheythink.com, Smithers Pira, Idealliance, ReportsnReports

2 Квітня, 2018