044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Газетний Клуб - крок перший

Газетний Клуб - крок перший
519

На засіданні були присутні близько 60 осіб, що представляють ключові галузі газетного ринку: керівники провідних друкарень південній, східній і центральній Україні, представники великих видавничих будинків, а також фахівці компаній, які займаються постачанням обладнання та витратних матеріалів для газетного друку. Правильно обраний формат заходу дозволив учасникам першого засідання не тільки ознайомитися з доповідями, що відображають ряд сучасних тенденцій розвитку газетного ринку України, але також обговорити актуальні проблеми галузі.

Засідання почалося з виступу Олексія Погорєлова, генерального директора УАВПП, на тему «Офіційно зареєстровані і дійсно існуючі газети і журнали в Україні: факти і тенденції». Олексій навів статистичні дані щодо кількості видань в Україні та описав методи збору цієї інформації. В Україні, за даними Асоціації, виходить близько 4200 видань, з них 2448 становлять газети. Що стосується щоденних видань в регіонах, то найбільшу кількість регіональних газет зареєстровано в Києві, Донецьку, Харкові та Сімферополі. Найменша - в Одесі та Запоріжжі. Крім цього, було піднято питання про необхідність створення класифікатора преси, який дозволить чітко розділити газетну і журнальну продукцію, а також єдиного інструменту (органу) для сертифікації тиражів. Створення класифікатора є однією з найважливіших проблем, над вирішенням якої активно працює УАВПП.

Активне обговорення серед учасників засідання викликав виступ Олега Тощева, комерційного директора компанії «ФінПап», присвячене темі «Дефіцит паперу в Україні: тенденції та прогнози». Представник від групи постачальників паперу розповів про основні причини виникнення дефіциту: зосередженість китайських виробників на насиченні власного ринку напередодні Олімпіади, нестача сировини на виробництвах в Росії і «загадкова» низка аварій на російських і українських комбінатах. За прогнозами Олега, до кінця цього року виробники як і раніше будуть відчувати нестачу в папері, однак вже на початку 2009 року при невеликому подорожчанні цей дефіцит буде усунений. В кінці дискусії були подані очікувані цифри подорожчання паперу в наступному році.

Про ринок фарб для газетного друку розповів Олег Герасименко, генеральний директор HuberGroup (Україна). Його доповідь почався з презентації одного з найвідоміших виробників фарб як для рольової, так і для офсетного друку - Michael HuberGroup. Ця компанія входить до четвірки провідних виробників фарби в світі. У другій частині виступу «Сировина для друкарських фарб - головні ціноутворюючі фактори», представник компанії зазначив, що основною причиною збільшення вартості фарби є зростання цін на сировину (мінеральні масла, рослинні жири, пігменти, вугілля, смоли, воски), що, в свою чергу, є наслідком подорожчання фарб у всіх без винятку виробників. В ході обговорення даної тенденції був зроблений прогноз щодо максимального подорожчання фарби для газетного виробництва на майбутній рік.

Тему «Ринок газетного друку в Україні: аналітичний огляд інсталяцій газетних машин в 2006 - 2008 рр.» розкрив у своєму виступі маркетинг-директор MacHOUSE Олексій Кулик. Олексій виділив основні тенденції галузі: перенесення рекламних бюджетів з телебачення і радіо в пресу, акцент на повнокольорові газети; стабільне зростання загального числа газетних замовлень на протязі трьох останніх років; збільшення числа безкоштовних і регіональних видань і, як наслідок - нарощування потужностей і поява нових газетних друкарень в регіонах України. Крім цього, доповідь описує основні інсталяції протягом останніх трьох років. За підсумками виступу було вирішено підготувати розгорнуту базу інсталяцій газетних машин в Україні з внесенням в неї необхідних правок. В ході обговорення учасники домовилися, що тема нових інсталяцій буде і надалі розглядатися на засіданнях Клубу. Крім цього, метою даного блоку буде повний опис ринку газетних машин в Україні (нове і б / у обладнання з прив'язкою до компанії, місту та регіону).

КОМЕНТАРІ УЧАСНИКІВ

Олександр Бриж, «Донбас»:

Газетний Клуб - починання потрібне і цікаве, воно, без сумніву, буде користуватися попитом у представників газетного ринку. Звичайно, найбільше запам'ятався доповідь на актуальну тему дефіциту паперу. На подальших засіданнях хотілося б почути про досвід видавців різного рангу. Цінність такого заходу, перш за все, в обміні інформацією, адже інформація - найдорожча річ у сучасному світі. Крім того, даний формат дає прекрасну можливість встановити ділові контакти з колегами.

Все, розказане в рамках Газетного Клубу, було цікаво і конструктивно. Ми отримали детальну інформацію про зовнішні чинники, що впливають на ціноутворення фарби для поліграфії. На засіданні озвучувалися не надто страхітливі прогнози щодо зростання цін на папір і поліграфію, хоча кожен раз підкреслювалося, що довгострокових прогнозів на 2009 рік немає. Для видавця, таким чином, прозвучало ще одне попередження про те, що 2009 рік буде непростим з огляду на непередбачуваність зростання цін на папір і регулярності її поставок. Було корисно подивитися на процес створення газети не на етапі створення її контенту, а з точки зору вирубки лісів, аварій хімічних комбінатів, покладів жовтого фосфору ... Що стосується засідань Газетного Клубу в майбутньому, було б цікаво дізнатися про останні новації в галузі: нові канали поставки паперу, новинки по самому папері, логістика, плани і запуски нових поліграфічних комбінатів і ін. виробничі моменти.

Олег Волков, ІПО «Запоріжжя»:

Подібні заходи необхідні будь-якій галузі і, зокрема, нашої, газетної. Ми отримали можливість зустрітися і поділитися інформацією, краще пізнати один одного і спробувати вирішити ряд актуальних проблем. Особливо зацікавив доповідь по дефіциту газетного паперу - ми отримали повну інформацію з цього питання. Хотілося б, щоб Газетний Клуб проводився і в подальшому.

Олексій Кулик, маркетинг-директор MacHOUSE:

Можна з упевненістю стверджувати, що наш задум про створення всеукраїнського Газетного Клубу вдалася на сто відсотків. Захід дозволив всім учасникам отримати актуальну та достовірну інформацію про певні тенденції розвитку галузі в один час і в одному місці, що набагато зручніше, ніж збирати її по крупицях протягом тривалого часу. У нас вийшов якийсь форум, який дозволив фахівцям в форматі живого спілкування обговорити всі нагальні проблеми. Після проведення першого заходу стало абсолютно очевидно, що необхідно продовжувати подібні зустрічі в подальшому. Було прийнято рішення про проведення засідань Газетного Клубу два рази в рік з попереднім узгодженням тем доповідей. У нас сформувався ряд цікавих ідей з цього приводу - стежте за новинами на сайті www.machouse.ua.

Володимир Кулінченка, «Луганська обласна друкарня»:

Перший раз присутній на подібному заході і, як кажуть у нас в Україні, «Я в захваті!». Організатори подарували нам можливість обговорити з колегами актуальні теми, але ж ніщо так не об'єднує людей, як спілкування. Газетний Клуб для MacHOUSE - однозначно крок вперед на випередження, як кажуть шахісти. Природно, найбільш актуальним був виступ по дефіциту паперу, також зацікавила інформація про кількість інсталяцій з докладним аналізом сучасних тенденцій. Це була не просто ділова зустріч, а справжнісіньке свято для представників галузі. На наступних засіданнях Газетного Клубу хотілося б почути про інноваційні технології для рулонного друку, а також про сучасних умовах фінансування ».

Детальна інформація - на сайті Газетного Клубу

3 Жовтня, 2008