044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Гібридні друковані системи на базі рішень Domino і Xeikon

Гібридні друковані системи на базі рішень Domino і Xeikon
820

Вбудовування монохромних модулів друку

Print +: Англійська компанія Domino являє ряд цифрових рішень для ринку поліграфії, серед них поряд з монохромними і кольоровими струменевими друкованими машинами та принтери для вдруковування додаткової інформації в продукцію, отриману з використанням аналогових або цифрових способів друку, тобто компоненти для створення гібридних систем для поліграфії . Розкажіть про монохромних рішеннях Domino для струминного друку, що інтегруються в рішення сторонніх виробників.

Денис Левін: Компанія Domino починала свій шлях з виробництва маркувальників - пристроїв, які вбудовуються в виробничі лінії традиційних способів друку. Сьогодні Domino справляє дуже функціональні рішення для різних сегментів поліграфії.

Domino K600i

Наприклад, струменевий принтер Domino K600i зі швидкістю друку до 150 м / хв. і дозволом 600 dpi може бути інтегрований в існуючу систему обробки цифрового імпринтингу.

Він призначений для нанесення додаткової інформації на друковану продукцію в листах і рулонах, може друкувати на етикетках, ярликах, бирках, квитках, бланках безпеки продукції і матеріалах прямої поштової розсилки, включаючи конверти, папки, картонні коробки і буклети.

Принтер може друкувати різні змінні дані: текст, нумерацію, штрих-коди, 2D-коди, включаючи QR-коди, зображення, графіку і персоналізовану інформацію.

Технічні характеристики Domino K600i

параметр значення
швидкість лінії 37,5-150 м / хв.
дозвіл друку 300 dpi - 600 dpi - 1200 dpi
розміри краплі 6, 7, 11, 14 pl (14 pl - тільки при не- великих швидкостях)
Ширина друку 108-558 мм
Відстань від поверхні друку до головки 1 мм
Матеріал для друку Папір з покриттям і без покри- ку, фольга, пластик
ємність чорнила 1-10 літрів
Тип чорнила УФ / LED-отверждаемие / водні

Також прикладом інтеграції струминного рішення в готові платформи на базі як аналогових, так і цифрових способів друку служить принтер Domino K150, для персоналізації струменевим способом крейдованих і крейдованого матеріалів для поштових розсилок, етикеток, квитків, захищений авторським правом, пластикових карт і ділових форм.

Ця проста і компактна модульна система дозволяє друкувати адреси, штрих-коди, двомірні коди, логотипи і графіку, а також наносити нумерацію; легко інтегрується в поштові, рулонні і карткові лінії.

Випускаються дві версії принтера K150 VR (зі змінною роздільною здатністю друку) і K150FR (з фіксованим дозволом 180 dpi), друкуюча поперек напрямку руху матеріалу в поєднанні з висотою друкованої смуги 71 мм.

Domino K150

Залежно від необхідного типу друку і матеріалу, кожна система на базі Domino K150 може бути налаштована для чорнила з УФзакрепленіем (друк на широкому спектрі пористих і непористих матеріалів, включаючи пластмаси, фольгу і крейдований папір), нелетких сольвентних чорнила для друку на пористих, полупорістих і деяких непористих матеріалах.

Крім того, можлива поставка чорнила спеціальних кольорів, що відповідають особливим вимогам.

Print +: Тобто рішення компанії мають досить широкий діапазон застосувань?

Print +: І напевно окреме питання - застосування монохромних струменевих рішень Domino для вдруковування додаткової інформації в етикеткову продукцію і їх інтеграція у флексооборудованіе різних виробників.

Д. Л .: Так, компанія регулярно встановлює модулі для друку змінної інформації на швидкісні Флексомашини, тому що монохромні струменеві рішення Domino досить швидкі. Компанія може нарощувати кількість друкованих головок, встановлених в ряд, виготовляючи монохромні струменеві принтери з шириною друку до 1,2 м для додавання змінної інформації, а також виконання нумерації, нанесення штрих-кодів. Таке обладнання може застосовуватися для додавання унікальної інформації в етикетку.

Зокрема, в британській компанії з виготовлення наклейок та етикеток «Proflex Digital» в кінці 2014 р введено в дію обладнання Domino K600i (про який ми говорили вище), що дозволяє наносити будь-яку змінну інформацію з дозволом до 600 dpi: зображення, буквено-ціферние коди, виробник, QR коди і так далі. Domino K600i було встановлено на друкарську машину Омета X4 і може працювати в лінію, не перериваючи процес друку, що дозволяє друкувати дані без втрати швидкості, до 150 м / хв.

Print +: На виставці Labelexpo Europe 2017 Domino продемонструє новий цифровий модуль K600i White для друку білим чорнилом. Це явно розширить можливості компанії щодо участі в створенні гібридних друкованих систем ...

Д. Л .: Робота системи подачі білих чорнила раніше була апробована на семікрасочной етикеткової машині Domino N610i останнього покоління (про неї ми поговоримо далі - ред.), І з появою K600i White стане доступною для оснащення існуючих етикеточних машин і оздоблювальних ліній.

K600i White - це модернізований п'єзоелектричний струменевий модуль K600i. Він оснащений двома друкуючими головками для продуктивної друку зі збільшеним шаром чорнила. У нього стандартна для галузі ширина запечатуваної області в 333 мм, а продуктивність становить 50 м / хв. в звичайному режимі і 75 м / хв. в режимі нанесення чорнила більш тонким шаром.

Відмінною особливістю модуля K600i White є сучасна система управління подачею чорнила, завдяки якій забезпечується висока надійність при друку високопігментовані білими УФ-отверждаются чорнилом. K600i White буде цікавий друкарням, які шукають цифрову альтернативу трафаретного друку.

Новинка особливо добре друкує білий текст навіть найдрібнішим кеглем у високій роздільній здатності практично на будь-яких етикетках, в тому числі на прозорих етикеточних матеріалах.

Print +: Відомо, що високу оцінку і визнання експертів отримало гібридне рішення Domino K630i book block, виконане на базі високошвидкісної компактної монохромного струменевого друкарської машини Domino K630i для двостороннього друку, інтегрованої з модулями двухсгібной фальцовки і різання Hunkeler.

Domino K630i book block

Д. Л .: Це комплексне рішення забезпечує гнучкість, ефективність, високу продуктивність при друку і подальшій обробці книжкових блоків з повністю змінюваною швидкістю. Domino K630i book block дозволяє виготовляти з рулону паперу два види книжкових блоків і багатосторінкових буклетів різного формату на різних паперових матеріалах, рулонах шириною до 540 мм.

При необхідності систему можна дооснастити модулем різання на листи IBIS Smart Binder, що дозволяє випускати буклети товщиною до 200 сторінок зі скрапленим на скобу. Продуктивність лінії - до 150 м / хв., А з модулем IBIS Smart Binder - до 7000 екз. / Год.

Вбудовування повнокольорових рішень

Print +: Важливий напрямок гібридизації поліграфічних рішень - інтеграція цифрових повнокольорових рішень струменевого друку до складу аналогового обладнання інших виробників для розширення його функціоналу, а також розширення можливостей струменевих повнокольорових машин за рахунок додаткових секцій переважно аналогових способів друку і постпечатной обробки. Domino, ймовірно, тут не виняток.

Д. Л .: Можливість інтеграції повнокольорових рішень в друкарське обладнання інших виробників залежить від конструкції машини, в яку інтегрується рішення. Наприклад, для вбудовування в листову машину повинні бути система подачі аркушів, листопроводящей система, сушка, системи виведення і стапеліровання листа. Щоб контролювати рух листа, необхідна листопроводящей система класичної офсетної машини.

Кілька виробників сьогодні інтегрують струменеві рішення в базу листових офсетних машин. Але Domino вирішила не йти в цьому напрямку, тому що не має бази виробництва офсетних машин.

А піонером у цій галузі була Agfa з рішенням Dotrix, яка працювала також у флексографському сегменті з компаніями Edale і Mark Andy - Dot Factory встановлювалася на базу між секціями Флексомашини.

Print +: Зате в напрямку створення гібридних систем для виробництва етикеток Domino досягла досить значних успіхів.Д. Л .: Для створення гібридних машин для виготовлення етикеток на базі цифрових друкованих модулів необхідно мати досвід у виробництві флексографского обладнання, але тому що мова йде про рулонної подачі, де проводка і контроль матеріалу значно простіше, ніж база листопрогона. Власне, експансія цифрових технологій в сегменті етикеткової друку, де раніше панувала флексография, обумовлена термінами і вартістю додрукарських процесів у флексографії, крім того, цим способом невигідно друкувати короткі тиражі.

Таким чином після розробки технології інтеграції монохромних модулів і відповідних принтерів з флексографским друкарським обладнанням, наступним кроком для Domino було узгодження декількох монохромних принтерів для друку полноцветом.

На кількох виставках Label Expo Europe Domino демонструвала гібридну друкарську машину на базі цифрового модуля друку Domino N610i, який представляв собою синхронізувати монохромні струменеві принтери.

Етикеток принтер Domino N610i пропонує користувачам унікальне поєднання якості семікрасочной друку з дозволом в 600 dpi і неперевершеною швидкості до 75 м / хв.

У ньому використовуються яскраві УФчерніла семи кольорів, призначені для широкого спектра самоклеящихся етикеточних матеріалів, включаючи крейдований папір, поліетилен і поліпропілен. Широкий колірний обхват дозволяє відтворювати більш 90% квітів системи Pantone (плюс криє білий).

Опція друку білилами від Domino дає схожий із трафаретним друком ефект і відрізняється найвищим ступенем насиченості з доступних на ринку (більше 70%).

Підвищена помітність товару досягається спеціальними ефектами при друку упаковки. Унікальні «цифрові текстури» відкривають нові можливості для власників друкарської машини Domino N610i. Ця функція дозволяє перетворювати стандартні підкладки в текстуровані матеріали на швидкості до 50 м / хв.

Гібридна струменевий УФ-етикеточний система Domino / ABG

А на Label Expo 2016 високопродуктивна семікрасочная модель N610i була представлена вже не тільки в стандартному цифровому виконанні, але і у вигляді гібридної модульної системи, яка об'єднує флексографскую секцію ABG Digicon 3, модулі лакування і висікання.

Domino також на Label Expo 2016 об'єднала зусилля з MPS - остання випустила гібридну машину EF SYMJET. Як цифрового модуля друку в ній теж задіяна 7-барвиста ЦПМ Domino N610i з шириною рулону до 340 мм. Цікаво, що базова платформа, оснащена флексографскими модулями, має ширину 430 мм, і в разі роботи у флексорежіме її продуктивність виявиться вище.

Про рішеннях Domino, інтегруючих цифрові способи друку

Print +: На Label Expo 2015 Domino демонструвала рішення, що дозволяє виконувати т. Н. «Цифрове» тиснення фольгою.

Д. Л .: Рішення Domino передбачає нанесення спеціального адгезиву через монохромний модуль струминного друку Domino K600i і використання традиційної фольги.

Таке рішення також є ключем до створення гібридних систем друку - може використовуватися як автономно, так і інтегруватися в різні виробничі лінії - наприклад, в рулонну струминну машину для друку етикеткової продукції. Залежно від виду запечатується тиснення фольгою може виконуватися на швидкості до 75 м / хв. Підтримується до 7 значень ширини фольги - від 108 до 782 мм.

На Label Expo 2015 компанія Domino встановила в лінію два принтера: перший друкував безбарвної УФ-фарбою, яка працювала як адгезив для холодної припресовки фольги. Другий принтер додруковував чорним чорнилом змінні дані.

У рішенні Domino були об'єднані модуль струминного друку K600i, інноваційний адгезив і система проводки полотна від компанії AB Graphic International.

Зазначу, що унікальність цього рішення полягає в можливості наносити як змінне холодне тиснення (виконувати друк змінних даних за допомогою фольгирования), так і змінну монохромну інформацію.

Цей гібрид цифри з цифрою заснований на різному застосуванні УФ-полімеризації рідкої бази для струминного друку - в одному випадку вона використовується як адгезив, а в іншому - для нанесення монохромних чорнила.

Комбінація «цифровий» фольги з зображеннями, надрукованими також цифровим способом, ускладнює друковану продукцію і додатково захищає її від підробки. Крім цього, нове рішення Domino знаходить застосування на ринку виробництва упаковки та етикетки, де тиражі стають коротшими, а вимоги до термінів виготовлення продукції посилюються.

І якщо використовуються більш з декоративною метою вирішення MGI або Scodix - окремо розташовані машини, що зайняли нішу застосування УФ-чорнила як УФ-лаку, комбінації лаку і фольгирования з різною товщиною нанесення аж до тривимірного рельєфу, то цифровий модуль Domino може бути без проблем інтегрований в склад Флексомашини.

У гібридну друкарську машину N610i перетворює спеціальний модуль інтеграції, який дозволяє з'єднати секцію цифрового друку, встановлену до або після неї секцію флексографічного друку, а також секції трафаретного друку або нанесення фольги.

А в Україні?Print +: В Україні установка монохромних струменевих карбується модулів затребувана в сегменті флексографии для друку змінної інформації, штрих-кодів, нумерації. Але це найчастіше маркірувальники (швидкісні бюджетні друкують головки з обмеженою шириною друку, що не перевищує 3 см), а не вирішення Domino, яка виробляє системи середнього і вище середнього рівня по складності, вартості, бюджету і можливостям.

Д. Л .: В світі, на сьогоднішній день, до половини продаваних повнокол тних друкованих машин або цифрові, або побудовані на базі цифрових рішень. В Україні перешкодою для експансії інноваційних рішень залишається порівняно висока вартість подібних технологій.

Споживачі на українському ринку всерйоз подумують про придбання індустріальних цифрових друкарських рішень, але поки не готові або не знають як продавати продукти, які дозволяють отримувати в тому числі і гібридні друковані машини на базі рішень Domino.

В Україні цифрові технології давним-давно представлені на кустарному рівні, але середнім і великим підприємствам, простіше до кінця експлуатувати те, що у них є - і не тільки в плані обладнання, а також в плані ринкового сегмента, в якому вони працюють.

Українські поліграфісти консервативні. Хоча ж не ринок утворює виробників, а виробники утворюють ринок.

Тому тема нашого спілкування цікава, але в Україні у інноваційних цифрових рішень долгійдолгій шлях.

У гібридному проект Xeikon Fusion спочатку струменевим способом наносяться білі чорнило з високою оптичною щільністю (зазвичай це елементи під частиною зображення), потім електрографскім способом друкується високоякісне повнокольорове зображення, після чого - лак в спеціальній секції флексодруку, встановленої на виході з Xeikon. Таким чином, переваги струменевого друку грамотно об'єднані з перевагами електрографія і доповнені можливостями традиційних технологій, в результаті чого виходить багатофункціональне рішення для друку етикетки на базі цифрових технологій, на яке компанія має вже попередні замовлення.

Про сполученні струменевих і електрографскіх технологій

Print +: Поговоримо про гібридних рішеннях на базі обладнання іншого ключового партнера MacHOUSE - бельгійської компанії Xeikon, що представила ринку рішення Fusion, в рамках якого об'єднала два безконтактних способу друку - електрографом з використанням сухого тонера і струменевий.

Д. Л .: Об'єднання струминного друку і електрографія сухим тонером дійсно доречно розглядати, перш за все, в контексті рішень Xeikon, тому що на ринку не так багато гравців, які виробляють індустріальні цифрові електрографічні друкарські машини. Тоді як, наприклад, HP Indigo, очевидно, не має серйозних гібридних рішень, в рамках яких електрографія об'єднується із струменевими технологіями друку.

З боку Xeikon, перший прототип рішення - Fusion, був показаний на Label Expo 2015 року, а його вдосконалена версія - на drupа 2016. Навіщо потрібно додатково застосовувати струменевий друк в комплексі з електрографом?

Xeikon Fusion

Основна перевага цифрового друку електрографом - це порівнянне з класичної печаткою якість зображення. Але виробники цифрових електрографскіх машин обмежені в кількості спеціальних фарб.

Наприклад, при друку за прозорими матеріалами необхідно попереднє запечатування ділянок зображення білим з високою оптичною щільністю. У електрографія тонер складно нанести так, щоб отримати дійсно щільний шар білил - аналог трафаретних. Але струменевий друк здатна формувати досить товстий шар фарби на матеріалі, що в комплекті з процесом УФ-полімеризації дозволяє досягти необхідного ефекту.

Print +: А ви вірите в перспективи Xeikon Fusion?Д. Л .: Я, безумовно, вірю в технологію Xeikon Fusion, тому що у випадку з «цифровий флексопечатью» (цифрової друкарської машини, доповненої аналоговими секціями) все впирається в «аналогову» обробку. Наприклад, ніж для висікання формується в аналоговий спосіб. А з урахуванням необхідності проводити додрукарської підготовки термін виконання замовлень подовжується.

У флексографських лініях маса оздоблювальних модулів - для нанесення різних лаків, фольгирования, висікання та інші. При додаванні в Флексомашини модуля цифрового друку всі переваги цифрового друку нівелюються аналоговим фінішем і аналоговими ж флексомодулямі: всі сьогоднішні гібридні машини так чи інакше представляють собою цифровий принтер на основі Флексомашини + стандартна для Флексомашини обробка - «аналогова» частина дуже сильно нівелює переваги цифрової частини друкованого процесу.

Інтеграція модуля цифрового друку в платформу флексографічного машини всього лише дозволяє позбутися від друкованих форм і прискорити підготовку макету до друку. Але швидкість приладження практично не змінюється, а термін виготовлення самого тиражу знову-таки впирається в виготовлення флексоформ для обробки і оснащення для фінішу.

Візьмемо такий приклад: при виготовленні самоклеющейся етикетки найбільш стандартні процеси - це білила (якщо матеріал прозорий), власне, друк кольором, лак криє / вибірковий, фольгування і висікання.

При існуючих технологіях - саме тут найбільш перспективна «гібридизація» процесу друку - причому вже цифри з цифрою: високоякісне зображення це електрографія, тоді як обробка - все досягнення струминного способу друку.

При використанні рішення Xeikon Fusion білила наносяться способом цифрового струменевого друку, кольоровий друк високої якості виконується за рахунок електрографія, фольгування - по клею, нанесеному струменевим способом, вибіркове лакування знову ж виконується струменевим друком, а далі - лазерна висічка (до 150 м / хв. на сьогодні!). Тобто ми отримуємо на 100% цифрову лінію виробництва етикетки.

Таким чином, технології, над якими працює Xeikon, забезпечують суттєвий крок вперед по гнучкості, швидкості і можливостям. Цифровий спосіб друку етикеток дозволяє відразу, за рахунок можливості ліній, реалізувати досить високий рівень захищеності етикетки і виробляти ексклюзивні етикетки обмеженими тиражами.

За рахунок можливостей Xeikon Fusion за допомогою білил або вибіркової лакування частина зображення може бути змінним, а якщо і фольгування буде змінним, то підробити таку етикетку стане майже неможливо в стислі терміни.

Оскільки придбання подібних гібридних ліній досить затратно, той, хто встановить таку лінію і буде готовий в неї інвестувати, буде отримувати більше замовлень, бо зможе, не використовуючи додаткових коштів, захищати етикетку від підробки.

Природно, виробникам харчових продуктів або товарів для здоров'я, не хотілося б мати справу з контрафактними товарами з підробленими етикетками. І тому виробникам дуже цікаво мати можливість не тільки оптимізувати своє виробництво, але і додати черговий механізм для створення додаткової вартості для клієнта.

За додатковою інформацією звертайтеся:
MacHOUSE, Денис Левін, (044) 461 9175, [email protected]

3 Жовтня, 2017