044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Синергія технологій

Синергія технологій
570

Ринок в цілому

За даними Smithers Pira, в 2010 році, коли ринок продовжував оживати після падіння в 2008, було надруковано 50,7 трильйонів листів формату А4. 49,8 трильйонів або 98,1% було віддруковано на аналогових машинах, переважно офсетних. У 2016 році загальні обсяги залишилися незмінними, але частка традиційних технологій впала до 97,3%. У 2017 на цифровий друк доводиться вже 3,9% від загального обсягу. До 2022 цей показник виросте до 4,3%.

У грошовому еквіваленті цифровий друк проявляє себе більш яскраво. У 2010 загальний обсяг ринку друку оцінювався $ 811 млрд., 9% з яких склала струменевий і Тонерний друк. До кінця 2017 ця частка зросте до 16,4% і до 2022 збільшиться до 19,1%.

перспективи

Цифровий друк продовжує розвиватися. Монохромну електрофотографії заміщає повнокольоровий струменевий друк. З'являються цифрові машини в форматах B2 і B1.

За результатами дослідження drupa, обсяг друку цифрових тонерних машин в 2016 р виріс на 25%. За ними слідують струменеві рулонні машини - зростання 11%.

Сегмент ЦПМ в форматі В2 показав відмінні результати продажів в минулому році, і продовжує завойовувати ринок. Однак, ЦПМ в форматі A3 лідирують.

Вперше ЦПМ B2-формату були продемонстровані в 2012 році, але кількість інсталяцій вимірювалося одиницями. Дослідження показали високий інтерес друкарень до цих рішень в 2014-2015 роках. Продажі стримувала висока ціна пристроїв. Так в США в 2015 було встановлено всього 25 ЦПМ формату В2, в 2016 кількість інсталяцій зросла до 80. Продажі в Західній Європі в минулому році подвоїлися. Причому ці показники не охоплюють ЦПМ формату В1, вперше показані в 2016 році (Keypoint Intelligence).

Першопрохідцем в області цифрового друку B2 є компанія Xeikon. Рішення компанії, включаючи Xeikon 8000, 9800, 3050, 3500, дозволяють максимально використовувати всі переваги даного формату. Також вони істотно підвищують ефективність виробництва.

Однак перехід на цифровий друк - нерівномірний. У сегментах видавничої друку і виготовлення каталогів, як і раніше домінує офсет.

Інсталяції ЦПМ формату В2

газетна друк

Істотно скорочується під тиском електронних ЗМІ. Загальний обсяг ринку, за даними Smithers Pira, - $ 41,7 млрд. При цьому 84% припадає на рулонну офсетний друк без сушіння. 3,7% світової продукції друкується струминними машинами. У 2010 році струйное газетне напрямок оцінювався в $ 740 млн, а до 2020 року цей показник збільшиться втричі.

З'являються гібридні рішення. Так, manroland web випустив рулонну машину з інтегрованим модулем Kodak Prosper S20 або S30 для друку рекламної продукції, наприклад, купонів, що стимулюють читачів купувати друковану версію видання. Таке рішення підійде для регіональних версій газет або друку вкладок. Цікавий приклад: друкарня Axel Springer використовує цифрове обладнання, щоб додавати до німецької газети Bild унікальні коди, що дають знижку на онлайн-матеріали видавця.

Каталоги

У цьому сегменті тверді позиції утримує офсетний друк. 99,8% каталогів друкується саме цим способом (Print Monthly). Хоча і тут ряд друкарень задіє цифрове обладнання як додатковий сервіс.

Цифровий друк дає можливість виготовити персоналізовані обкладинки, що привертають увагу аудиторії. Крім того, видавець може змінити кілька сторінок, адаптувавши їх під певний регіон. Наявність промоматеріалів утримає кінцевого користувача від догляду в онлайн.

Важливе доповнення, як для покупців, так і власників брендів - додаткові точки взаємодії (коди або зображення, які можна сканувати). За даними компанії Mindshare, 64% британських покупців цікавиться предметами, з'єднаними з мережею Інтернет і 62% згодні на передачу даних про себе, якщо отримають що-небудь натомість. Близько 39% задумаються про придбання товарів того бренду, який буде автоматично розміщувати повторні замовлення і здійснювати доставку продукції.

Комерційна друк

Через зниження маржинальної прибутку і цінової конкуренції власникам друкарень потрібно підвищувати ефективність надійними інвестиціями і правильним плануванням. Тому тут цифрові технології приживаються досить швидко.

За останні 17 років продаж комерційної офсетного друку в США знизилися на $ 23,5 млрд. З $ 59,3 млрд до $ 35,8 млрд. Вижити в таких обставинах допомагає диверсифікація. До кінця 2017 очікується, що цифрові технології принесуть 52% продажів. У 2007 цей показник становив лише 26% (Idealliance).

Секрет успіху багатьох рекламних кампаній сьогодні - мультиканальна комунікація. Тут потрібні переваги цифрового друку, включаючи персоналізацію та варіативні тексти, графіку або кольору, а також елементи залучення користувача, наприклад, штрих-коди або QR-коди.

У цьому сегменті перехід на цифрову печатку найбільш активний. У 2010 на цифрові технології доводилося до 14,2% прибутку, до 2020 цей показник виросте до 46,1%. При цьому До 2020 на цифровий друк доведеться тільки 5% від загального обсягу (Smithers Pira).

Серйозна конкуренція з боку електронних видань змушує видавців шукати додаткові бізнес-моделі. Цифровий друк відкриває нові перспективи.

Цікавий приклад - друк раритетних книг. Видавці мають авторським правом на видання, які були раніше популярні, проте сьогодні рідко користуються попитом. Невеликі тиражі неефективні для друку офсетом, тому розвивається цифровий ринок БУКІНІСТИКА.

Цифровий друк дає необхідну в сучасних умовах швидкість, що важливо при друку видань, присвячених певній події, наприклад, спортивного чемпіонату.

Ще один популярний напрям - виготовлення персоналізованих книг. Наприклад, у виданнях для дітей можна змінювати ключові слова, щоб дитина подумав, що казкова історія сталася в його рідному місті.

Друк змінних використовується при виготовленні підручників. Викладачі можуть готувати курси лекцій або робочі зошити спеціально для своїх студентів. Обсяг ринку подібних послуг в США перевищує $ 8,5 млрд. (NACS).

Стримуючий фактор - вартість цифрового обладнання. Але ці витрати швидко компенсуються, завдяки економії на виробничих витратах і оплаті праці. Наприклад, представлене недавно рішення Domino K630i для друку книг може істотно підвищити ефективність цифрового робочого потоку і знизити собівартість готової продукції (див. Стор. 2).

Картонна упаковка

Загальний обсяг ринку картонної упаковки до кінця 2024 року сягне позначки в $ 227,47 млрд, демонструючи щорічне зростання в 7,1% (TMR).

Однак цифровий друк в цій галузі приживається повільно. Наприклад, 90% всієї картонної упаковки в Німеччині друкується офсетом (Interpack). 27% друкарень, що виготовляють картонну і гофрокартонну упаковку, роздумують про цифрові технології (Smithers Pira).

Нове цифрове обладнання дозволяє друкувати на картоні, гофрокартоне, твердому пластику та металі. За прогнозами, до 2021 ринок цифрового друку по гофрокартону досягне позначки $ 269 млрд. (Packworld).

Обсяг світового ринку друку за сегментами, Smithers Pira 2017

Істотне обмеження цифрового друку - високі тиражі. При виготовленні картонних коробок офсетом, економічно ефективний тираж - від тисячі примірників (Neue Verpackung). Однак, навіть замовники багатотиражної продукції потребують можливості цифрового друку. Наприклад, фармацевтична галузь відчуває потребу в захисних технологіях, таких як штрих-коди або послідовна нумерація.

Таким чином, в найближчому майбутньому і цифрова, і традиційна друк будуть розвиватися паралельно. Успіх друкарні буде залежати від грамотного використання переваг обох технологій.

і: Smithers Pira, Keypoint Intelligence, drupa, Interpack,
Printing Impressions, Karstedt Partners, Transparency Market Research.

17 Травня, 2017