044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Устаткування manroland - основа гібридного виробництва

Устаткування manroland - основа гібридного виробництва
710

INLINE-FOILER

Print +: Один з ключових компонентів гібридизації процесу друку - система нанесення фольги в лінію ROLAND InlineFoiler, використовувана в листових машинах manroland. Розкажіть про неї детальніше.

Михайло Онищенко: На ринку представлено чимало рішень для холодного тиснення фольгою, що випускаються не тільки виробниками друкарських машин, скільки суміжниками. Компанія manroland почала освоювати цей напрямок одним із перших, і на сьогоднішній день InlineFoiler, на мій погляд, найбільш досконале рішення, яке приносить друкарням реальну додатковий прибуток. Перший InlineFoiler з'явився на ринку ще в 2004 році, в той час він був оснащений одним рулоном фольги.

Друк з використанням InlineFoiler - це однозначно гібридний процес, оскільки в рамках одного прогону виконуються дві технологічних операції - безпосередньо офсетний друк, і друк фольгою. Тобто, на початку здійснюється друк клеєм, а потім відшаровування фольги.

Модуль ROLAND InlineFoiler

В цьому випадку з фізичної точки зору відбувається друк металізованим шаром, а функцію фарби виконують відшарувалися елементи фольги. Але фактично відбувається не друк як така, а післядрукарська обробка.

Мова не йде про пряму заміні тиснення фольгою, яке має масу технічних обмежень - наприклад, розмір точки на кліше. У випадку з InlineFoiler ми говоримо про дійсно художнього друку з використанням фольги замість фарби з приведенням точністю в 20 мікрон.

Сьогодні при використанні InlineFoiler відходи фольги можна порівняти з відходами при класичному гарячому тисненні. Рух фольги при бажанні можна зупиняти в тому місці, де не потрібно накладати фольгу, що призводить до економії значної кількості фольги.

Якщо раніше мінімальне обмеження по довжині робочого поля фольги дорівнювало довжині окружності друкованого циліндра (щоб виконати тиснення навіть невеликого елемента, потрібно було обернути фольгою весь друкований циліндр), то зараз мінімальна довжина робочої зони - 30 см.

Використовуючи InlineFoiler, друкарі можуть наносити холодну фольгу з подальшою запечаткою повним спектром кольорів на широкому асортименті матеріалів за один прохід, що істотно скорочує час виконання замовлення.

Хочу зазначити, що намагатися використовувати InlineFoiler як просто елемент заміни класичного гарячого тиснення фольгою, в корені невірно, тому що це спроба абсолютно новий інструмент «загнати» в рамки старих технологій. Навіть з технологічної точки зору це різні процеси, хоча і дуже близькі візуально.

Але при класичному тисненні фольгою вона має більш високий глянець, тому що на неї впливає гаряче кліше і поверхню фольги розгладжується. У випадку з InlineFoiler глянець нижче, так як відбуваються відшарування алюмінієвої складової фольги і її приклейка до паперу або інший запечатуваної поверхні. Але в результаті ми говоримо, про процес, де покриття елемента фольгою НЕ Плашковий, а «растровое».

Машина ROLAND 700 HiPrint, оснащена секцією InlineFoiler

Переваги такого нанесення фольги неможливо повторити, використовуючи іншу технологію. Можливість реєстрового нанесення, де ви можете використовувати фольгу як основний елемент формування зображення, - це фактично монохромний друк, де замість фарби - фольга.

З іншого боку, можливий друк по вже нанесеною фользі - як для додання потрібного металізованого відтінку, так і для створення складних «металевих» ефектів основного зображення. Наприклад, зображення автомобіля, під яке вибірково накладена фольга, набагато ближче до оригіналу, ніж віддруковане звичайним чином. При цьому високоякісний друк по фользі, нанесеної в результаті класичного тиснення, практично неможлива - наприклад, через наявність рельєфу і точності приведення, далекій від вимог офсетного друку.

Сподіваюся в найближчі роки, українські поліграфісти зможуть відчути всі переваги InlineFoiler і успішно освоїти цю технологію, як було, наприклад, з технологією УФ-друку.

Єдиний в Україні модуль для холодного тиснення фольгою FoilStar не простоювали. Це фойлер першого покоління. Але, тим не менше, відрадно, що друкарня ризикнула і впровадила технологію, за рахунок чого запропонувала своїм клієнтам додаткові можливості.

Переваги холодного тиснення фольгою:

  1. Можливість друкування зображень фольгою - аж до картин, з детальним опрацюванням всіх найдрібніших елементів дизайну, найтонших штрихових елементів, растра і градаційний плашок.
  2. Отримання абсолютно будь-яких металізованих відтінків при використанні звичайної фольги за рахунок того, що зображення наноситься поверх фольги, надаючи їй різноманітні відтінки. Друк можлива як звичайними, так і УФ-фарбами. Фольга для тиснення в InlineFoiler продається тільки в золотому і срібному кольорах, тому що різноманіття різних відтінків кольору виходить в процесі повноколірного друку.
  3. Додавання металізованого ефекту при друку найскладніших художніх об'єктів з ідеальною приводкой фольги і друку: максимально точно, ефективно і швидко.
  4. Економія значної кількості фольги за рахунок індексування довжини друку. Система потактовой подачі зупиняється, якщо фольгу не потрібно наносити. Таким чином, фольга направляється тільки в ті ділянки, де вона фактично необхідна, що в комплексі з застосуванням вузьких рулонів фольги створює істотну економію.

Print +: Ефект, який деякі виробники називають «гібридна друк» або використовують терміни TWIN-spot, drip-off, chemical embossing, по суті, досягається застосуванням УФ-машин з декількома видами лакування, проміжними сушками і остаточною сушкою на приймання. Машини manroland, природно, теж дозволяють отримувати такі ефекти ...

М. О .: В моєму розумінні «гібридна друк» - це змішання кількох типів друку або видів фарб в рамках одного друкованого процесу. Дійсно, назви використовуються найрізноманітніші, але при цьому жоден з виробників не має ніякого відношення до гібридної друку з точки зору машинобудування. Це на 100 відсотків технологічний аспект. Друкарська машина - лише інструмент.

УФ-друк і друк олійними фарбами - це різні технології, хоча, це підвиди офсетного друку. Тому їх змішання в одному процесі, безсумнівно, гібридний друкований процес.

Абсолютно будь-яка друкарська машина, яка розрахована на друк УФкраскамі, дозволяє виконувати друк, коли в рамках одного прогону наносяться два типи матеріалів - УФлак і невисохлі масляна основа. За допомогою нанесення масляного і УФ-лаку, з дотриманням певних режимів сушки і швидкості друку, досягається величезна кількість різних ефектів.

Схема листової машини ROLAND 706 в «гібридної» конфігурації

При змішуванні УФ-лаку і невисохлого масляного лаку виходить ефект, які називають «апельсиновою кіркою». На ділянках відбитка, де завдано УФ-лак і не присутній масляний лак, УФ-лак дає високий глянець, так як «лягає» на висушену УФ-фарбу. У місцях, де УФ-лак лягає зверху масляного, виникає ефект «апельсинової кірки». Термін «масляна» збірний і відображає будь-яку основу, що не висушується до кінця до нанесення УФ-лаку.

Компанії, в тому числі, природно, manroland, адаптують свої машини під можливість реалізації саме цієї технології. Необхідно чітко розуміти, що машина повинна вміти працювати з різними базами і готувати зволоження, і вали повинні дозволяти працювати з різними типами матеріалів.

Гібридна машина - це машина, оснащена певним набором опцій, що дозволяють використовувати її в різних модифікаціях і з різним набором фарб і лаків в залежності від того, що необхідно друкувати в даний конкретний момент.

manroland називає ці машини UV-flex. З одного боку, це УФмашіна, а з іншого - flexible - що означає підвищену гнучкість друкованого процесу.

Очевидно, що машина manroland, замовляють в гібридному оснащенні, повинна містити крім УФсушек, ІК-сушіння і сушіння гарячим повітрям, тому що власники машин повинні мати можливість використовувати різні пари лаків і різні варіанти їх нанесення.

Поетом у всі секції машин manroland мають варіації: як мінімум ще один додатковий контур змивів і ще один додатковий контур по зволоженню, автономні системи темперирования в секціях, системи прискореної зміни лаку.

Хочу відзначити, що навіть базові системи темперирования в manroland дозволяють не тільки охолоджувати барвисту групу, але і нагрівати. Це вигідна перевага, тому що машини виходять всесезонні - в спеку системи темперирования охолоджують барвисту групу, а в холод - нагрівають. Можна також встановити системи, які в кожній окремій секції підтримують різні температурні режими.

Print +: Торкнемося і аспекту сушок. У компанії manroland з'явилися LED-UV сушки для класичної УФтехнологіі з трохи зміщеним спектром довжини випромінювання, що дозволяє отримати певні переваги з мінімальними енергетичними затратами.

Схема УФ сушки в машині ROLAND

Це відмінна ідея, абсолютно працююча технологія, яка користується успіхом у виробників періодики. Але у випадках, коли мова йде про упаковку зі складною комбінацією фарб і лаків, необхідна велика потужність на сушках, і поки класичний УФ тут попереду.

Але тут виходить на «ринг» LEDтехнологія. Застосований інший принцип формування УФ-випромінювання. Тепер цим займаються діоди, а не ртутні лампи. Однак суть технології при цьому не змінюється: практично зберігається довжина хвилі випромінювання, але змінюється фізика процесу.

У LED-технології є маса плюсів:

  • діоди практично не нагріваються;
  • споживають в рази менше енергії в порівнянні з класичними УФ-лампами, вимикаються і включаються практично миттєво (УФ ж лампа знаходиться під напругою навіть при простої друкарської машини);
  • ширина засвічення може змінюватися в залежності від формату, яким ми друкуємо в даний момент.

Загалом, все дуже красиво, щоб бути правдою.

Звичайно, в LED-технології є і «ложка дьогтю» - і це сильні обмеження в максимальній потужності, що робить неможливим використання класичних УФ-фарб. Сьогодні при друку з LED-сушінням використовуються більш реактивні фарби з великим вмістом фотоініціатора, тому що потужність сушок істотно менше, і звичайні УФ-фарби просто не висохнуть: потужності а випромінювання для цього не вистачить.

На мій погляд, це дуже цікава технологія, але якщо прив'язуватися до слова «гібридний», то це трошки про інше. Гибридность - це змішання технологій, а не якась конкретна технологія, навіть якщо вона дуже прогресивна!

Сушка manroland ROLAND LED-UV

Флексографсь СЕКЦІЇ У СКЛАДІ МАШИН

Print +: Будь-яка машина з лаком - це гібридна друкарська машина, оскільки (про це рідко говорять) лакування секція - по суті, флексографская.

М. О .: Варіантів маса. manroland sheetfed пропонує як вузьке рішення, коли в машині 200-й серії в барвисту секцію замість фарби заливається лак, і через барвисту секцію виконується суцільне лакування, так і друкарські машини з декількома лакувальними секціями, причому як в кінці, так і на початку друкарської машини .

Модуль InlineCoaterSmart на машині ROLAND 700 HiPrint

Глобально компанія manroland не спеціалізується на типових рішеннях, всі машини виготовляються, виходячи з побажань клієнта. Тому можна замовити машину з однією або двома лакувальними секціями, природно після першої лакування секції будуть розташовуватися два проміжних сушильних модуля, тому що одного модуля не вистачить, щоб висушити відбиток повністю.

І будь-яка з цих машин може бути названа гібридної, тому що дозволяє виконувати два процеси друку - лаком і офсетного фарбою. При цьому, якщо ми говоримо про лакування секції в офсетного друкованої машині, то це дійсно флексосекція, із закритою камер-ракеля системою, анілоксовими валом, линиатуру якого можна змінювати.

Струменеві МОДУЛІ У СКЛАДІ офсетних машин

Print +: manroland sheetfed продовжує інтегрувати струменеві модулі до складу офсетних друкарських машин, доповнюючи аналогові секції можливостями цифрового струменевого друку для нанесення змінної інформації?

М. О .: manroland sheetfed робить основний упор на власні рішення, що оптимізують класичний процес друку. У компанії було багато дослідів, пов'язаних з інтеграцією цифрових рішень, і не тільки струменевих, до складу свого обладнання.

З кількома великими виробниками подібних рішень підписані угоди, і є дослідні зразки, пов'язані з інтеграцією всередину друкарської машини manroland секцій сторонніх виробників.

Але поки manroland sheetfed не віддає перевагу технології струминного друку від будь-якого з виробників, тому що жодна з них не показала явну перевагу, і незрозуміло, яке з рішень буде домінувати на ринку. На базу manroland може бути встановлений будь-який модуль практично від будь-якого виробника, тому manroland sheetfed знаходиться в вичікувальної позиції.

З іншого боку, досвід всіх великих машинобудівників показує, що поки інтеграція струменевих модулів в офсетна обладнання не дуже серйозна. Відбувається процес, в рамках якого машинобудівники намагаються використовувати цифровиков, цифровіки - машинобудівників. Одним необхідна важка база, іншим - цифрові рішення. Але комерційних продуктів, які доцільно включити в прайс-лист, поки немає.

У той же час manroland sheetfed дуже активно просуває рішення, спрямовані на оптимізацію процесу друку офсетним способом. Тому що офсетна машина в максимальному оснащенні при грамотно побудованих процесах налагодження, підготовки файлів і матеріалів на малих тиражах може зрівнятися за ефективністю з цифровими машинами. Навіть тиражі в 200-300 листів на листовій машині manroland стають економічно вигідними.

Багато виробників цифрових машин претендують на тиражі до 1000 примірників. Але я поки не бачу в цьому практичного сенсу, якщо офсетні машини вже ефективно друкують тиражі від 200-300 листів. Повторити офсетна якість ще потрібно вміти - далеко не кожна цифрова машина здатна друкувати так само, як офсетний. Тому manroland sheetfed робить упор на оптимізацію витрат і контрольованість якості друку.

РІШЕННЯ ДЛЯ ОПТИМІЗАЦІЇ ПРОЦЕСУ ДРУКУPrint +: manroland sheetfed пропонує ряд технологій по контролю за процесами друку, точності передачі кольору, відбракування листів в процесі друку. Інтеграція таких модулів до складу машини говорить про її гібридизації.

М. О .: Очевидно, що на кожній друкарській машині повинен бути встановлений як мінімум один спектрофотометр. Але при цьому, коли процес контролю знаходиться на пульті управління, в наявності певні незручності. Поки лист проходить по машині, проводять виміри і вносяться корекції помилок, проходить певний час. Навіть якщо друкар дуже кваліфікований, а спектрофотометр на пульті управління дуже якісний, все одно неминуче кілька макулатури. Тому manroland sheetfed прийняла логічне рішення змістити контроль з приймання в саму друкарську машину і контролювати відбиток, відразу після запечатки.

Крім того, manroland sheetfed пішов по шляху поділу двох процесів - контролю сюжету і кольору на відбитку. За контроль сюжету на відбитку у manroland sheetfed відповідає модуль ROLAND InlineInspector. Це велика камера, встановлена перед лакування секцією, яка знімає вже вийшов результат. Якщо ви друкували з переворотом, то таких камер можна встановити дві, щоб контролювати оборот.

При цьому контролюються різноманітні помилки макета, такі, як злетіли криві на допечаті, і фізичні проблеми, наприклад, виникли через використання пластин з фізичним дефектом, марашки, подряпини і т.п.

В цьому випадку машина самостійно на максимальній швидкості порівнює видрукуваний відбиток з еталонним зразком в pdf. І все відбитки, навіть з мінімальними відхиленнями від оригіналу, сприймаються як шлюб. Користувач самостійно визначає критерії, на підставі яких відбиток вважається бракованим.

Схема роботи системи контролю відбитків ROLAND InlineInspector

Модуль Inline Inspector на машині ROLAND 700 Direct Drive

Система контролю кольору ROLAND ColorPilot

У випадку з оцінкою якості друку з точки зору кольору manroland sheetfed використовує зовсім інший прилад, який виглядає як великий спектрофотометр і встановлюється всередину друкованої секції, безпосередньо в тому місці, де лист розташовується ще на друкованому циліндрі. Така система виробляє денситометричної вимірювання, якісно і зі стовідсотковим результатом контролює кожен лист. Фізику ніхто не відміняв: чим далі вимірювальний прилад від вимірюваної поверхні, тим менш точні вимірювання. Тому замість спроб компенсувати програмним шляхом неточність вимірювань компанія зробила цю точність максимальної, розташувавши прилад максимально близько до відбитку.

Також система пропонує друкареві варіанти зміни налаштувань машини: працює автономно, за заданим алгоритмом, або реагує в тому випадку, якщо дельта виходить за вказаний друкарем межа.

Ця опція комбінується з спектрофотометром на пульті, і друкар може перевіряти колір за зразком, закладеному в pdf-файлі, де вказані всі параметри щільності фарби. Але так як температура в цеху постійно змінюється, використовується різна фарба, папір має різну вологість, очевидно, що не завжди правильно звіряти відбитки у пресі з еталонним pdf-файлом.

Тому, як правило, оператор машини викочує еталонний лист, вимірює його за допомогою приладу, який встановлюється всередині машини і може орієнтуватися не тільки на pdf-файл, який отримує з допечаті, але і на результати, яких домігся у пресі.

ROLAND InlineSorter дозволяє впорядкувати листи, які машина визнала бракованими

Ще один пристрій - ROLAND InlineSorter - дозволяє впорядкувати листи, які машина визнала бракованими. Ця опція особливо затребувана в етикеткової і пакувальному сегментах, де отриману паллету відразу відправляють на висікання. В кінці машини, перед основним, встановлюється додатковий стапель, в який скидаються відбраковані листи.

Можливо і використання більш бюджетної системи, коли машина тільки маркує листи з виявленим шлюбом. В рамках подібної гібридної конфігурації на самонаклад машини встановлюється струменевий головка InkjetNumbering, яка маркує кожен лист. Система контролю якості і система контролю кольору розпізнають ці номери аркушів. І на виході друкар отримує файл, де вказані номери бракованих листів, які згодом витягуються з стопи.

Модуль ROLAND InkjetNumbering маркує кожен лист

Але, більшість користувачів вибирає більш просте рішення - TypeInserter. У цьому випадку над прийманням встановлюється рулончик з паперовою стрічкою, і коли машина бачить, що лист бракований, вона шматочок стрічки встрелівает під або над листом. У підсумку в видрукуваної палеті потрібно знайти стрічку і висмикнути лист.

Таким чином, manroland пропонує проміжні рішення, які вимагають трохи ручної праці, і масу автоматизованих рішень, коли машина самостійно скидає шлюб в відстійники, і стапель перевірений з точки зору якості, і з точки зору кольору, і ці листи можна відразу відправляти на постдрукарського обробку .

Постдрукарського МОДУЛІ У СКЛАДІ ЛИСТОВИХ МАШИН

М. О .: Найбільш популярні рішення з рулонної зарядкою і з розрізанням. Рулонний зарядка - це прекрасне рішення, яке дозволяє мінімізувати відходи по папері і не переплачувати при купівлі паперу в листах або не платити за Флатовка і обрізки. Тому багато клієнтів manroland sheetfed купують рулонні зарядки, які стикуються з машинами і можуть працювати з листовим самонакладом по черзі.

Друге за популярністю рішення - це поздовжня розрізання великоформатних аркушів за допомогою ножа, встановленого на приймання. Використовується таке рішення у випадках, якщо, наприклад, друкарська машина формату А0, а Постпечать - А1: розрізати лист можна як посередині, так і в іншої необхідної пропорції.

Пристрій ROLAND InlineSlitter розрізає листи навпіл, до того як вони надійдуть на приймання.
Наприклад, листи з 64 смугами можуть бути розрізані навпіл, а потім оброблені
на післядрукарської стадії як листи в два рази меншого розміру

Технічно розпускати лист можна і на велику кількість складових, але в цьому випадку необхідно встановлювати напрямні, щоб формувати додаткові стопи паперу. Розпуск рулонів на вузькі ролі в узкорулонной або навіть широкорулонних флексографічного друку - це просто суть самого процесу обробки видрукуваної продукції. А в листової офсетного друку частіше купують машини великого або надвеликого формату і мінімізують витрати по послепечаті шляхом розрізання в самій машині в основному на 2 частини.

Найбільшу популярність розрізання великоформатних аркушів придбала у друкарень, що друкують книги. Вони розрізають великоформатні листи посередині і отримують в результаті листи для формування двох шестнадцатістранічних зошитів. При використанні такого рішення у них немає необхідності купувати фальцювання або різання великого формату.

Рішення по висіканні, биговке і іншим постдрукарського допоміжних операцій, інтегрованим до складу машин офсетного друку, носять досить вузький характер і в основному використовуються при друку марок, лотерейних квитків, вкладишів в журнали з відривними купонами.

Важливо розуміти, що така обробка призначена для роботи з досить тонкими паперами. Надсечь або розрізати більш щільні матеріали така система теж може, але на шкоду швидкості і якості, крім того, порізка товстих матеріалів вимагає високого зусилля тиску.

Тому опції биговки і перфорації в друкарській машині ніяк не можна розглядати як заміну висічних або спеціалізованим машинам, де зовсім інший межа по максимальному тиску.

ОБЛАДНАННЯ MANROLAND WEB SYSTEMS - ОСНОВА ДЛЯ гібридних ВИРОБНИЦТВА

Print +: manroland web systems кооперується з виробниками обладнання для цифрової індустріальної друку, встановлюючи важку послепечатную техніку в лінію після цифрової рулонної машини. Таке рішення забезпечує на виході газету, книгу або щось подібне ...

М. О .: manroland sheetfed і manroland web systems займаються тим, що вміють робити найкраще, - виробляють друковане і післядрукарське (фальцаппарата) обладнання, і не заходять в вузькоспеціалізовані сегменти. Так, manroland виготовляє для виробників в цифрового друку послепечатную базу для того, щоб можна було безболісно інтегрувати їх вирішення в високошвидкісні рішення manroland, або замовляє для своїх рішень післядрукарські «хвости».

Більшість цифровиков враховують, що у manroland web systems немає власних цифрових рішень, тому компанія не є конкурентом, але зате є повноцінним партнером, що надає закінчені післядрукарські рішення.

Рулонний друкована машина - це складне пристрій, який являє собою де-факто кілька друкованих машин, що працюють синхронно один з одним і фальцаппарата. Фальцаппарат також є дуже складний пристрій, яке на божевільних швидкостях дозволяє здійснити друкарську обробку (фальцювання і порізку) із високими показниками і високою стабільністю.

manroland web systems робить упор на розробку інноваційних систем управління і систем контролю друкованої машиною. Такі системи мають відритий гнучкий інтерфейс і застосовні для установки як на нових, так і на що були у вжитку машинах

manroland web systems йде від вузькоспеціалізованих програмно-апаратних продуктів з управління машинами, коли у кожної друкарської машини власна система управління. Рішення компанії з управління машинами - універсальне.

Купуючи машину manroland web systems або виконуючи апгрейд рулонної машини з новою системою управління, користувачі таких машин чітко розуміють, що в них при бажанні можна додати будь-яку технологію, яка дозволить удосконалити процес рулонного друку.

Кожний власник машини manroland може встановити на свою машину іншу систему контролю якості, систему вдруковування додаткової інформації, додаткові УФілі ІК-сушіння. І система управління рулонної машиною зроблена таким чином, що машина являє собою конструктор, в який можна додати все, що завгодно.

М. О .: Для того, щоб встановити сушку будь-якого типу на рулонну друковану машину, необхідні два фактори - місце, де можна розмістити цю сушку, і місце, де розмістити систему управління.

Навіть якщо машина не має на увазі інтеграцію системи управління зсередини, або це дорого, можна змусити сушильний пристрій працювати від окремого а харчування, автономного управління і синхронізувати машину по електромеханічних датчикам. А якщо не вистачає місця для установки сушіння, можна виконати надбудову над фальцаппарата або секцією і розмістити сушку там.

Причому зовсім не обов'язково змушувати систему управління сушками «спілкуватися» з друкарською машиною. Машини manroland web systems старих модифікацій можна змусити друкувати з використанням сушіння гарячим повітрям, або іншого типу, навіть без глибокої інтеграції. Тобто умовний Uniset може керувати зовнішніми сушками.

А ось у випадку з цифровими рішеннями необхідно синхронізувати процеси друку, і точність синхронізації повинна бути дуже високою, і тут без заводських рішень не обійтися.

Узкорулонних офсетного УФ-ОБЛАДНАННЯ

Print +: Нещодавно manroland web systems анонсував появу пакувальних офсетних машин Varioman, вийшовши в новий для себе сегмент упаковки. Varioman - абсолютно гібридне рішення, тому що офсетні секції можуть дооснащаться секціями інших способів друку, і в даному обладнанні передбачена зміна довжини рапорту.

М. О .: Це явний приклад диверсифікації, в основі успіху якої лежить величезний інженерний потенціал компанії manroland web systems, якого з великим запасом вистачить, щоб виготовити практично будь-яку, офсетний або гібридну машину.

Гібридна машина manroland Varioman

За додатковою інформацією звертайтеся:
MacHOUSE, Михайло Онищенко, (044) 461 9175, [email protected]

Вкладені файли:
  • Журнал «Print Plus», вересень, 2017 (472 Kb)
26 Вересня, 2017