044 461 9175 Зворотній дзвінок
Запит
  • Замовлень немає


Перспективи Canon в Україні: погляд з боку

Перспективи Canon в Україні: погляд з боку
720

Старожили ринку напевно пам'ятають початок 2000-х, коли Canon був одним з лідерів на українському ринку цифрового друкарського обладнання, а моделі CLC3200 / 3220 більш ніж успішно змагалися з Xerox DC 12 за звання найпопулярнішої цифровий машини початкового рівня. Через деякий час, коли їх власники стали пересідати на більш потужне і продуктивне обладнання, японська компанія несподівано как-будто втратила інтерес до цього ринку, пропустивши вперед Xerox, Konica Minolta, а потім і Ricoh. Примітно, що в Європі подібного «ігнор» «поліграфічної складової» бізнесу Canon не спостерігалося: у 2010 році японці купили голландську компанію Oce, відому своїми рулонними струминними машинами промислового класу, а також дуже популярними широкоформатними УФ-принтерами Arizona, потім розробили кілька нових листових ЦПМ і в цілому займали хороші позиції практично у всіх сегментах цифрових друкуючих пристроїв. Ймовірно, маленький український ринок, до того ж сильно просів в кризу 2009 року, здався керівництву компанії Canon не настільки привабливим, щоб витрачати на нього ресурси, але ... все змінюється.

У минулому році MacHOUSE запустила процес по поверненню бренду Canon на український ринок професійних ЦПМ. Інтереси постачальника зрозумілі: компанія хоче заробляти гроші на продажу і підтримки обладнання. Зробити це з Xerox, будучи одним з його численних дилерів, непросто. Konica Minolta і Ricoh зі зрозумілих причин теж не варіант. Але Canon - зовсім інша справа! Компанія віддає MacHOUSE ексклюзив на продаж, сервісне обслуговування і постачання витратних матеріалів для всіх «поліграфічних» машин Canon в сегменті ProPrint, і офіційно декларує всіляку підтримку партнера, будучи також зацікавленої в продажах. Більш того, на презентацію - будемо чесні - зовсім маленької машинки приїжджає не тільки команда з українського підрозділу Canon разом з його керівником, а й співробітники європейського офісу Canon CEE - продакт-менеджер по професійній техніці для поліграфії Йоханес Остербауер і менеджер з розвитку даного напрямку бізнесу Віктор Матей. А це явне свідчить про інтересу до даного напрямку не лише з боку постачальника, але і виробника.

Чи вдасться MacHOUSE і Canon втиснутися на маленький і - будемо чесні ще раз - не сильно багатий український ринок - великий і цікавий питання. Спробуємо поміркувати про те, за рахунок чого це могло б статися й які проблеми доведеться вирішувати по дорозі.

імідж Canon

Ризикну припустити, що за роки своєї відсутності на українському ринку цифрових друкарських машин Canon випав з числа тих виробників, продукцію якого керівники друкарень готові розглядати при покупці. Це не означає, що бренд асоціюється з чимось неякісним і ненадійним - зовсім немає. Техніка Canon - хоч фото, хоч офісна або, в нашому випадку поліграфічна, - завжди мала добру репутацію, але через те, що її багато років активно не продавали, у багатьох потенційних покупців логічно з'явилися побоювання щодо подальшого обслуговування та вони закономірно віддають перевагу більш розкручені і продаються продукти.

І тут - вся надія на MacHOUSE, яка всі ці роки нікуди не пропадала і регулярно підтверджувала заслужену репутацію надійної компанії, яка продає тільки якісні продукти, вміє їх обслуговувати і не кидає клієнтів із запчастинами і сервісом.

продукт

Всі учасники заходу, з якими вдалося поспілкуватися автору, зійшлися на тому, що можливості і якість друку imagePRESS C850 не поступаються конкурентам. Максимальний формат матеріалу, що подається з лотків, - SRA3, можна друкувати подовжені формати до 330х762 мм. Діапазон паперів дуже широкий - офсетні, крейдовані, дизайнерські, в т.ч. текстурні, і інші папери щільністю від 52 до 300 г / м2, - причому оператору ніщо не заважає потестувати матеріали виходять за рамки офіційної специфікації і переконатися, що за фактом кордону ще ширше. Наприклад, в присутності учасників заходу комерційний директор MacHOUSE Володимир Мельник продемонстрував друк на звичайному газетному папері, привезеної прямо з газетної друкарні «Високий замок» (автор особисто спостерігав як вона підрізався в формат перед презентацією). Також успішно, виконувалася тестова друк на картоні щільністю 350 г / м2, тоді як в паспорті прописано не більше 300.

Якість опрацювання дрібних деталей, плавність градієнтів, точність передачі кольору, стабільність кольору в тиражі і т.п. - на високому рівні.

Окремо варто виділити можливість безпроблемної фінішної обробки відбитків, отриманих на цій машині. «Видавництво" АртЕк "» підтверджує, що це унікальна особливість машини, заради якої вони її і придбали. Компанія випускає книги з ламінованим обкладинками, а на відбитки з imagePRESS C850 без будь-яких проблем (відшарування і т.п.) лягають практично будь-які, наявні на українському ринку плівки.

Тут можна згадати і корпоративний календар MacHOUSE, який, напевно, вже є у багатьох українських поліграфістів. Він був видрукуваний на imagePRESS C850 з використанням 11 різних видів дизайнерських паперів та картонів щільністю від 100 до 300 г / м2, а також плівок щільністю 90 і 100 г / м2.

Завантажити буклет про машину Canon imagePRESS C850 >>

Це найважливіше питання, яке доведеться вирішувати MacHOUSE і Canon. Не хотілося б спекулювати цифрами, які озвучувалися на фуршеті, тому обмежимося коротким зауваженням: якщо партнерам вдасться запропонувати ціни, хоча б не вище, ніж у конкурентів - можна розраховувати, що продажі підуть. Інтерес до машини з боку учасників заходу однозначно був. Якщо ж ні - доведеться шукати таких замовників, хто буде готовий платити більше за можливість безпроблемного ламінування і тиснення. Виняток могли б скласти потенційні покупці, які друкують високомаржинальним продукцію і зацікавлені в першу чергу не в ціні машини і кліка, а в якихось інших речах, наприклад ...

Сервіс та запчастини

Нове обладнання, яке не має инсталлированной бази, закономірно викликає скепсис у багатьох потенційних покупців. Особливо в питаннях ціни запчастин, швидкості їх поставки, а також кваліфікації сервісних інженерів. Але, схоже, що в MacHOUSE про це не забули. По-перше, компанія навчила чотирьох сервісних інженерів у виробника, які вже мають досвід запуску і майже річної обслуговування машини в "АртЕк" (0,5+ млн відбитків на даний момент). По-друге, в Києві вже створено склад запчастин для ЦПМ Canon, з якого вони будуть відвантажуватися клієнтам. Скільки вони коштуватимуть і як швидко буде відбуватися їх доставка і установка - дізнаємося після наступних інсталяцій. У цьому контексті варто згадати виступ Костянтина Будріка, який публічно заявив, що український офіс Canon буде надавати MacHOUSE всіляку допомогу в просуванні ЦПМ компанії на українському ринку.

Отже, що ми маємо в сухому залишку: міжнародний бренд з гарною репутацією, на жаль, призабутий в Україні, відмінний продукт, а також досвідченого постачальника з великим бажанням повернути Canon на поліграфічний ринок. Хочеться вірити, що в українському та європейському представництві компанії поділяють ентузіазм MacHOUSE і підуть компанії назустріч, перш за все, в фінансових питаннях, що закладе добру основу для подальших продажів професійних цифрових машин Canon в Україні.

Автор: Максим Мережко

Дізнайтеся більше про рішення Canon >>

Контакт: Володимир Мельник, (044) 490 9926, [email protected]

25 Квітня, 2018